Художній керівник – Аліна Миколаївна Борисова-Ярига.
У Миколаївському національному аграрному університеті ідеї естетичного виховання розвиває культурно-мистецький центр «Експромт», головним завданням якого є формування у здобувачів вищої освіти, інтересів до мистецтва, виявлення і розвиток індивідуальних творчих здібностей і нахилів, організація дозвілля студентської молоді та культурного відпочинку. До структури якого входять 10 гуртків та студій художньої самодіяльності.
- Народний студентський хоровий колектив «Калина»;
- Народна студія естрадного вокалу;
- Народна театральна студія «М.А.С.К.А.»;
- Народний театр естради “Агранавти”;
- Народний ансамбль танцю “Золотий колос”;
- Народна студія розмовного жанру;
- Студія образотворчого мистецтва;
- Студія гри на музичних інструментах;
- Гурток підготовки телеведучих та відеооператорів студентського телебачення «МНАУ-TV»;
- Студія естрадного танцю.
Вікторія Анатоліївна Максимчук
художній керівник народного хорового колективу «Калина», заслуженій працівник культури України
Студентський хоровий колектив «Калина» Миколаївського національного аграрного університету було створено наприкінці 1999 року. У 2005 р. постановою президії Ради Федерації профспілок України студентському хоровому колективу «Калина» було присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України». Протягом багатьох років свого існування колектив із гідністю підтверджував це почесне звання.
Вікторія Анатоліївна Максимчук незмінно очолює народний хоровий колектив «Калина».
Спів нашого хорового колективу лунає майже на кожному концерті в університеті. Хор активно бере участь у міських та обласних концертах, є неодноразовим лауреатом Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів закладів вищої освіти «Софіївські зорі» та лауреатом І ступеня обласного конкурсу ім. Миколи Аркаса серед хорових колективів, лауреат ІІ ступеня регіонального конкурсу хорового виконавства «Чорнобаєвський заспів».
У 2020 році хоровий колектив став переможцем XXIV конкурсу української патріотичної пісні «Червона калина» та обласного конкурсу хорових колективів ім. Миколи Аркаса.
Олег Юрійович Кедіс
заслужений діяч мистецтв України,
художній керівник народної студії естрадного вокалу
Під час занять учасники народної студії естрадного вокалу мають можливість розвивати техніку вокалу та підвищувати рівень виконавської майстерності, засвоюють методичні настанови для професійного звучання голосу. У 2015 році за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність студії естрадного вокалу було присвоєно звання «народний».
Керівник студії, заслужений діяч мистецтв України Олег Юрійович Кедіс, створює належні умови для розкриття творчого потенціалу здобувачів вищої освіти. Вихованці студії беруть активну участь у святкових загальноуніверситетських, міських, обласних та всеукраїнських заходах, а також конкурсах та фестивалях.
У 2021 році студія здобула перемогу в обласному конкурсі колективів зі званням «народний» «Співограй».
Скубченко Тетяна Миколаївна
заслужений працівник культури України,
художній керівник народної театральної студії «М.А.С.К.А.»
З 2007 року й до сьогодні художнім керівником студентського театру «М.А.С.К.А.» є Тетяна Миколаївна Скубченко. За цей час колектив має багато своїх шанувальників. У 2010 році за творчі заслуги колективу було присвоєно почесне звання «народний», який неодноразово брав участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах, є лауреатом І ступеня Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», лауреатом І ступеня Обласного конкурсу аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена». Крім основного складу у колективі є підготовча група – дитячий театр «Чердачок».
У 2021 році театр здобув перемогу в обласному конкурсі аматорських теарів «Миколаївська Мельпомена».
Аліна Миколаївна Борисова-Ярига
художній керівник народної студії розмовного жанру,
художній керівник культурно-мистецького центру «Експромт»
Народна студія розмовного жанру працює з 2008 році незмінним керівником якої є Борисова-Ярига Аліна Миколаївна, художній керівник культурно-мистецького центру «Експорт». У 2015 році за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність студії розмовного жанру було присвоєне звання «народний».
На заняттях студії учасники вивчають сценічну мову, акторську майстерність, елементи сценічної пластики та засвоюють настанови професійного володіння словом на сцені.
Студія готує ведучих, читців, акторів розмовного жанру. Учасники активно беруть участь у концертах не тільки в університеті, а й на обласному та всеукраїнському рівнях. Народна студія розмовного жанру є неодноразовим лауреатом Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів закладів вищої освіти «Софіївські зорі» та лауреатами ІІ ступеня обласного конкурсу читців «Сторінками поезії. Кобзареві струни» та інших.
У 2021 році колектив брав участь в обласному конкурсі аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена» та посів ІІ місце.
Лана Вікторівна Шереметєьва
художній керівник народного ансамблю танцю «Золотий колос»
Народний ансамбль танцю «Золотий колос» розпочав свою діяльність у 2008 році. Нині художнім керівником ансамблю є Шереметьєва Лана Вікторівна, яка створює умови для розкриття творчого потенціалу кожного учасника ансамблю. У 2015 році за творчі заслуги ансамблю було присвоєно почесне звання «народний». На практичних заняттях здобувачі вищої освіти пізнають національну своєрідність та локальну особливість української хореографічної лексики та її зв’язок з музичним фольклором, а також окремих композиційних прийомів танців різних народів, які живуть в Україні. У репертуарі колективу є не тільки постановки народної хореографії, а й сучасної та естрадної.
Учасники ансамблю активно беруть участь у заходах міського, обласного, регіонального та всеукраїнського значення.
Ансамбль танцю в 2021 році здобув перемогу у номінації «Ансамблі та великі форми» Відкритого міського конкурсу героїко-патрііотичної пісні і танцю.
У лютому 2023 року учасники народного ансамблю танцю «Золотий колос» взяли участь у Міжнародному канадсько – українському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Торонто 2023» та отримали диплом лауреата І ступеня.
Алеся Романівна Ревенко
керівник студії образотворчого мистецтва
У структурі культурно-мистецького центру «Експромт» з 2015 року функціонує студія образотворчого мистецтва, яку очолює досвідчений фахівець Ревенко Алеся Романівна. На практичних заняттях здобувачі вищої освіти мають можливість оволодіти навичками творчої роботи, фантазії, нестандартного художньо-творчого мислення, навчаються роботі з різними природними та іншими матеріалами.
Сергій Володимирович Назаренко
Художній керівник студії гри на музичних інструментах
Сергій Володимирович Назаренко є професійним музикантом, який формує у здобувачів вищої освіти навички та вміння гри на музичних інструментах та окремі види виконавської техніки.
Ансамбль студії гри на музичних інструментах у 2013 році став дипломантом ІІІ ступеня Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України «Софіївські зорі». Також в 2018 році в обласному огляді ансамблів народних інструментів (малі форми) «VOLTA» студія гри на музичних інструментів посіла ІІ місце у номінації «солісти – інструменталісти».
Студентське телебачення Стб «МНАУ-TV» – це колектив молодих і творчих особистостей, зацікавлених відеовиробництвом і створенням передач, який очолює креативний керівник Сергій Васильович Непомнящий.
Здобувачі вищої освіти показують і розповідають про своє життя в стінах Миколаївського НАУ та за його межами.
Для своїх телеглядачів команда Стб «МНАУ-TV» вчасно дізнається про все найцікавіше, найактуальніше, важливе і потрібне.
Учасники команди Стб «МНАУ-TV» отримують нові знання та накопичують корисний досвід, і заряджаючись енергією творчого імпульсу – зростають разом з глядачем: як особистості та фахівці, майбутні ділові та соціальні партнери, як гідні громадяни своєї країни.
Любов Анатоліївна Песельникова
художній керівник студії естрадного танцю
З 2023 року почала функціонувати студія естрадного танцю. На заняттях в студії здобувачі вищої освіти мають можливість розвивати свої творчі здібності, навчитися сценічному танцю, який виконується не в чистому виді, а з вливанням естради, намагаються втілити нові ритми та манери.
Основними ознаками сучасного танцю є енергетика й динаміка.