Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 15.11.2019 р. № 1428 зі змінами у Миколаївському національному аграрному університеті МОН України функціонує спеціалізована вчена рада Д 38.806.02 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) сільськогосподарських наук за спеціальностями 06.02.01 «Розведення та селекція тварин» та 06.02.04 «Технологія виробництва продуктів тваринництва» у складі:
Гиль Михайло Іванович
доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НАНВО України, декан факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва, стандартизації та біотехнології Миколаївського НАУ
Кандидатську дисертацію на тему: «Вплив внутріпородного підбору з використанням спорідненого розведення та міжлінійних кросів на молочну продуктивність корів різних генотипів» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистив у 1999 р. в Херсонському державному аграрному університеті (м. Херсон). Науковий керівник – д.с.-г.н., професор, член-кореспондент НААН, академік АН ВО України, Заслужений діяч науки і техніки України Коваленко Віталій Петрович.
Докторську дисертацію на тему «Генетичний аналіз полігенно обумовлених та поліморфних ознак худоби молочних порід» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистив у 2008 році в Інституті розведення і генетики тварин НААН (с. Чубинське). Науковий консультант – д.с.-г.н., професор, член-кореспондент НААН, академік АН ВО України, Заслужений діяч науки і техніки України Коваленко Віталій Петрович.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах – 135;
– монографій – 2;
– підручників, навчальних посібників – 10;
– одержаних авторських свідоцтв – 2;
– одержаних патентів – 1.
Патрєва Людмила Семенівна
доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри птахівництва, якості та безпечності продукції Миколаївського НАУ
Кандидатську дисертацію на тему «Совершенствование методов оценки молодняка мясных кур с целью повышения воспроизводительных качеств» за спеціальністю 06.02.01 – розведення, селекція та відтворення сільськогосподарських тварин захистила у 1987 р. в Кубанському Ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарському інституті (м. Краснодар, Росія). Науковий керівник – д.с.-г.н., Сергеев В.А.
Докторську дисертацію на тему «Удосконалення методів селекції птиці м’ясного типу» за спеціальністю 06.02.01 – розведення та селекція тварин захистила у 2008 р. в Інституті розведення і генетики тварин УААН (с. Чубинське). Науковий консультант – д.с.-г.н., професор, член-кореспондент НААН, академік АН ВО України, Заслужений діяч науки і техніки України Коваленко Віталій Петрович.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 150;
– одержаних патентів – 7.
Луговий Сергій Іванович
доктор сільськогосподарських наук, доцент, в.о. завідувача кафедри генетики, годівлі тварин та біотехнології Миколаївського НАУ
Кандидатську дисертацію на тему: «Селекційно-генетична диференціація та деякі біологічні особливості імпортних генотипів свиней великої білої породи» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистив у 2006 р. в Херсонському державному аграрному університеті (м. Херсон). Науковий керівник – д.с.-г.н., професор Топіха Віра Сергіївна.
Докторську дисертацію на тему «Методологія аналізу генофонду чистопородних і помісних свиней та формування їх продуктивності на основі ДНК-маркерів» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистив у 2018 році в Миколаївському національному аграрному університеті та ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет». Науковий консультант – д.с.-г.н., професор Топіха Віра Сергіївна.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 103;
– одержаних патентів – 3.
Вдовиченко Юрій Васильович
доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, професор кафедри технології переробки та зберігання сільськогосподарської продукції ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», Лауреат Премії Кабінету Міністрів України, директор Інституту тваринництва степових районів імені М. Ф. Іванова «Асканія-Нова» – ННСГЦВ.Б
Кандидат сільськогосподарських наук з 1991 р. Кандидатську дисертацію захистив 17 грудня 1991 р. у спеціалізованій вченій раді Українського Науково-дослідного інституту тваринництва УААН (за спеціальністю 06.02.04 – спеціальна зоотехнія: технологія виробництва продуктів тваринництва).
Вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності «Розведення та селекція тварин» присвоєно у 2000 р. рішенням спеціалізованої вченої ради Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Доктор сільськогосподарських наук з 2015 р. Докторську дисертацію захистив 1 липня 2015 р. у спеціалізованій вченій раді Інституту розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця НААН на тему: «Методологія створення та удосконалення південної м’ясної породи великої рогатої худоби» за спеціальністю 06.02.01 – розведення та селекція тварин.
Вдовиченко Ю. В. є автором понад 140 наукових праць з питань технології виробництва продукції тваринництва (розведення та селекція тварин; м’ясне скотарство), з яких 3 монографії та 5 патентів на винаходи.
Доктор сільськогосподарських наук Вдовиченко Ю. В. є провідним вченим у галузі м’ясного скотарства. Його основні теоретичні розробки присвячені формуванню підгалузі спеціалізованого м’ясного скотарства, обґрунтуванню концепції створення нової високопродуктивної конкурентоспроможної породи м’ясної худоби, стійкої до захворювань та екстремальних факторів середовища степової зони України на основі використання кращих порід світового генофонду та міжвидової гібридизації з зебу (Bos indicus). Він є автором нових селекційних досягнень у тваринництві: південної м’ясної породи великої рогатої худоби, двох внутрішньопородних типів – причорноморського і таврійського, п’яти заводських ліній та 14 заводських родин, а також знам’янського внутрішньопородного типу поліської м’ясної породи великої рогатої худоби.
Горбатенко Ігор Юрійович
доктор біологічних наук, професор, професор кафедри генетики, годівлі тварин та біотехнології Миколаївського НАУ
Докторську дисертацію на тему «Прийоми біотехнології в селекції овочевих культур» за спеціальностями 03.00.23 – біотехнологія та 06.01.15 – селекція та насінництво захистив у 1992 році в Науково-дослідному інституті сільськогосподарської біотехнології РАСГН (м. Москва). Наукові консультанти – д.б.н., професор, академік РАСГН Г.С. Муромцев та д.б.н., професор А.В.Анащенко.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах – 140
– підручників, навчальних посібників – 5;
– одержаних патентів – 2.
Китаєва Алла Павлівна
доктор сільськогосподарських наук, професор, професор кафедри технології виробництва продукції тваринництва Одеського ДАУ
Кандидатську дисертацію на тему «Влияние нитроаммофоса на продуктивные и физиологические показатели овец цигайской породы»» за спеціальністю 06.02.02 – годівля сільськогосподарських тварин і технологія кормів захистила у 1980 р. в Кубанському Ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарському інституті (м. Краснодар, Росія). Науковий керівник – д.с.-г.н., професор Никитин А.М.
Докторську дисертацію на тему «Удосконалення і розробка ефективних методів підвищення продуктивності овець цигайської породи в умовах півдня України» за спеціальністю 06.00.17 – технологія виробництва продуктів тваринництва захистила в 1996 році в Інституті тваринництва УААН (м. Харків).
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 132;
– одержаних авторських свідоцтв – 2.
Козир Володимир Семенович
доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН України, головний науковий співробітник ДУ «Інститут сільського господарства степової зони» НААН України
Кандидатську дисертацію на тему «Економічна ефективність виробництва свинини» захистив у 1974 р.
Докторську дисертацію на тему «Зоотехнічне обґрунтування інтенсифікації виробництва яловичини в степовій зоні УРСР» захистив у 1989 р. в Кубанському Ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарському інституті (м. Краснодар, Росія).
Коцюбенко Ганна Анатоліївна
доктор сільськогосподарських наук, доцент, академік НАН ВО України, доцент кафедри птахівництва, якості та безпечності продукції Миколаївського НАУ
Кандидатську дисертацію на тему: «Удосконалення прийомів підвищення роботоздатності та покращення екстер’єрно-конституційних показників коней української верхової породи» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистила у 1998 р. в Херсонському державному аграрному університеті (м. Херсон). Науковий керівник – д.с.-г.н., професор Коваленко Віталій Петрович.
Докторську дисертацію на тему: «Обґрунтування ефективної системи селекційних методів та технологічних підходів підвищення продуктивності в галузі кролівництва» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистила у 2014 р. в Науково-дослідному інституті розведення і генетики тварин НААН України (с. Чубинське Київської обл.). Науковий консультант – д.с.-г.н., професор, академік НААН України Бащенко Михайло Іванович.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 76;
– одержано патентів та авторських свідоцтв – 2.
Крамаренко Сергій Сергійович
доктор біологічних наук, професор, професор кафедри генетики, годівлі тварин та біотехнології Миколаївського НАУ
Кандидатську дисертацію на тему «Фенотипова мінливість кримських молюсків роду Brephulopsis Lindholm (Gastropoda; Pulmonata; Buliminidae)» за спеціальністю 03.00.08 – зоологія захистив у 1995 році в Інституті зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. Науковий керівник – к.б.н., доцент Попов Валентин Миколайович.
Докторську дисертацію на тему «Формування патернів просторово-часової мінливості наземних молюсків: мультимасштабний підхід» за спеціальністю 03.00.08 – зоологія захистив у 2014 році в Інституті зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. Науковий консультант – д.б.н., професор Довгаль Ігор Васильович.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах – 125
(з них занесено до БД SCOPUS та Web of Science – 11: );
– монографій – 2;
– підручників, навчальних посібників – 4;
– одержаних авторських свідоцтв – 2;
– одержаних патентів – 1;
– h-індекс = 9.
1. Ассоциация гена IGF2 с продуктивными качествами свиней (Sus Scrofa) крупной белой породы с учетом половой дифференциации / О. В. Костюнина, С. С. Крамаренко. Н. А. Свеженцева [и др.] // Сельскохозяйственная биология. – 2015. – Т. 50. – № 6. – С. 736-745.)
2. Крамаренко С. С. Использование энтропийно-информационного анализа для оценки воспроизводительных качеств свиноматок / С. С. Крамаренко, С. И. Луговой // Вестник Алтайского ГАУ. – Барнаул, 2013. – № 9. – С. 58-62.)
3. Топиха В. С. Анализ генетического разнообразия свиней крупной белой породы на основе мультилокусных генотипов микросателлитов / В. С. Топиха, С. С. Крамаренко, С. И. Луговой // Вісник аграрної науки Причорномор’я. – Миколаїв : МДАУ, 2010. – Вип. 1 (52). – Т. 2. – С. 3-11.
4. Гиль М. І. Генетико-математичне моделювання кількісних ознак у тваринництві : огляд / М. І. Гиль, С. С. Крамаренко // Вісник Сумського НАУ. Серія «Тваринництво». – 2008. – Вип. 10 (15). – С. 49-57.
Мельник Володимир Олександрович
доктор сільськогосподарських наук, доцент, академік НАН ВО України, доцент кафедри зоогігієни та ветеринарії Миколаївського НАУ
Кандидатську дисертацію на тему: «Воспроизводительная способность быков во взаимосвязи с физиологическими и биохимическими показателями спермы и крови» за спеціальністю 03.00.13 – фізіологія людини і тварин захистив у 1985 р. при НДІ тваринництва Лісостепу та Полісся України (м. Харків). Науковий керівник – д.б.н., професор Яблонський Валентин Андрійович.
Докторську дисертацію на тему «Оцінка біології розмноження та обґрунтування підвищення відтворювальних функцій і продуктивних якостей племінних свиней» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистив у 2018 році в Миколаївському національному аграрному університеті та ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет». Науковий консультант – д.с.-г.н., професор, академік НААН України Рибалко Валентин Павлович.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 118;
– одержаних патентів – 10.
Нежлукченко Тетяна Іванівна
доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри генетики та розведення с.-г. тварин ім. В.П. Коваленка ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет»
Кандидатську дисертацію на тему: «Продуктивные качества и биологические особенности молодняка овец разных сроков отъема при раннем скармливании карбамида» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистила у 1982 р. в Донському сільськогосподарському інституті (с. Персіановський, Ростовська обл., Росія). Наукові керівники – д.б.н., професор Еськов П.А. та д.б.н. Калачнюк Г.І.
Докторську дисертацію на тему «Теоретичне обґрунтування та практика удосконалення селекції овець асканійської тонкорунної породи» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистила у 2000 році в Національному аграрному університеті (м. Київ). Науковий консультант – д.с.-г.н., професор Штомпель Микола Васильович.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 223;
– одержаних авторських свідоцтв – 4.
Підпала Тетяна Василівна
доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри технології переробки, стандартизації і сертифікації продукції тваринництва Миколаївського НАУ
Кандидатську дисертацію на тему «Методи підбору при чистопорідному розведенні червоної степової худоби на півдні України» за спеціальністю 06.02.01 – розведення, селекція і відтворення сільськогосподарських тварин захистила в 1985 році в Естонському НДІ тваринництва і ветеринарії ім. А. Мельдера (м. Тарту, Естонія). Науковий керівник – д.с.-г.н. Полковникова Олександра Петрівна.
Докторську дисертацію на тему «Генезис процесу породного перетворення в популяції червоної степової худоби» за спеціальністю 06.02.01 – розведення та селекція тварин захистила в 2000 році в Інституті розведення і генетики тварин НААН (с. Чубинське). Науковий консультант – д.с.-г.н. Полковникова Олександра Петрівна.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 193;
– одержаних авторських свідоцтв – 5.
Повод Микола Григорович
доктор сільськогосподарських наук, доцент, професор кафедри технології кормів та годівлі сільськогосподарських тварин Сумського національного аграрного університету
Кандидатську дисертацію на тему «Поєднувальна здатність свиней при створенні Дніпропетровського м’ясного типу свиней» за спеціальністю 06.02.01 – розведення, селекція та відтворення сільськогосподарських тварин захистив у 1993 році в Інституті свинарства НААН м. Полтава під керівництвом доктора с.-г. наук, професора Баньковського Броніслава Володимировича.
Докторську дисертацію на тему «Обґрунтування, розробка, практична реалізація існуючих та удосконалених технологій виробництва свинини» за спеціальністю 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва, захистив у 2015 році у Миколаївському національному аграрному університеті. Наукові консультанти – д.с.-г.н., професор, член-кореспондент НААН, академік АН ВО України, Заслужений діяч науки і техніки України Коваленко Віталій Петрович та д.с.-г.н., професор Волощук Василь Михайлович.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 123;
– одержаних патентів та авторських свідоцтв – 5.
Рибалко Валентин Павлович
доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН України, головний науковий співробітник Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України
Кандидатську дисертацію на тему: «Велика чорна порода свиней на Україні та її використання при чистопородному розведенні і схрещуванні» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистив у 1967 р. в Українській сільськогосподарській академії (м. Київ). Науковий керівник – к.с.-г.н. Кащенко Андрій Харитонович.
Докторську дисертацію на тему «Підвищення продуктивності свиней шляхом раціонального використання генетичних і паратипічних факторів» за спеціальністю 06.02.01 – розведення і селекція тварин захистив у 1984 році в Донському сільськогосподарському інституті (смт. Персіанівка Ростовської області, Росія). Науковий консультант – д.с.-г.н., професор, член-кореспондент ВАСГНІЛ Почерняєв Федір Кузьмич.
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 672;
– одержаних авторських свідоцтв – 17;
– одержаних патентів – 5.
Шерман Ісаак Михайлович
доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет»
Кандидатську дисертацію на тему «Искусственное осеменение икры белого амура, инкубация и получение потомства в прудах юга Украины» за спеціальністю 03.00.08 – зоологія захистив у 1972 р. в Чернівецькому державному університеті. Науковий керівник – к.б.н. Приходько В.А.
Докторську дисертацію на тему «Пути повышения эффективности производства рыбы в малых водохранилищах юга Украины» за спеціальністю 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва захистив у 1990 р. в Московській сільськогосподарській академії ім. К.А. Тімірязєва (м. Москва, Росія).
Загальна кількість:
– опублікованих наукових статей і тез у наукових збірниках і журналах, монографій, підручників, навчальних посібників – 415;
– одержаних авторських свідоцтв – 1;
– одержаних патентів – 8.