Див. також сторінку Практика студентів за кордоном.
Практична підготовка осіб, які навчаються у закладах вищої освіти згідно із статтею 51 Закону України “Про вищу освіту” здійснюється шляхом проходження ними практики на підприємствах, в установах та організаціях згідно з укладеними закладами вищої освіти договорами або у його структурних підрозділах, що забезпечують практичну підготовку. Тому в університеті на високому організаційно-методичному рівні здійснюється практичне навчання студентів. Воно реалізується через лабораторно-практичні заняття, навчальні та виробничі практики. Практична підготовка студентів університету спрямована на те, щоб максимально пов’язати навчальний процес із реаліями розвитку сучасного аграрного сектору.
Відповідно до Положення про проведення практики студентів ВНЗ України, затвердженого Міністерством освіти України від 08.04.1993 р. № 93, практика проводиться на паспортизованих базах, які відповідають вимогам програми: дослідні господарства, підприємства, організації різних форм власності, які мають необхідні умови.
Сьогодні студенти університету отримують практичну підготовку в найкращих господарствах Миколаївської та сусідніх областей, які є базовими господарствами для проходження виробничих та навчальних практик. Щорічно в університеті поповнюється банк баз практик, який налічує понад 300 господарств.
Для якісного проведення лабораторно-практичних занять і навчальних практик робочі місця оснащено сучасним обладнанням та забезпечено навчально-методичними матеріалами.
З метою раціонального використання баз навчальної практики та рівномірного розподілу студентів на період практики, розробляються і затверджуються графіки практичної підготовки студентів в розрізі спеціальностей та відповідно до специфіки навчання.
Приведено у відповідність до вимог сучасного виробництва бази університету для проведення навчальної практики, а саме навчальна бухгалтерія, навчально-виробничі майстерні, навчально-науковий практичний центр.
Формування і розширення матеріально-технічної бази університету відбувається згідно з прогресивними напрямами та ідеями аграрної освіти країн світу, насамперед, це максимальне наближення навчального процесу до науки й виробництва.
В університеті запроваджено відбір талановитої молоді та організовано її поглиблену підготовку, стажування, в тому числі і за кордоном з метою подальшого включення її до відповідного кадрового резерву на керівні посади агропромислового виробництва.
З метою удосконалення практичної підготовки та орієнтацію її на світові наукові досягнення в аграрному виробництві значну частину навчального навантаження відведено на практичну підготовку в кращих аграрних підприємствах різних форм власності Швейцарії, Німеччини, Швеції, Данії, Норвегії, Голландії, Канади, США, Великобританії, де студенти безпосередньо беруть участь у технологічних процесах при виробництві сільськогосподарської продукції за новітніми технологіями.
Практика студентів університету за змістом і метою поділяється на навчальну, технологічну або переддипломну і професійну (фахову, переддипломну, виробничу).
Завдання навчальної практики – ознайомлення студентів з специфікою майбутньої спеціальності, отримання первинних професійних умінь і навичок із загально професійних та спеціальних дисциплін, оволодіння робітничою професією з числа масових спеціальностей галузі. Практичне навчання первинних професійних умінь і навичок здійснюється майстрами виробничого навчання, викладачами спеціальних дисциплін.
Навчальна практика, а також окремі лабораторно-практичні роботи проводяться на базі філій кафедр на виробництві. На сьогоднішній день створено 150 філій кафедр, в умовах яких виконується 20% навчального навантаження в умовах виробництва.
Практичне навчання студентів здійснюється університетом на базі Навчально-наукового практичного центру Миколаївського НАУ (ННПЦ МНАУ). На базі центру розміщено студентський гуртожиток, який налічує 100 місць, їдальню. На теріторії центру знаходиться дослідне поле площею 450 га, створено машинно-технологічну станцію, завершено робота зі створення племінної ферми великої рогатої худоби, розширено матеріально-технічну базу. Згідно з графіком проведення навчальних і виробничих практик студентів університету на базі ННПЦ МНАУ протягом навчального року проходять навчальну практику близько 500 студентів університету.
Навчальна практика проводиться окрім ННПЦ МНАУ на підприємствах та господарствах – ТОВ «Сумісне підприємство «Південна Аграрно-Експортна Компанія», Філія «Південний племконецентр» ДП «Конярство України», ПАТ «Радсад», ФГ «Владам», ТОВ «Земельний кадастровий центр», Миколаївський бронетанковий завод, ТОВ «Торговий дом «Долинское», ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», ТОВ СП «Нібулон», ВАТ «Богданівський плодорозсадник» , ТОВ Баловнянська виробнича база та інші.
Мета технологічної практики – ознайомлення студентів-практикантів безпосередньо на підприємствах, організаціях, установах із виробничим процесом і технологічним циклом виробництва, відпрацювання вмінь і навичок з робітничої професії та спеціальності, закріплення знань, отриманих при вивченні певною циклу теоретичних дисциплін та придбання первинного практичного досвіду.
Кафедрами розроблені, згідно з програмами практики, завдання студентам, де вказано питання, з якими повинен ознайомитися студент за період технологічної практики. Під час технологічної практики передбачається виробнича робота студентів, за період якої підприємства надають студентам робочі місця відповідно до спеціальності, з якої навчається студент
Професійна практика – заключна ланка практичної підготовки. Проводиться в індивідуальному порядку на базі конкретного господарства або підприємства. Метою цієї практики є оволодіння професійним досвідом та готовність випускника до самостійної трудової діяльності, збір матеріалів для написання дипломної або магістерської роботи.
Постійно проводиться цілеспрямована робота з налагодження довгострокових взаємовигідних зв’язків та укладення договорів з провідними підприємствами регіону та створена база цих підприємств для проходження професійної практики студентами Миколаївського НАУ. Це сприяє посиленню партнерських зв’язків між навчальним закладом та майбутніми роботодавцями.