Потриваєва Наталя Володимирівна
доктор економічних наук, професор кафедри обліку і оподаткування
Наукова робота є невід’ємною частиною освітнього процесу. Свідченням високого наукового рівня викладачів та студентів є друге місце в рейтингу за наукову роботу. Університет має значний науковий потенціал, який забезпечує проведення ефективних досліджень на сучасному рівні: 356 науково-педагогічних працівників університету, з них 44 доктори наук та 221 кандидат наук. Завдяки цьому досягнуто значних результатів у вирішенні актуальних проблем АПК регіону. Науково-дослідна робота в університеті проводиться з економічних, сільськогосподарських і технічних наук. Для організації цієї роботи створено наукову структуру, вищим рівнем якої є вчена рада та ректорат, середнім – науково-дослідний відділ та кафедри факультетів. Науково-дослідна робота проводиться в оснащених сучасним обладнанням лабораторіях, на дослідному полі навчально-науково-практичного центру, а також у провідних господарствах області. Науково-дослідну роботу зосереджено на 30-ти кафедрах, у науковому інституті інноваційних технологій і змісту аграрної освіти, науково-дослідному інституті нових агропромислових об’єктів та навчально-інформаційних технологій, науково-дослідному інституті сучасних технологій в АПК, 25-ти проблемних лабораторіях. Наукові дослідження здійснюються силами професорсько-викладацького складу, студентами, аспірантами та науковими співробітниками.
З дня утворення інституту значна увага приділяється організації і проведенню наукової роботи. Першим заступником директора з наукової роботи (1984-1990 рр.) був кандидат технічних наук, доцент Г.О. Іванов. З 1990 р. науково-дослідний сектор очолював кандидат економічних наук, доцент В.Ф. Клочан; з 1992 року – кандидат фізико-математичних наук, доцент А.Т. Мальцев. У 1997 році створено науково-дослідний відділ, першим керівником якого був кандидат фізико-математичних наук, доцент А.Т. Мальцев. У подальшому науково-дослідний відділ в університеті очолювали: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник М.В. Мішутін (вересень 2000 р. – вересень 2005 р.); кандидат біологічних наук, доцент С.С. Крамаренко (жовтень 2005 р. – грудень 2005 р.); кандидат економічних наук, доцент Н.М. Сіренко (2006-2007 рр.); кандидат економічних наук, доцент А.В. Ключник (січень-червень 2008 р.); у липні 2008 року завідувачем науково-дослідного відділу призначено кандидата економічних наук, доцента Н.В. Потриваєву.
Науково-дослідний відділ забезпечує роботу структурних наукових підрозділів відповідно до чинного законодавства згідно з програмами і планами виконання науково-дослідних робіт, організовує підготовку науково-технічної документації для впровадження наукових розробок у виробництво, контролює й забезпечує підготовку та захист дисертацій аспірантами, докторантами та здобувачами.
Основними завданнями наукової діяльності Миколаївського НАУ є: інтенсивне нарощування наукової, інноваційної й освітньої діяльності; створення умов для використання науково-технічного потенціалу університету, маркетингова оцінка інформаційного, управлінського й фінансового впливу ринкових факторів на різні сфери діяльності університету; орієнтування наукових досліджень й інноваційних розробок університету на пріоритетні напрями науково-технологічного прогресу Миколаївської області, Причорноморського регіону, агропромислового комплексу, організація конкурсного відбору перспективних наукових розробок, що мають високий науковий та інноваційний потенціал.