Завідуюча кафедрою
доктор економічних наук, професор
Дубініна Марина Вікторівна
Швидкий доступ:
- Історія кафедри
- Професорсько-викладацький склад кафедри
- Графіки та розклади
- Перелік дисциплін
- Наукова діяльність
- Навчально-методична робота
- Філії кафедри
- Досягнення
- Профорієнтаційна діяльність
- Випускники ОПП «Облік і оподаткування»
- Ваша думка важлива (опитування стейкхолдерів)
- Міжнародна діяльність
- Контакти
Кафедра обліку та оподаткування проводить підготовку фахівців за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» за початковим рівнем (короткий цикл) вищої освіти, першими (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти.
Першим завідувачем кафедри був кандидат економічних наук, доцент О.І. Малишкін. Згодом за конкурсом на посаду завідувача кафедри обліку, аудиту та фінансів було обрано досвідченого фахівця з питань обліку і контролю в підприємствах агропромислового комплексу кандидата економічних наук, доцента А.С. Пшениченка. Пізніше кафедру очолювали кандидат економічних наук, доцент М.І. Сорокіна, кандидат економічних наук, доцент Т.М. Крушинська та доктор економічних наук, професор В.Д. Пантелєєв.
З 2009 по жовтень 2018 року кафедру очолювала доктор економічних наук, професор М. В. Дубініна.
1 жовтня 2014 року було об’єднано кафедру обліку і аудиту, яку очолювала кандидат економічних наук, доцент М.В. Дубініна та кафедру аналізу і економічної безпеки, яку очолювала кандидат економічних наук, доцент В.П. Клочан.
2016 року вченою радою МНАУ було ухвалено рішення перейменувати кафедру обліку і аудиту в кафедру обліку і оподаткування.
Сьогодні виконуючою обов’язки завідувача кафедри є доктор економічних наук, професор Дубініна М.В.
Перший випуск бухгалтерів вищої кваліфікації відбувся влітку 1989 року. Серед випускників кафедри чимало відомих фахівців, які сьогодні обіймають керівні посади в різних галузях економіки, як в південному регіоні, так і України.
Дубініна Марина Вікторівна – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри;
Потриваєва Наталя Володимирівна – доктор економічних наук, професор, завідувач науково-дослідного відділу (за сумісництвом);
Усикова Олена Миколаївна – доктор економічних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту економіки та управління (за сумісництвом);
Замкова Iрина Володимирівна – доктор економічних наук, професор;
Кузьома Віталій Вікторович – кандидат економічних наук, доцент;
Сирцева Світлана Володимирівна – кандидат економічних наук, доцент;
Чебан Юлія Юріївна – кандидат економічних наук, доцент;
Лагодієнко Наталя Володимирівна – доктор економічних наук, професор;
Лугова Ольга Іванівна – кандидат економічних наук, доцент;
Галкін Василь Васильович – старший викладач;
Агафонова Олена Вікторівна – завідувач лабораторії;
Шаріна Світлана Олексіївна – завідувач кабінету;
Тітаренко Анастасія Вячеславівна – лаборант.
Навчає формуванню системи знань з теорії та практики ведення бухгалтерського обліку на підприємствах; поглибленню засвоєння студентами методологічних основ та найважливіших принципів бухгалтерського обліку, оволодіння та вироблення навичок використання методичних прийомів і технікою складання первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку в практичній роботі, застосування облікових даних для контролю та аналізу господарської діяльності з метою прийняття управлінських рішень.
Формує знання з теорії і практики ведення фінансового обліку активів на підприємствах різних форм власності, набуття навичок документального оформлення господарських операцій та ведення облікових регістрів
Дисципліна навчає розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної та екологічної відповідальності підприємств
Орієнтована та направлена на вивчення здобувачами вищої освіти особливостей організації фінансового обліку підприємств та організацій різних галузей економіки, зокрема торговельних, будівельних, автотранспортних, що пов’язано з особливостями їх господарських операцій та відмінностей в оподаткуванні.
Навчає здобувачів вищої освіти використовувати методи аналізу для оцінки стану економіки підприємства, його виробничого потенціалу, виконання договірних зобов’язань, реалізації продукції, ефективності господарювання для виявлення і мобілізації наявних внутрішньогосподарських резервів.
Дозволяє розвивати логічне мислення та спонукає до саморозвитку з огляду на динамічність зміни процесів та явищ в усіх галузях та сферах національної економіки, регіону, держави, глобального світу.
Дисципліна забезпечує формування системи теоретичних знань, практичних вмінь, навичок з організації і методики обліку у бюджетних установах
Вивчає фундаментальні питання теорії податків, їх економічної суті, функції, ролі і сфери застосування податків у сучасному суспільстві, зміст податкової термінології, класифікацію податків.
Формує систему теоретичних та практичних навичок відносно проведення оцінки: ефективності використання активів; структури та динаміки зобов’язань підприємства; дохідності активів та фінансових результатів; структури і динаміки операційних витрат за економічними елементами та сукупних витрат підприємства; доходів підприємства; ефективності фінансово – господарської діяльності підприємства за звітний період.
Формує систему знань з організації державного фінансового контролю, засвоєнню здобувачами вищої освіти вимог законодавчо-нормативних актів, які використовуються в ході проведення фінансового контролю, та документального оформлення результатів державного фінансового контролю.
Формує систему теоретичних знань та практичних навичок щодо проведення незалежної аудиторської перевірки фінансової звітності організацій та надання інших видів аудиторських послуг.
Вивчає організаційні засади аудиторської діяльності, правове та інформаційне забезпечення аудиторської діяльності; методичні прийоми аудиторської перевірки та оцінювання стану підприємницької діяльності.
Формує систему знань з теорії та практики організації бухгалтерського обліку та звітності у різних господарських формуваннях, опанування методики впровадження міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (МСБО) та міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) у практику роботи вітчизняних підприємств.
Навчає здобувачів вищої освіти розуміти сутність, результати і наслідки стійких зав’язків і залежностей, що властиві національній економіці.
Формує у здобувачів вищої освіти теоретичні і практичні знання щодо складня звітності у бюджетних установах.
Вивчення дисципліни допомагає засвоїти зміст нормативно-правової бази, яка регламентує національну економічну безпеку та економічну безпеку суб’єктів господарювання, оволодіти теорією економічної безпеки, а також оволодіти навичками аналізу причин та умов виникнення основних суспільно-небезпечних явищ, які виникають в економічній сфері, зокрема, тіньової економіки, економічної злочинності, організованої економічної злочинності, корупції тощо.
Дає змогу краще усвідомити сутність методологічних засад і методів, передбачених Міжнародними стандартами фінансової звітності, та зрозуміти їх взаємозв’язок з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. Основною метою курсу є вивчення методів оцінки та підходів до подання інформації у фінансовій звітності згідно МСФЗ та особливостей ведення бухгалтерського обліку за МСФЗ.
Забезпечує вивченню методів і технологій обліку найпоширеніших фінансових та господарських операцій, що застосовуються у зовнішньоекономічних відносинах суб’єктів господарювання України з іноземними контрагентами; набуття вмінь документального забезпечення та відображення зовнішньоекономічних операцій у системі рахунків бухгалтерського обліку.
Навчає розробляти Положення про облікову політику бюджетної установи; визначати принципи і методи організації бухгалтерського обліку бюджетної установи; організовувати бухгалтерський облік бюджетної установи за його окремими ділянками.
Формує у здобувачів вищої освіти знання, вміння і навички в області організації та проведення аналітичних досліджень бізнес-процесів, отримання уявлення про основні завдання, прийоми і методи бізнес-аналітики, принципів економічного оцінювання вартості бізнесу.
Формує систему знань з теорії і практики обліку та формування звітності у страхових організаціях та набуття вмінь їх використовувати у практичній діяльності для прийняття ефективних управлінських рішень.
Формує є формування професійні знання і навички стосовно обґрунтування господарських рішень із урахуванням факторів оптимізації податків та податкових ризиків.
Навчає застосовувати міжнародні стандарти аудиту, як основу інформаційно-методичної бази організації і методики аудиторської діяльності, на практиці під час планування, проведення та оформлення результатів аудиту.
Формує теоретичні і практичні знання з організації бухгалтерського обліку в бюджетних установах, його ведення і складання звітності, характерної для установ державного сектору.
Результати наукових досліджень викладачів кафедри представлені у наукових та навчально-методичних розробках, які спрямовані на якісне забезпечення освітнього процесу та узагальнення сучасної практики обліку фінансових установ та організації, галузевих підприємств. Викладачі кафедри є авторами 15 навчальних посібників, 17 монографій, 766 наукових статей в тому числі, що входять до науково-метричних баз; мають 16 свідоцтв про реєстрацію авторських прав на твори, присвячені обліково-аналітичній тематиці.
У 2017 році науково-педагогічні працівники кафедри брали участь в українському проекті бізнес-розвитку плодоовочівництва з фінансової підтримки уряду Канади – UHBDP, одним із ключових напрямків роботи якого, є доведення рівня університетської освіти до вимог бізнесу, покращення та розвиток навичок випускників університетів до рівня, якого вимагає плодоовочевий сектор.
Викладачі кафедри є членами Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України та Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України.
Завдяки цілеспрямованості, організаторським здібностям доктора економічних наук, професора Наталю Володимирівну Потриваєву було призначено на посаду завідувача науково-дослідного відділу МНАУ.
Здобувачі вищої освіти беруть активну участь у науково-дослідній роботі кафедри обліку і оподаткування та є членами наукового гуртка «Дебет-Кредит¬» та наукових гуртків з дисциплін: «Облік зовнішньоекономічної діяльності», «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Організація і методика аудиту», «Фінансовий облік», «Обік і звітність в оподаткуванні», «Аудит», «Облік у зарубіжних країнах».
Учасники наукових студентських гуртків за останні три роки під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри стали переможцями Міжнародних конкурсів студентських наукових робіт (10 здобувачів вищої освіти), Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (24 здобувача вищої освіти), Всеукраїнських та міжнародних студентських олімпіад (23 здобувача вищої освіти).
Кафедра обліку і оподаткування співпрацює з Всеукраїнськими професійними громадськими організаціями, зокрема з Федерацією аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України та Спілкою аудиторів України, всеукраїнською професійною бухгалтерською газетою «Все про бухгалтерський облік».
Підготовка здобувачів початкового (короткий цикл), першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів вищої освіти здійснюється на умовах співпраці з Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства економіки України, щодо професіоналізації сфери публічних закупівель України.
Також на основі двосторонніх договорів між МНАУ та університетами України кафедра тісно співпрацює з: Національною академією статистики, обліку та аудиту (м. Київ); Державним університетом «Житомирська політехніка» (м. Житомир); Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» (м. Харків); Національним університетом біоресурсів та природокористування України (м. Київ); «Національним університетом «Львівська політехніка» (м. Львів); Львівським національним аграрним університетом (м. Львів); ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля» (м. Дніпро); Херсонським національним технічним університетом (м. Херсон); Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (м. Івано-Франківськ); Дніпровським державним аграрно-економічним університетом (м. Дніпро); Національним університетом кораблебудування імені адмірала Макарова (м. Миколаїв); Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (м. Київ); Полтавська державна аграрна академія (м. Полтава).
Напрями наукових досліджень професорсько-викладацького складу:
– Управління інституціонально-структурною трансформацією аграрного сектору економіки України (д-р екон. наук, професор, Дубініна М.В. );
– Стратегія розвитку сільськогосподарського виробництва України в умовах глобалізації (д-р екон. наук, професор, Потриваєва Н.В.)
– Формування експортоорієнтованої моделі розвитку аграрних підприємств регіону (д-р екон. наук, доцент, Усикова О.М)
– Організація та регулювання інфраструктурного забезпечення розвитку сільських територій України (д-р екон. наук, професор, Замкова І.В.)
– Економічне зростання діяльності сільськогосподарських підприємств на основі інтенсифікації землекористування (к.е.н., доцент, Кузьома В.В.)
– Ресурсне забезпечення інноваційного розвитку аграрних підприємств регіону (к.е.н., доцент, Сирцева С.В.)
– Ефективність формування і використання матеріально-технічної бази фермерських господарств (к.е.н., доцент, Чебан Ю.Ю.)
– Сталий розвиток аграрного виробництва в умовах зростання відкритості національної економіки (д-р екон. наук,старший викладач, Лагодієнко Н.В.)
– Формування та використання економічного потенціалу підприємств з розвинутим свинарством (к.е.н., старший викладач, Лугова О.І.)
Кафедра є організатором наукових заходів, зокрема:
Всеукраїнська інтернет-конференція «Молодь, наука, бізнес» | МНАУ 54029, м. Миколаїв, вул. Георгія Гонгадзе, 9 |
7-8 жовтня 2023 р. | e-mail: bomdau@ukr.net www.mnau.edu.ua |
VIII Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Обліково-аналітичне і фінансове забезпечення діяльності суб’єктів господарювання: національні, глобалізаціqні, євроінтеграційні аспекти» | МНАУ 54029, м. Миколаїв, вул. Георгія Гонгадзе, 9 |
15-16 листопада 2023 р. | e-mail: bomdau@ukr.net www.mnau.edu.ua |
Щорічний круглий стіл з питань національної (економічної) безпеки | МНАУ 54029, м. Миколаїв, вул. Георгія Гонгадзе, 9 |
16 листопада 2020 р. | e-mail: bomdau@ukr.net www.mnau.edu.ua |
Щорічний круглий стіл з питань інформаційно-психологічної та технологічної безпеки – спільний науково-освітній захід | МНАУ 54029, м. Миколаїв, вул. Георгія Гонгадзе, 9 |
7 грудня 2023 р. | e-mail: bomdau@ukr.net www.mnau.edu.ua |
Навчально-методична, що провадиться на кафедрі обліку і оподаткування відповідає вимогам вищої школи щодо надання якісних освітніх послуг і передбачає наявність навчально-методичного та інформаційного забезпечення.
Науково-педагогічними працівниками кафедри розроблено та постійно оновлюють навчально-методичне забезпечення навчальних курсів, впроваджуються новації у викладання навчальних дисциплін. Також електроні версії наукової та навчально-методичної літератури, зокрема: збірники наукових праць, автореферати дисертацій, матеріали наукових конференцій, монографії, підручники, навчальні та навчально-методичні посібники розміщені у фондах електронних ресурсів університету.
З метою забезпечення реалізації освітньо-професійних програм початкового рівня (короткий цикл), першого (бакалаврського) рівня та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» Миколаївським національним аграрним університетом, зокрема кафедрою обліку і оподаткування, встановлено партнерські відносини між закладами вищої освіти. Реалізація концепції міжнародної кредитної мобільності здійснюється на основі двохсторонніх договорів між МНАУ та закладами вищої освіти зарубіжних країн-партнерів: Czech University of Life Sciences Prague (Чеська Республіка); University of science and technology (Республіка Польща); Державним аграрним університетом Молдови (Республіка Молдова); Університетом «PERSPECTIVA-INT» м. Кишинів, Республіка Молдова; Vidzeme University of Applied Sciences (Vidzemes Augstskola) м. Валмера, Латвія.
З метою посилення практичної спрямованості освітнього процесу та проведення спільних наукових досліджень кафедрою укладено договори про створення філій на базі:
- ТОВ «Довіра» Веселинівського району
- ПОП «Вікторія» Новобузького району
- ПОСП «Злагода» Новобузького району
- ДП «Племрепродуктор «Степове» Миколаївського району
- ПП «АТД «Гарант» Єланецького району
- ФГ «Меліхов» Казанківського району
- СТОВ «Агро-Темп» Єланецького району
- ТОВ «Очаківський райагрохім» Очаківського району
- ФГ «Коренева» Казанківського району
- ТОВ «Миколаївський хлібзавод №1»
- СТОВ «Промінь» Арбузинського району
- ТОВ «Золотий Колос» міста Миколаїв
На базі філій кафедри проводяться практичні та семінарські заняття, студенти ознайомлюються з роботою бухгалтера, особливостями організації обліку, що сприяє подальшому вдосконаленню підготовки фахівців з обліку і оподаткування відповідно до сучасних потреб.
Професійна підготовка майбутніх фахівців з обліку і оподаткування також забезпечується впровадженням елементів дуальної освіти, що сприяє формуванню й розвитку у студентів фахових компетенцій та підвищення ефективності процесу адаптації допрофесійної їх діяльності.
Дубініна Марина Вікторівна – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри
Знак «Відмінник аграрної освіти та науки України» (II ступеня) за плідну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток аграрної освіти і науки, підготовку висококваліфікованих спеціалістів для сільського господарства (2009 р.)
Кузьома Віталій Вікторович – кандидат економічних наук, доцент кафедри
Грамота Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом» (2018 р.)
На кафедрі сформовано ефективну систему профорієнтаційної роботи із випускниками загальноосвітніх шкіл та закладами вищої освіти Миколаївської області.
Основними напрямками цієї роботи є:
- зустрічі професорсько-викладацького складу кафедри з випускниками загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, коледжів;
- консультації і бесіди про університет і спеціальність облік і оподаткування науково-педагогічними працівниками, які виїжджають у відрядження або перевіряють проходження виробничої практики здобувачами вищої освіти у різних областях України;
- екскурсії потенційних абітурієнтів до університету, їх участь у Дні відкритих дверей університету, професійних тренінгах та відкритих лекціях, які проводять викладачі кафедри;
- профорієнтаційна робота через керівників підприємств різних форм власності, головних спеціалістів при проходженні ними навчання в університеті.
Яскравим прикладом успішного професійного працевлаштування є випускники кафедри, які активно залучаються до проведення профорієнтаційної роботи серед колег на роботі, а також за місцем проживання.
Популяризація діяльності викладачів та студентів кафедри, інформація щодо наукових та професійних здобутків висвітлюється на сайті університету, персональному сайті кафедри та на сторінці кафедри у Facebook.
Випускники ОПП «Облік і оподаткування» мають можливість широкого працевлаштування з огляду на отримані компетентності протягом періоду навчання. До теоретичного навчання додаються можливості практичної підготовки в умовах виробництва, стажування за кордоном, а також дуальної форми здобуття освіти. Співпраця із іншими закладами освіти, структурними підрозділами університету та роботодавцями дозволяє забезпечити можливості швидкої адаптації на робочому місці.
Випускники ОПП «Облік і оподаткування» можуть бути працевлаштовані з огляду на отримані компетентності. А також мають можливість продовжити навчання за наступними освітніми рівнями.
Під час навчання здобувачі вищої освіти мають можливість взяти участь у неформальних та інформальних освітньо-наукових заходах.
Суттєвою перевагою навчання на обліково-фінансовому факультеті є можливість проходження практичної підготовки (стажування) за кордоном. Можливості набуття практичного досвіду та подорожі дозволяють здобувачам отримати нові знання, розширити світогляд, підвищити рівень мовної підготовки. Переважаюча більшість здобувачі вищої освіти обліково-фінансового факультету проходять практичну підготовку (стажування) у підприємствах Великої Британії та Німеччини. Поєднання навчання та практичних навичок є суттєвим якісним критерієм у підготовці фахівців усіх спеціальностей, що дозволяє швидше адаптуватися молодим фахівцям на робочому місці.
Під час подібної співпраці існує можливість розширити й соціальні навички у здобувачів вищої освіти, що є фахово та суспільно корисним.
Спеціальність | Рівень вищої освіти | Можливості працевлаштування |
071 Облік і оподаткування
Форма навчання:
|
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти | Випускник освітнього ступеню «молодший бакалавр» за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» здатний виконувати професійні види робіт та обіймати посади фахівців, посадові обов’язки яких вимагають володіння компетентностями у сфері обліку, аналізу, аудиту та оподаткування відповідно до Державного класифікатора професій ДК 003:2010: бухгалтери, касири-експерти, асистенти бухгалтера-експерта (3433); інспектори податкової служби (3442); інспектори з інвентаризації, інспектори-ревізори, ревізори (3439), технік з обліку (3119).
Можливість продовження навчання за програмою першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти. Участь у неформальних та інформальних заходах. |
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти | Випускник освітнього ступеню «бакалавр» за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» здатний виконувати професійні види робіт та обіймати посади фахівців, посадові обов’язки яких вимагають володіння компетентностями у сфері обліку, аналізу, аудиту та оподаткування відповідно до Державного класифікатора професій ДК 003:2010: бухгалтери, касири-експерти, асистенти бухгалтера-експерта (3433); помічники керівників підприємств, установ та організацій (3436.1), помічники керівників виробничих та інших основних підрозділів (3436.2), помічники керівників малих підприємств без апарату управління (3436.3); інспектори податкової служби (3442); фахівці з фінансово-економічної безпеки (3411); інспектори з інвентаризації, інспектори-ревізори, ревізори (3439), технік з обліку (3119).
Можливість продовження навчання за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти. Участь у неформальних та інформальних заходах. |
|
другий (магістерський) рівень вищої освіти | Випускник освітнього ступеню «магістр» за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» здатний виконувати професійні види робіт та обіймати посади керівників підприємств, установ, організацій й професіоналів, посадові обов’язки яких вимагають володіння компетентностями у сфері обліку, аналізу, аудиту та оподаткування відповідно до Державного класифікатора професій ДК 003:2010: керівники підприємств, установ та організацій (1210.1); керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів: головний бухгалтер, головний касир, головний ревізор, завідувач каси, начальний контрольно-ревізійного відділу, начальний централізованої бухгалтерії (1231); керівники малих підприємств без апарату управління в промисловості (1312); менеджери (управителі) з бухгалтерського обліку (1475.2); головний державний аудитор, головний державний податковий ревізор-інспектор (1229.1); професіонали державної служби (2419.3); молодший науковий співробітник (аудит, бухгалтерський облік), науковий співробітник (аудит, бухгалтерський облік), науковий співробітник-консультант (аудит, бухгалтерський облік) (2411.1), професіонали у галузі аудиту та бухгалтерського обліку, аудитори та кваліфіковані бухгалтери (бухгалтер-експерт, бухгалтер-ревізор, консультант з податків і зборів) (2411.2), професіонали з питань фінансово-економічної безпеки підприємств, установ, організацій (2414.2), державний аудитор (2419.3), економіст з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності, економіст з податків і зборів, економіст з фінансової роботи, економічний радник, консультант з економічних питань, член ревізійної комісії (2441.2).
Можливість продовження навчання за програмою третього циклу вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти. Участь у неформальних та інформальних заходах. |
Усі випускники мають доступ до інформації через Центр працевлаштування Університету, прийти участь у фахових заходах щодо фахового зростання та отримання додаткових здібностей за інтересами, у тому числі соціальних навичок.
Існуючий довід випускників може бути реалізований через співпрацю в Асоціації випускників Миколаївського національного аграрного університету. Кожен учасників Асоціації може поділитися власним досвідом та запропонувати нові можливості співпраці.
Приєднуйтеся до Асоціації випускників МНАУ з метою забезпечення результативної співпраці та якісного провадження освітньої діяльності!
Важливим аспектом роботи кафедри є міжнародна діяльність, а саме організація та участь у міжнародних конференціях та семінарах, підвищення кваліфікації (стажування) викладачів, проходження закордонної практики студентами. З метою забезпечення реалізації Освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» Миколаївським національним аграрним університетом, зокрема кафедрою обліку і оподаткування, встановлено партнерські відносини між закладами вищої освіти. Реалізація концепції міжнародної кредитної мобільності здійснюється на основі двохсторонніх договорів між МНАУ та закладами вищої освіти зарубіжних країн-партнерів: Czech University of Life Sciences Prague (Чеська Республіка); University of science and technology (Республіка Польща); Державний аграрний університетом Молдови (Республіка Молдова); заклад освіти Університет «PERSPECTIVA-INT» м. Кишинів, Республіка Молдова; Vidzeme University of Applied Sciences (Vidzemes Augstskola) м. Валмера, Латвія;
Міжнародне співробітництво та інтеграція у галузі освіти є важливою нормою Болонської співдружності освітян, оскільки реально сприяє підвищенню мобільності викладачів і здобувачів вищої освіти, їх самостійності і самоорганізації.
Анкета для опитування здобувачів
Анкета здобувача вищої освіти щодо проходження навчальної практики
Анкета щодо дотримання принципів академічної доброчесності
Анкета щодо оцінки якості викладання навчальної дисципліни
Анкета щодо якості організації дистанційного (змішаного) навчання
Для опитування роботодавців (молодші бакалаври, бакалаври, магістри)
Опитування викладачів (молодший бакалавр, бакалавр, магістр)
Результати анкетування щодо дотримання принципів академічної доброчесності
Результати анкетування щодо проходження навчальної практики з бухгалтерського обліку
Результати анкетування щодо проходження навчальної практики з інформатики і комп’ютерної техніки
Результати анкетування щодо якості освітньої діяльності
Результати опитування викладачів
Результати опитування роботодавців
Результати опитування щодо якості організаціх дистанційного(змішаного)навчання
м. Миколаїв вул. Георгія Гонгадзе, 9, кабінет № 114
Сторінка кафедри на Facebook