Завідувач кафедри
доктор економічних наук, професор
Сіренко Наталя Миколаївна
Швидкий доступ:
- Історія кафедри
- Професорсько-викладацький склад кафедри
- Графіки та розклади
- Перелік дисциплін
- Наукова діяльність
- Навчально-методична робота
- Філії кафедри
- Досягнення
- Профорієнтаційна діяльність
- Участь у професійних об’єднаннях за спеціальністю
- Співпраця з роботодавцями
- Міжнародна діяльність
- Інформація для здобувачів
- Ваша думка важлива (Опитування стейкхолдерів)
- Як Вам діяти, якщо
- Асоціація випускників ОПП
- Контакти
Капітал, що не створює постійно нової
та кращої роботи, – марніший за пісок
Г. Форд
Історія кафедри фінансів, банківської справи та страхування, як самостійного структурного підрозділу Миколаївського національного аграрного університету, розпочалася 2003 року. Після розподілу кафедри фінансів і економічного аналізу було створено кафедру фінансів та кафедру економічного аналізу. Протягом 2002-2003 років її очолював кандидат економічних наук, доцент Микола Сергійович Загородній, з 2003 року по 2010 рік – кандидат економічних наук, доцент Іван Васильович Кушнір, з 2010 року – на чолі кафедри доктор економічних наук, професор Наталя Миколаївна Сіренко.
Сіренко Наталя Миколаївна – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри
sirenko@mnau.edu.ua
Бурковська Алла Валентинівна – кандидат економічних наук, доцент
burkovskaya@mnau.edu.ua
Мельник Ольга Іванівна – кандидат економічних наук, доцент
melnikoi@mnau.edu.ua
Боднар Олена Андріївна – кандидат економічних наук, доцент
bodnarolena1606@gmail.com
Мікуляк Катерина Анатоліївна – асистент
mikulyak@mnau.edu.ua
Калнауз Дмитро В’ячеславович – викладач
dmitrij.kalnauz@gmail.com
Семенюк Анастасія Ігорівна – лаборант
semeniuk.a.i.15@gmail.com
Графік консультацій НПП з навчальних дисциплін по кафедрі фінансів, банківської справи та страхування
Графік проведення відкритих занять по кафедрі фінансів, банківської справи та страхування
Графік проведення засідань студентських наукових гуртків кафедри фінансів, банківської справи та страхування
Розклад занять по кафедрі фінансів, банківської справи та страхування
Графік презентації та консультування щодо виботу освітніх компонент
У наукових дослідженнях доктора економічних наук, професора Наталі Миколаївни Сіренко, кандидата економічних наук, доцента Алли Валентинівни Бурковської розроблено концепцію управління інноваційним розвитком аграрного сектора економіки, концептуальні положення стратегії інноваційного розвитку аграрної університетської освіти та науки, прийнятими до впровадження Міністерством аграрної політики України і Міністерством економічного розвитку і торгівлі України; економічний механізм діяльності селянських фермерських господарств, що використовуються в аграрній сфері Інститутом агропромислового виробництва в Миколаївській області; пропозиції щодо створення та підвищення ефективності функціонування агропромислових структур та обслуговуючих кооперативів, які схвалено Департаментом агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації до впровадження у практику підприємств області; визначено напрями становлення й ефективного розвитку регіонального ринку аграрної продукції тощо.
За результатами наукових досліджень Наталією Миколаївною Сіренко в 2010 році було захищено докторську дисертацію за темою: “Управління інноваційним розвитком аграрного сектора економіки України”.
У 2019 році відбувся захист дисертаційного дослідження Лункіною Тетяною Іванівною на тему: «Формування соціальної відповідальності суб’єктів аграрного сектору економіки України».
У 2020 році Полторак Анастасія Сергіївна захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук на тему «Фінансова безпека України в умовах глобалізації».
Напрями наукових досліджень професорсько-викладацького складу та здобувачів кафедри:
Управління стратегією інноваційного розвитку аграрного сектора економіки України, Інновації у фінансовій сфері (д-р екон. наук., професор Н. М. Сіренко);
Функціонування і розвиток регіонального ринку аграрної продукції (канд. екон. наук, доцент А. В. Бурковська);
Розвиток інноваційного підприємництва в аграрному секторі економіки (канд. екон. наук, доцент О. І. Мельник);
Інституціональна структура фінансової сфери (канд. екон. наук, доцент О. А. Боднар);
Формування ринкового середовища розвитку аграрного сектора (асистент К. А. Мікуляк).
Науково-педагогічними працівниками здійснюється активне керівництво науковою роботою здобувачів вищої освіти при написанні ними наукових робіт на різноманітні конкурси та участі у Всеукраїнській олімпіаді.
В ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природних, технічних та гуманітарних наук за спеціальністю «Гроші, фінанси і кредит» у Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка, здобули:
Радько Дар’я Анатоліївна – ІІІ призове місце з темою «Прогнозування доходності сільськогосподарських підприємств методами економіко-математичного моделювання» (2015 р.);
Щербина Юлія Олегівна – ІІ призове місце з темою «Оптимізація податкового навантаження на сільськогосподарські підприємства» (2016 р.);
Захиров Микола Павлович та Малиновська Ірина Олегівна – ІІ призове місце з темою «Оцінка індикаторів стану фінансової безпеки та їх вплив на рівень економічної безпеки України» (2017 р.).
У ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит» в Київському національному торговельно-економічному університеті здобули:
Щербак М. М. – ІІІ призове місце з темою «Вдосконалення внутрішньогосподарського контролю на сільськогосподарських підприємствах» (2016 р.);
Щербак М. М. – ІІІ призове місце з темою «Оцінка ефективності діяльності аграрних підприємств з використанням збалансованої системи показників» (2017 р.).
У 2017 р. в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Математичні методи, моделі в економіці», Н. М. Крижановська та О. М. Дюльгер здобули ІІІ призове місце з темою «Діагностика типів розвитку аграрних підприємств».
Щорічно з 2009 року кафедрою фінансів, банківської справи та страхування проводиться Регіональний науковий семінар. До участі в семінарі запрошуються здобувачі вищої освіти інших університетів області, Новобузького і Відокремленого структурного підрозділу «Технолого-економічний коледж Миколаївського національного аграрного університету», учні загальноосвітніх шкіл Миколаївщини.
Під керівництвом НПП кафедри фінансів, банківської справи та страхування здобувачами обліково-фінансового факультету у 2017/2018 н. р. опубліковано близько 100 тез доповідей на Міжнародних, Всеукраїнських та Регіональних науково-практичних конференціях; 31 статтю у виданнях з економічних наук, в т.ч. 24 – у фахових виданнях України.
У 2017 р. науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування та академічні групи взяли участь у конкурсі «Найкраща студентська група МНАУ» на обліково-фінансовому факультеті. Куратори спільно зі здобувачами вищої освіти ретельно готувалися на презентації академічних груп (номінація «Візитка групи»), де продемонстрували свою згуртованість, неповторність та талановитість! У номінації «Студентська кухня» здобувачі показали особливості справжнього щоденного студентського харчування, а свої режисерські та акторські здібності проявили у номінації «Поки викладач не бачить!».
Під керівництвом НПП кафедри фінансів, банківської справи та страхування у 2017/2018 н. р. було підготовлено 8 студентських наукових робіт для участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
Переможцями ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт стали 4 здобувачі вищої освіти, а саме:
1) зі спеціалізації «Страхування» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Н. О. Шишпанова):
– Онуфрак Тетяна Сергіївна (тема «Формування збалансованого страхового портфеля страховика», диплом І ступеня)
– Хоренженко Валерія Валеріївна (тема «Формування збалансованого страхового портфеля страховика», диплом І ступеня)
2) зі спеціальності «Фінанси і кредит» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування А. С. Полторак):
– Тусова Наталія Олександрівна (тема «Удосконалення методичного інструментарію оцінки стану фінансової безпеки України», Київський національний торговельно-економічний університет, диплом III ступеня)
– Коршунова Дар’я Андріївна (тема «Удосконалення методичного інструментарію оцінки стану фінансової безпеки України», Київський національний торговельно-економічний університет, диплом III ступеня)
Відзначено подяками за участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт:
– зі спеціалізації «Банківська справа» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування А. В. Бурковська):
Мікуляк К. А. (тема «Застосування кластеризації для визначення конкурентоспроможності комерційних банків України»),
– з галузі знань «Гроші, фінанси та кредит» Ендрес В. С. (тема «Перспективи застосування криптовалюти в Україні»)
- зі спеціалізації«Банківська справа» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування І. В. Баришевська):
Костенко Т. А., Підшивалова О. Є. (тема «Застосування світового досвіду фінансування інновацій у вітчизняній банківській практиці»)
- зі спеціалізації«Управління проектами і програмами» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування І. В. Баришевська):
Камашев А. В., Манькута А. І. (тема: «Організаційна структура управління проектами на сільськогосподарських підприємствах у розрізі типів розвитку»).
- зі спеціалізації «Страхування» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Н. О. Шишпанова):
Іванов А. О., Вербовенко Ю. В. (тема: Фінансові інновації в страховій системі України).
Постійно здійснюється підготовка здобувачів до Всеукраїнських олімпіад, а саме:
– з дисципліни «Страхова справа» 2 здобувача вищої освіти Онуфрак Т. С., Паламарчук В. В (диплом ІІ ступеня) Тернопільський національний економічний університет)
– з дисципліни «Управлінський облік» 2 здобувача вищої освіти Ворошилова О. (диплом ІІ ступеня), Гусаренко В. (диплом ІІІ ступеня) (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»).
У 2018 році на базі обліково-фінансового факультету Миколаївського національного аграрного університету започатковано проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Страхування».
Метою даного Конкурсу є створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої роботи здобувачів вищої освіти, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи, оволодіння ними інноваційними технологіями.
На базі Миколаївського національного аграрного університету 16-17 квітня 2018 р. відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Страхування», за результатами якого 2 здобувача вищої освіти обліково-фінансового факультету Онуфрак Т. Ю. та Хоренженко В. В. отримали дипломи І ступеня.
У 2018 р. команда «Defenders of the World» напряму підготовки 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Миколаївського національного аграрного університету під керівництвом д-р екон. наук., доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Лункіної Т. І, взяли участь у конкурсі «SDG in Ukraine: Look of New Generation (Цілі сталого розвитку в Україні: погляд нового покоління)», де посіли І місце (10 осіб).
У 2018-2019 н.р. переможцями ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт стали 9 здобувачів вищої освіти, а саме:
1) зі спеціалізації «Страхування» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування О. І. Мельник):
– Костерчук Катерина Андріївна (тема «Напрями активізації інвестиційної діяльності страхових компаній України», диплом І ступеня);
– Хоренженко Валерія Валеріївна (тема «Фінансовий менеджмент страхових компаній України», диплом ІІІ ступеня)
2) зі спеціальності «Фінанси і кредит» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування А. В. Бурковська):
– Дощенко Сергій Олександрович (тема «Криптовалюта – мейнстрім сучасного фінансового ринку», Київський національний торговельно-економічний університет, диплом III ступеня)
3) зі спеціальності «Фінансова безпека» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування А. С. Полторак):
– Іваненко Ганна Юріївна та Костенко Тетяна Андріївна (тема «Трансформаційна програма розвитку банківської системи України в сучасному фінансово-економічному просторі», Черкаський навчально-науковий інститут Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи», дипломи III ступеня)
4) з галузей знань і спеціальностей за напрямом «Управління фінансово-економічною безпекою» (науковий керівник – асистент кафедри фінансів, банківської справи та страхування К. А. Мікуляк):
– Юношев Семен Юрійович та Коротунова Анастасія Геннадіївна (тема «Оптимізація фінансування аграрного сектора економіки України як напрям зміцнення фінансово-економічної безпеки», Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, дипломи III ступеня)
5) зі спеціальності «Економіка» (науковий керівник – канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування А. С. Полторак):
– Паламарчук Вікторія Вікторівна та Хоренженко Валерія Валеріївна (тема «Розвиток механізму кредитування здобуття вищої освіти як напрям зміцнення рівня фінансової безпеки України», Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, дипломи I ступеня).
Переможцями ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади стали 3 здобувачі вищої освіти, а саме:
– з навчальної дисципліни «Страхова справа» Паламарчук Вікторія Вікторівна (диплом ІІ ступеня), Тернопільський національний економічний університет
– з дисципліни «Управлінський облік» здобувач вищої освіти Дутчак Яна Сергіївна (диплом ІІ ступеня), Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
– з навчальної дисципліни «Облік у банках» Гринчук Юлія Віталіївна (диплом ІІІ ступеня), Університет банківської справи.
У 2020 р. під керівництвом НПП кафедри підготовлено понад 100 тез доповідей на Міжнародних, Всеукраїнських та Регіональних науково-практичних конференціях, статті у виданнях з економічних наук, у т. ч. у фахових виданнях України. Підготовлено та направлено у відповідні базові вищі навчальні заклади для участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з гуманітарних наук наукові роботи здобувачів вищої освіти. За результатами підсумкових конференцій отримано 9 дипломів переможців ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Також підготовлено наукову роботу для участі в Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт (напрям «Економіка»), в результаті чого отримано 2 диплома переможців II ступеня.
Отже, у 2020 році здобувачами вищої освіти МНАУ під керівництвом НПП кафедри отримано 11 дипломів на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах студентських наукових робіт, а саме:
- Ткачук Андрій (I місце) – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Страхування», який проводився на базі Миколаївського національного аграрного університету (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Шишпанова Н. О.).
- Бойко Ольга (I місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Страхування», який проводився на базі Миколаївського національного аграрного університету (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Шишпанова Н. О.).
- Каблуча Юлія (II місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Управління проектами і програмами», який проводився на базі Львівського національного аграрного університету (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Баришевська І. В.).
- Ярошенко Анастасія (II місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Управління проектами і програмами», який проводився на базі Львівського національного аграрного університету (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Баришевська І. В.).
- Паламарчук Вікторія (II місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Фінансова безпека», який проводився на базі Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полторак А. С.).
- Хоренженко Валерія (II місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Фінансова безпека», який проводився на базі Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полторак А. С.).
- Паламарчук Вікторія (II місце) – переможниця Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальністю «Економіка», який проводився на базі Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського (науковий керівник: доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полторак А. С.).
- Хоренженко Валерія (II місце) – переможниця Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальністю «Економіка», який проводився на базі Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського (науковий керівник: доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полторак А. С.).
- Хоренженко Валерія (III місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Страхування» (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Баришевська І.В.).
- Лісова Анастасія (III місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фінанси і кредит» (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Мельник О. І.).
- Сіваченко Андрій (III місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фінанси і кредит» (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Мельник О. І.)
У 2021 році здобувачами вищої освіти МНАУ під керівництвом НПП кафедри отримано 9 дипломів на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах студентських наукових робіт, а саме:
- Кугляр Анна (I місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Страхування», який проводився на базі Миколаївського національного аграрного університету (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Шишпанова Н. О.).
- Гуліч Крістіна (ІІI місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Страхування», який проводився на базі Миколаївського національного аграрного університету (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Мельник О.І.).
- Іваненко Денис (ІІI місце) – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Страхування», який проводився на базі Миколаївського національного аграрного університету (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Мельник О.І.).
- Каземирчик Катерина (IІI місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей зі спеціалізації «Фінансова безпека», який проводився на базі Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи».
- Каземирчик Марія (IІІ місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей зі спеціалізації «Фінансова безпека», який проводився на базі Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи».
- Каземирчик Катерина (I місце) – переможниця Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Економіка», який проводився на базі Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського.
- Поліщук Аліна (I місце) – переможниця Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Економіка», який проводився на базі Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського.
- Кємова Яна (III місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фінанси і кредит», який проводився на базі Західноукраїнського національного університету (науковий керівник: канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Боднар О.А.).
- Поліщук Аліна (II місце) – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Управління фінансово-економічною безпекою» (науковий керівник: асистент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Мікуляк К.А.)
З метою забезпечення практичної підготовки здобувачів вищої освіти обліково-фінансового факультету Миколаївського національного аграрного університету на базі кафедри фінансів, банківської справи та страхування створено навчально-наукову лабораторію «Навчальний банк» з використанням автоматизованої банківської системи (АБС) Scrooge ІІІ.
АБС «Scrooge ІІІ» – це комплекс автоматизації для сучасного комерційного банку, що охоплює весь процес діяльності фінансової установи: від початку роботи з клієнтом, включаючи продаж та обслуговування продуктів, і до потужних аналітичних та прогнозних звітів.
Функціонування навчально-наукової лабораторії «Навчальний банк» було започатковано з метою:
- здійснення взаємозв’язку теоретичного та практичного навчання;
- поглиблення та систематизації знань здобувачів вищої освіти шляхом вирішення виробничо-ситуаційних проблем;
- формування і розвитку практичних умінь та навичок, необхідних для здійснення професійної діяльності й прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних виробничих умовах;
- формування творчого, дослідницького підходу до практичної діяльності;
- розуміння сутності та видів банківських установ і банківських операцій в Україні;
- вивчення порядку заснування та організації діяльності комерційних банків;
- засвоєння здобувачами вищої освіти методики проведення основних і прогресивних видів банківських операцій та послуг, а також методи формування ресурсів комерційного банку;
- аналізу прибутковості та фінансової стійкості банківської установи;
- уміння розробляти та вирішувати питання теорії й практики банківської діяльності в умовах ринкової економіки;
- користування методами здійснення пасивних та активних банківських операцій;
- оволодіння методами економічного аналізу в банківській сфері;
- оволодіння технікою фінансових розрахунків та банківського менеджменту.
Загальне керівництво ННЛ «Навчальний банк» здійснюється завідувачем кафедри фінансів, банківської справи та страхування МНАУ. План роботи ННЛ «Навчальний банк» схвалюють на засіданні кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Формами роботи у ННЛ «Навчальний банк» є, як правило, практичні заняття, індивідуальна та самостійна робота студентів під керівництвом науково-педагогічних працівників. ННЛ «Навчальний банк» розміщений в окремій, спеціально обладнаній аудиторії кафедри фінансів, банківської справи та страхування, яка включає 15 персональних комп’ютерів, 1 сервер та 1 інтерактивний телевізор з діагоналлю 51 дюйм.
Кожне заняття присвячене виконанню та закріпленню здобувачами певного виду операцій, які відображено у меню головного каталогу. Меню кореневого каталогу поділено на 12 основних додатків: «Fate», «S.W.I.F.T.», «SMS Banking», «Банк», «БРЦ» тощо.
Технічне оформлення приміщення навчально-наукової лабораторії забезпечує практичну спрямованість, відповідає тематиці дисциплін, вимогам по естетиці оформлення. Лабораторія забезпечується технічними засобами навчання, персональними комп’ютерами. Оснащення інтерактивним телевізором, що підключається до комп’ютерної мережі, дозволяє демонструвати роботу монітора комп’ютера викладача, переглядати демоверсії програм, здійснювати моніторинг за роботою здобувачів на робочих місцях.
Кожна дисципліна, яка викладається НПП кафедри забезпечена навчально-методичними комплексами.
1 | Відділення «Миколаївське» Миколаївської філії ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Миколаїв | Калнауз Д.В.
Керуючий відділенням |
м. Миколаїв,
просп. Центральний, 9/7 |
2 | Товариство з обмеженою відповідальністю “Золотий колос” м, Миколаїв | Крута О.В., Головний бухгалтер
ТОВ «Золотий Колос» |
54046, Миколаївська область, місто Миколаїв, вулиця Омеляновича-Павленка (Тернівка), б. 23 |
3 | Відділення в м. Миколаїв ПрАТ «Українська пожежно-страхова компанія» | Сокур В. В., начальник відділення | м. Миколаїв, Соборна 12-а |
4 | Товариство з обмеженою відповідальністю “Науково-дослідний центр “Афіна Паллада” | Таран Д.В., директор | 54020, Миколаївська обл., місто Миколаїв, вул. Шосейна, будинок 111-А |
Підприємство | Адреса підприємства | |
1 | ТОВ «СП «Південна Аграрно – Экспортна Компанія» | 54000, м. Миколаїв, вул. Спаська, 19 |
2 | ПСП «Україна» | 57520, Миколаївська обл., Очаківський район, с.Кам’янка, вул. Набережна, буд.84 |
3 | ТОВ «Торговий дом «Долинское» | 75224, Херсонська обл., Чаплинський р-н, село Долинське, вул. Миру, б. 4 |
4 | ТОВ СГВП «Очаківське» | 57552, Миколаївська обл., Очаківський район, село Іванівка, вул. Центральна, б. 2-Б |
5 | ТОВ СГВП «Миколаївське» | 57134, Миколаївська обл., Миколаївський район, селище Весняне, вул.Польова, б.1 |
6 | ТОВ «Золотий колос» | 54046, Миколаївська область, місто Миколаїв, вулиця Омеляновича-Павленка (Тернівка), будинок 23 |
7 | ФГ «Владам» | 57210, Миколаївська обл., Вітовський район, смт Воскресенське, вул. Софіївська, буд. 25 |
8 | ПрАТ «Зелений Гай» | 56541, Миколаївська область, Вознесенський район, село Бузьке, вул. Зеленогаївська, б. 12 |
9 | Центральна державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Миколаївській області | 54030, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська 24/2 |
10 | Головне управління ДПС
у Миколаївській області |
54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6
|
11 | Управління Державної казначейської служби України у м. Южноукраїнську | 55002, вул.Молодіжна, 13, Южноукраїнськ, Миколаївська область |
12 | Управління Державної казначейської служби України в Єланецькому районі | 55501, вул. Соборна, 122, Єланець, Миколаївська область |
13 | Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області | 54000, Миколаїв, вул. Морехідна, 1 |
14 | Управління Державної казначейської служби України у місті Миколаєві Миколаївської області | 54055, м. Миколаїв, проспект Центральний, 97 |
15 | Відділення «Миколаївське» філії «Миколаївське регіональне управління» АТ КБ «Приватбанк» | 54029, м. Миколаїв, пр. Центральний, 9/7 |
16 | Миколаївське обласне управління АТ «Ощадбанк» | 54000 м. Миколаїв, вул. Херсонське шосе, 50 |
17 | Відділення в м. Миколаїв ПрАТ «Українська пожежно-страхова компанія» | 54001, м. Миколаїв, вул. Соборна 12а |
18 | ПрАТ СК «Провідна» | 54001, Миколаїв, вул. Лягіна, 21-А |
19 | Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-дослідний центр «Афіна Паллада» | 54020, Миколаївська обл., м. Миколаїв, вул. Шосейна, б. 111-А |
20 | Відділення ПАТ «БАНК ВОСТОК» | 54029, м. Миколаїв, пр-т Центральний, 11 А |
Протягом останніх 5-х років науково-педагогічними працівниками кафедри фінансів, банківської справи та страхування отримано 44 свідоцтва про реєстрацію авторських прав на твори, присвячені фінансовій тематиці. На сьогодні, в УкрІНТЕІ зареєстровано 1 ініціативну науково-дослідну роботу та проводиться робота по 5. Отримано понад 50 актів (довідок) про прийняття до впровадження результатів наукових робіт, в т. ч. наданих Департаментом агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації, Регіональним фондом підтримки підприємництва в Миколаївській області, Департаментом агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації, Державним вищим навчальним закладом «Херсонський державний аграрний університет», Управлінням агропромислового розвитку Очаківської районної державної адміністрації, Бюро регіонального розвитку, КП Одеської обласної державної адміністрації, Миколаївським обласним фондом розвитку і підтримки громадських ініціатив, Головним управлінням Державної податкової служби у Миколаївській області, Фінансовим управлінням Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області, Виконавчим комітетом Бериславської міської ради Херсонської області, Врадіївською районною державною адміністрацією Миколаївської області, АТ КБ «Приват Банк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», Українською асоціацією з розвитку менеджменту та бізнес-освіти, Миколаївським національним аграрним університетом. За результатами проведених досліджень опубліковано 10 монографій (90,5 ум. друк. арк.), понад 150 наукових статей, у т. ч. у фахових виданнях України з економічних наук та журналах, які індексуються у міжнародних наукометричних базах даних Scopus та Web of Science.
Відповідно до наказів МОН України №1364 від 10.10.2017 р. та №1010 від 18.09.2018 р. у 2018 р. та 2019 р. Миколаївський національний аграрний університет призначено базовим закладом вищої освіти по проведенню II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Страхування». У 2018 р. на II тур конкурсу надійшло 67 студентських наукових робіт із 44 закладів вищої освіти, 18 робіт відібрано на підсумкову конференцію.
Щорічно проводився Регіональний турнір молодих фінансистів та Регіональний науковий семінар, до участі в яких запрошувалися здобувачі вищої освіти Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова, Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського, Новобузького і Відокремленого структурного підрозділу «Технолого-економічний коледж Миколаївського національного аграрного університету», учні загальноосвітніх шкіл Миколаївщини. До співпраці також залучалися: Київський національний економічний університет, аграрні заклади вищої освіти, наукові установи та науково-виробничі комплекси (Інститут аграрної економіки НААН України), органи державної влади та контролю (співпраця з Головним Управлінням ДПС у Миколаївської області щодо експертизи положень проєкту Податкового кодексу України), громадські організації (співпраця з Фондом розвитку міста Миколаєва з питань обґрунтування фінансової децентралізації та самоврядування територіальних громад), бізнес-структури тощо.
Науково-педагогічними працівниками кафедри, відповідно до плану заходів і графіку відвідування шкіл у Корабельному районі, постійно проводиться робота щодо залучення абітурієнтів з Корабельного району до вступу у Миколаївський НАУ.
Вже традиційно 1 вересня науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування вітають зі святом «Першого дзвоника» у закріплених школах Корабельного району вчителів та школярів, а також організовують виступи здобувачів вищої освіти Миколаївського НАУ під час урочистого заходу.
Працівниками кафедри постійно організовуються екскурсії для випускників шкіл до Миколаївського національного аграрного університету. Під час екскурсій учні мають можливість поспілкуватися з ректором Миколаївського НАУ академіком НААН України Шебаніним В. С., деканом, завідуючою кафедри фінансів, банківської справи та страхування Сіренко Н. М., здобувачами вищої освіти. До відома учнів доводиться інформація про університет, його історію, умови вступу, роботу спортивних секцій, студій, клубів за інтересами.
Проводиться робота з інформування випускників 9-х класів про умови вступу до Відокремленого структурного підрозділу «Технолого-економічний коледж Миколаївського національного аграрного університету».
Кожного року в травні організовується відвідування учнями ЗОШ І-ІІІ ст. Корабельного району, щорічного Регіонального наукового семінару до Дня науки. Під час семінару серед активної учнівської молоді розігруються цінні подарунки.
Науково-педагогічними працівниками кафедри фінансів, банківської справи та страхування постійно відвідуються свята «Останнього дзвоника» і «Першого вересня» у закріплених школах і організовуються виступи творчих колективів студентів Миколаївського НАУ під час урочистих заходів.
З листопада 2020 р. кафедрою фінансів, банківської справи та страхування МНАУ щорічно проводиться тренінг «Школа вибору професії «Профі Старт»: стань успішним» на тему: «Фінансова освіта: керуй власним успіхом, будь володарем життя».
№ п/п | Повна назва ЗОШ | ПІБ відповідального викладача |
1 | Миколаївський ліцей ім. О.Ольжича | Сіренко Н.М. |
2 | Миколаївський ліцей № 58 | Мельник О.І., Мікуляк К.А. |
3 | Миколаївський ліцей №40 | Боднар О.А., Бурковська А.В. |
Науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування є активними членами професійних об’єднань та спільнот, приймаючи безпосередню участь в обговоренні законопроєктів, розробленні пропозицій стосовно удосконалення як національного освітнього середовища, так і фінансово-економічного стану України.
2019 р. – членство в Громадській організації «Всеукраїнський конгрес вчених економістів аграрників» (д-р екон. наук, професор Сіренко Н.М.).
2020 р. – у Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України (ФАБФ) (д-р екон. наук, професор Сіренко Н.М., д-р екон. наук, канд. екон. наук, доцент Бурковська А.В.).
2020 р. – в Українській Асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (д-р екон. наук, професор Сіренко Н.М., д-р екон. наук, канд. екон. наук, доцент Бурковська А.В., канд. екон. наук, канд. екон. наук, доцент Мельник О.І., канд. екон. наук, доцент Боднар О.А., асистент Мікуляк К.А.).
Співпраця з роботодавцями здійснюється шляхом проведення щорічних науково-практичних конференцій, семінарів, форумів, круглих столів, укладання договорів про співпрацю, анкетувань.
До реалізації освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів долучено керівника відділення “Миколаївське №27” Південного макрорегіонального управління АТ КБ “ПриватБанк” Калнауза Д.В.
НПП кафедри фінансів, банківської справи та страхування є співавторами монографій у виданнях іноземних держав, висвітлюють результати наукових досліджень в журналах, які індексуються у міжнародних наукометричних базах даних Scopus та Web of Science.
У листопаді 2020 р. кафедрою фінансів, банківської справи та страхування МНАУ проведена перша онлайн-зустріч учасників Проєкту SES, метою якої стало обговорення основних цілей даного проєкту та визначення робочих кроків: попереднього окреслення робочого процесу, графіку роботи та плану подальших дій. Служба Старших Експертів (SES) – це фонд німецької економіки з міжнародного співробітництва та однойменний Проєкт, що направляє науковців, вчених та спеціалістів різноманітних професій в інші країни на громадських засадах. Засновниками фонду є Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Федеральне міністерство освіти і наукових досліджень Німеччини (BMBF).
Миколаївський національний аграрний університет став учасником грантового Проєкту SES – Служба Старших Експертів із метою підтримки впровадження політики Міністерства освіти і науки України у сфері посилення міжнародної співпраці.
У межах Проєкту кафедрою фінансів, банківської справи та страхування було подано заявку, щодо якої схвалено рішення про залучення експерта зі страхування, містера Клауса Й.Вагнера – страхового юриста та юрисконсульта, досвід роботи якого перевищує 26 років у сфері страхування життя, майна та відповідальності. Експерт є коучем та медіатором багатьох європейських та міжнародних проєктів.
Залучення експерта такого рівня дасть можливість ознайомити учасників освітнього процесу з особливостями європейської практики страхування та дозволить підвищити компетенції науково-педагогічних працівників стосовно надання освітніх послуг у страховій сфері.
Ваша думка важлива (опитування стейкхолдерів)
м. Миколаїв, вул. Георгія Гонгадзе 9, кабінет №323