В.о. завідувача кафедрою
кандидат педагогічних наук, доцент
Тищенко Світлана Іванівна
Виникнення в 60-х роках ХХ століття нової науки – кібернетики, яка здійснила величезний вплив на розвиток інших наук, в тому числі і на економіку, – призвело до усвідомлення гострої необхідності розвитку математичних методів в економічних дослідженнях. Нагальні потреби України в економістах з поглибленою математичною підготовкою, з навичками системного мислення в аналізі економічних явищ будь-якого рівня складності та знаннями сучасних методів кібернетики засвідчили необхідність створення такого важливого наукового напряму в економічній теорії як економічна кібернетика.
П’ятдесяті-шістдесяті роки ХХ століття стали періодом бурхливого розвитку математичних методів в економіці. У світі відбувалось впровадження в практику обчислювальної техніки, проектувались АСУ, розроблялись відповідні економіко-математичні моделі. У результаті стало можливим більш ефективне вирішення низки проблем, зокрема пов‘язаних з раціональним розподілом ресурсів, здійснення балансу між різними ланками економічної системи. Розвиток таких складових економіко-математичних методів як математичне програмування, теорія масового обслуговування, теорія управління запасами – сприяло тому, що математичні методи стали важливим інструментом теоретико-економічних досліджень, необхідним елементом прикладного економічного аналізу та управління.
Виникла потреба в систематизованому вивченні прикладної математики і моделювання студентами економічних та технологічних спеціальностей з метою подальшого використання отриманих знань в практичній діяльності та наукових дослідженнях. Саме тому, на виконання рішень вченої ради Миколаївського державного аграрного університету від 23 квітня 2008 року, протокол № 9 з метою удосконалення системи управління організацією навчально-виховного процесу та оптимізації структури університету, на економічному факультеті було створено з 05 травня 2008 року кафедру економічної кібернетики і математичного моделювання, яка з 11 червня 2009 року увійшла як структурний підрозділ до факультету менеджменту навчально-наукового інституту економіки та управління МДАУ.
Основним організатором і першим керівником кафедри стала доктор економічних наук, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри загальнотехнічних дисциплін факультету механізації сільського господарства О.В. Шебаніна. У створенні та формуванні нової кафедри взяли активну участь співробітники кафедри вищої та прикладної математики: кандидат технічних наук, «Відмінник аграрної освіти та науки» доцент О.А. Мірошниченко (2008–2009 рр.), старші викладачі М.А. Домаскіна та І.І. Хилько, асистент Широков В.С. (2008–2009 рр.), кафедри загальнотехнічних дисциплін факультету механізації сільського господарства: асистент А.М. Жорова, а з 2009 року магістр інформатики М.О. Єгорова.
З початку створення кафедри по вересень 2014 року кафедру очолювала доктор економічних наук, кандидат фізико-математичних наук, професор О.В. Шебаніна – лауреат премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України у номінації «За наукові досягнення» (2006р.), нагороджена знаком «Відмінник аграрної освіти та науки» (2 та 3 ступенів), нагороджена трудовою відзнакою «ЗНАК ПОШАНИ» (2010р.), нагороджена почесними грамотами Миколаївської обласної державної адміністрації. В 2012 р. отримала Подяку Міністра аграрної політики та продовольства України.
У 2014 році Домаскіна Марина Анатоліївна отримала звання доцента та з вересня 2014 року стала її завідувачем. З грудня 2017 року завідувач кафедри – доктор економічних наук, професор Банєва Ірина Олексіївна.
З 2018 року по серпень 2022 року завідувачем кафедри була кандидат економічних наук, доцент Клочан Віра Павлівна
З вересня 2022 року завідувач кафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Тищенко Світлана Іванівна
Згідно наказу №168-О від 29.08.23 р. з 01.09.23 р. Кафедру «Інформаційних систем і технологій» об’єднано з кафедрою «Економічної кібернетики та математичного моделювання» в одну кафедру з новою назвою – кафедра «Економічної кібернетики, комп’ютерних наук та інформаційних технологій»
Шебаніна Олена В’ячеславівна – доктор економічних наук, професор
Тищенко Світлана Іванівна – в.о. завідувача кафедрою, кандидат педагогічних наук, доцент
Волосюк Юрій Вікторович – кандидат технічних наук, доцент
Пархоменко Олександр Юрійович – кандидат фізико-математичних наук, доцент
Кучмійова Тетяна Сергіївна – кандидат економічних наук, доцент
Оборонько Дмитро Миколайович – кандидат економічних наук
Крайній Володимир Олексійович – кандидат економічних наук
Хилько Іван Іванович – старший викладач
Борян Людмила Олександрівна – старший викладач
Жебко Олександр Олегович – асистент
Співак Вадим Вікторович – асистент
Мальченко Павло Олександрович – асистент
Кузнецов Євгеній Сергійович — асистент
Руснак Світлана Юріївна – завідувач кабінетом
Басімов Руслан Маратович – провідний інженер-програміст
Алєксєєв Микола Геннадійович – асистент, інженер-програміст
Лубова Ольга Олегівна – старший лаборант
Чуріков Андрій Анатолійович – лаборант
Захарченко Євген Віталійович – лаборант
Демиденко Ольга Ігорівна – лаборант
Дибовський Руслан Сергійович – лаборант
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти сучасного економічного мислення в умовах ринкової економіки, розширення їх знання щодо практичного застосування теоретичних та методологічних основ формування та реалізації аграрної політики держави, оцінювання її ефективності та обґрунтовування вибору заходів державного регулювання.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти знань, умінь та навичок, необхідних для засвоєння та раціонального використання понять, законів і методів актуарної математики для актуарних розрахунків, як самостійного предмета вивчення, так і засобу для вивчення суміжних дисциплін.
Мета викладання дисципліни – вивчення здобувачами вищої освіти в систематизованій формі та активне засвоєння ними основних методів розв’язування оптимізаційних задач; задач управління запасами; сітьового управління; масового обслуговування; отримання навичок аналізу та адекватного використання інструментарію розв’язування виділених класів задач при дослідженні практичних проблем, що виникають в економіці та підприємництві.
Мета викладання дисципліни – вивчення здобувачами вищої освіти методів оцінювання параметрів залежностей, які характеризують кількісні взаємозв’язки між економічними показниками, а також використання економетричних моделей в економічних дослідженнях, у практиці управління економічними процесами на різних ієрархічних рівнях національної економіки.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти, майбутніх магістрів із землевпорядкування та кадастру теоретичних і практичних знань основ економіко-математичного моделювання і використання отриманих знань у практичних завданнях.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти системи знань з методології та інструментарію побудови і використання різних типів економіко-математичних моделей аналізу та аудиту.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти сучасного рівня інформаційної культури, надання теоретичних знань та практичних навичок для створення, зберігання, оброблення та використання економічних даних у професійній діяльності за допомогою комп’ютерних технологій.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти системи теоретичних і практичних знань з основ створення і функціонування сучасних інформаційних систем і технологій в управлінні підприємством.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти професійної компетентності з питань комунікаційної взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з об’єктами публічного адміністрування шляхом використанням відповідних методів та інформаційно-комунікаційних технологій задля покращення рівня і якості публічних послуг, що надаються громадянам, та подальшого розвитку публічної служби в Україні.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти уявлення щодо формальної логіки, її методології та форм логічного пізнання.
Мета викладання дисципліни – опанування здобувачами вищої освіти теорією математичного моделювання та набуття практичних навичок застосування методики моделювання в практичній діяльності.
Мета викладання дисципліни – вивчення здобувачами вищої освіти методики побудови економіко-математичних моделей, які кількісно описують взаємозв’язки між економічними показниками; розгляд можливостей практичного використання цих моделей в економічних дослідженнях; надання здобувачам вищої освіти теоретичних і практичних знань, необхідних для практичної роботи.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти системи знань з методології та інструментарію побудови і використання різних типів економіко-математичних моделей.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти системи знань з методології та інструментарію моделювання в управлінні соціально-економічними системами, формування практичних навичок щодо застосування сучасних методів моделювання в управлінні соціально-економічними системами.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти теоретичних знань та практичних навичок з питань моделювання динамічних економічних процесів.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти теоретичних знань та практичних навичок з питань моделювання динамічних економічних процесів.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти теоретичних знань та практичних навичок з питань моделювання динамічних економічних процесів.
Мета викладання дисципліни – опанування здобувачами вищої освіти теорією математичного моделювання та набуття практичних навичок в застосуванні методики математичного моделювання в практичній діяльності.
Мета викладання дисципліни – опанування здобувачами вищої освіти теорією математичного моделювання та набуття практичних навичок в застосуванні методики математичного моделювання в практичній діяльності.
Мета викладання дисципліни – розкриття змісту концепцій, понять, методів та технологій моделювання управлінських рішень у діяльності підприємств та організацій.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти теоретичних знань і практичних навичок формалізації задач з використанням спеціалізованих оптимізаційних методів, що сприятиме підвищенню їх рівня фундаментальної математичної і комп’ютерної підготовки.
Мета викладання дисципліни – ознайомлення здобувачів вищої освіти з основними розрахунковими методами, формування вміння використовувати ці методи для вирішення практичних задач.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти знань в області теорії прогнозування соціально-економічних процесів, а також навичок обробки й аналізу даних, необхідних для прогнозування соціально-економічних процесів і прийняття ефективних управлінських рішень.
Мета викладання дисципліни – формування у майбутніх фахівців комплексу компетенцій, які дозволять їм у майбутній професійній діяльності застосовувати знання щодо створення і використання систем підтримки прийняття рішень для накопичення та математичної обробки даних у процесі прийняття управлінських рішень.
Мета викладання дисципліни – формування у майбутніх фахівців базових знань з основ застосування ймовірнісно–статистичного апарата для розв’язування теоретичних і практичних задач, уміння використовувати у своїй практичній діяльності набуті знання щодо застосовування статистичних методів для дослідження технічних явищ, вміння аналізувати та сформулювати постановку задачі з використанням найпростіших статистичних методів, використовувати необхідні програмні продукти для аналізу і розв‘язування прикладних задач.
Мета викладання дисципліни – оволодіння здобувачів вищої освіти практичними знаннями та набуття практичних навичок з організації процесу управління змінами.
Мета викладання дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти професійних компетентностей і належних практичних вмінь застосування універсального інструментарію розробки та реалізації універсальних проектів з метою досягнення ефективного створення або розвитку існуючої організації.
Напрями наукової діяльності викладачів кафедри різноманітні:
- проблеми економічного розвитку агропромислового виробництва в регіоні, шляхи удосконалення форм власності й господарювання;
- становлення ринкової економіки та удосконалення економічних відносин в АПК;
- оптимізація розмірів та спеціалізація фермерських господарств;
- вивчення особливостей інвестиційного забезпечення аграрного сектора економіки;
- інтегрування змісту математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці спеціалістів;
- автоматизація робочого місця менеджера;
- управлінські інформаційні системи;
- електронні кінетичні коефіцієнти та в’язкість неідеальної плазми;
- несуча здатність бісталевих стержнів за межею пружності з урахуванням умов першого та другого граничних станів;
- проблеми поєднання очної і дистанційної форм навчання, теоретичні та практичні аспекти технологій змішаного навчання, хмарних технологій у навчанні.
Олена В’ячеславівна Шебаніна захистила докторську дисертацію на тему «Формування та розвиток продовольчого підкомплексу в Україні» (2008 р.),
Світлана Іванівна Тищенко – кандидатську дисертацію на тему «Інтегрування змісту математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці молодших спеціалістів з програмування» (2009 р.),
Дмитро Миколайович Оборонько – кандидатську дисертацію на тему «Стратегія підвищення конкурентоспроможності підприємств молокопродуктового підкомплексу» (2009 р.).
Шебаніна О.В. є членом спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському національному аграрному університеті з захисту докторських дисертацій за спеціальностями:
- 08.00.03 – економіка та управління національним господарством;
- 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності);
- 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка.
Крайній Володимир Олексійович: захистив дисертацію кандидата економічних наук у 2009 році.
Викладачі кафедри та аспіранти беруть участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях, організовують та проводять на кафедрі конференції присвячені сучасним напрямам моделювання економіки:
- Всеукраїнська Інтернет-конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених «Менеджмент організацій на інноваційній основі» (7-8 грудня 2017 року);
- Всеукраїнська науково-практична конференція «Економічна політика та адміністрування у сфері регіонального розвитку України» (25-26 січня 2018 року);
- Всеукраїнська Інтернет-конференція «Економічна кібернетика: стратегічні завдання та перспективи розвитку в Україні» (10 травня 2018 року).
Основна наукова діяльність кафедри економічної кібернетики і математичного моделювання зосереджена на виконанні наукових досліджень за ініціативною тематикою.
У 2016 році була зареєстрована в УкрНТІ нова наукова тема – 0116U002662 «Побудова та використання математичних моделей економічних систем для підвищення ефективності господарювання аграрного сектору».
За 2017 рік викладачами кафедри було прийнято участь у 2 міжнародних конференціях, 10 всеукраїнських. За кафедрою закріплено 4 аспірантів та здобувачі.
Результати наукових досліджень викладачів висвітлено більш ніж у 300 наукових статтях у фахових виданнях, в тому числі з індексом цитування. Під керівництвом професора Шебаніної О.В. підготовлено 6 кандидатів економічних наук та видано 8 монографій.
Науково-педагогічна діяльність кафедри спрямована на дослідження актуальних питань економіко-математичного моделювання соціально-економічних систем, розробку та впровадження сучасних інформаційних технологій. Наукову роботу зі здобувачами вищої освіти ведуть провідні викладачі кафедри у гуртках
Наукова робота здобувачів вищої освіти проводиться у відповідності до фахового спрямування і тематики наукових досліджень кафедри, що дозволяє здобувачам бути організаторами і активними учасниками міжнародних, регіональних, міжвузівських і загально університетських наукових конференцій.
Кафедра забезпечує роботу студентських наукових гуртків:
- Методи оптимізації управління і прийняття рішень;
- Оптимізаційні методи та моделі;
- Комунікації в публічному управлінні;
- Використання хмарних технологій в освіті
На засіданні гуртків розглядаються і досліджуються актуальні питання економічного розвитку аграрних підприємств та країни в цілому, методи оптимізації та прийняття управлінських рішень, застосування економетричних методів в економіці, використання хмарних технологій в освіті.
За результатами досліджень у 2017-2018 н.р. здобувачами вищої освіти під керівництвом викладачів кафедри було написано 12 наукових статей з них 5 статей в збірники МНАУ, 7 наукових статей у фахових виданнях.
Під керівництвом викладачів здобувачі вищої освіти досліджують теоретичні та практичні аспекти за напрямами наукової діяльності кафедри. Результати цих досліджень доповідаються на студентських науково-практичних конференціях, конкурсах наукових студентських робіт.
Щорічно кафедрою проводиться І тур Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Інформатика». До участі запрошуються здобувачі вищої освіти МНАУ і навчально-консультаційних центрів МНАУ у м. Вознесенськ, Мигія та Новий Буг. Переможці приймають участь у ІІ турі Всеукраїнських студентських олімпіадах, де займають призові місця. В 2018 р. здобувач вищої освіти обліково-фінансового факультету Ендрес В.С. посів ІІ місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з навчальної дисципліни «Інформатика» за напрямом «Економічні та гуманітарні науки», яка проводилась на базі Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ».
Наукова робота здобувачів вищої освіти проводиться у відповідності до фахового спрямування і тематики наукових досліджень кафедри, що дозволяє активно брати участь у міжнародних, регіональних, міжвузівських і загально університетських наукових конференціях.
Для підготовки спеціалістів на кафедрі створено необхідну матеріальну та навчально-методичну базу для викладання усіх дисциплін згідно з навчальним планом. Індивідуальні плани здобувачів вищої освіти складаються на основі освітньо-професійних програм.
Викладачі кафедри постійно удосконалюють базові курси економіко-математичної спрямованості. Курси регулярно переглядаються і переробляються з урахуванням новітніх вимог економічної науки, щоб забезпечити уміння використовувати сучасний математичний апарат для проведення реальних економічних досліджень здобувачів вищої освіти. Щорічно друкуються навчальні та методичні посібники з основних курсів.
Широкий спектр курсів, пропонованих кафедрою, досить повно представляє сучасні напрямки розвитку моделювання економічних систем і дає можливість отримати всім бажаючим ґрунтовні, системні знання. Набуті навички моделювання, застосування відповідно програмного забезпечення на ПЕОМ можуть бути корисними в написанні курсових та кваліфікаційних робіт, для успішної професійної діяльності. Адже засвоєння основних аспектів економіко-математичного моделювання сприяє розвитку у здобувачів вищої освіти здатності більш глибоко, послідовно досліджувати фахові практичні проблеми, приймати більш ефективні та системні рішення з урахуванням невизначеності та породженого нею ризику.
Для інтенсифікації навчального процесу викладачами кафедри проводиться активна робота по створенню та впровадженню навчальних курсів та тестування знань здобувачів вищої освіти в системі дистанційного навчання MOODLE.
У освітньому процесі застосовується програмне забезпечення навчально-наукової лабораторії «Лабораторії інтелектуальних систем та комп’ютерних мереж», що дозволяє підвищити якість підготовки фахівців та забезпечити здобувачів вищої освіти набуттям відповідних компетенцій.
Викладачі кафедри постійно удосконалюють свою педагогічну майстерність, форми аудиторної та самостійної роботи здобувачів вищої освіти з урахуванням науково-технічного прогресу. постійно підвищують свою кваліфікацію, проходять стажування у закладах вищої освіти України та закордоном, відвідують постійно діючі наукові семінари, що проходять у стінах університету.
Так, у 2020 році Шебаніною О.В. у рамках підвищення кваліфікації на базі Національної академії педагогічних наук України «Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти»» за програмою «Директори (заступники директорів )інститутів, декани(заступники деканів) факультетів університетів, академій, інститутів», було захищено випускну роботу на тему «Підготовка студентів до працевлаштування і подальшого навчання: теорія, методика і досвід»
У 2021 р. проходили курси підвищення кваліфікації на базі університету прикладних наук Вайнштефан – Тріздорф, Німеччина – Тищенко С.І., Хилько І.І.. Крайній В.О. у 2021 році на базі навчально-наукового центру післядипломної освіти Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова підвищував кваліфікацію з напрямків практичних складових новітніх інформаційних технології.
Співробітники кафедри постійно розробляють методичні рекомендації для аудиторної та самостійної роботи, для контролю знань здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання, впроваджують нові інформаційні технології в освітній процес, готують і проводять олімпіади зі здобувачами вищої освіти.
Важливим досягненням методичної та наукової роботи кафедри є отримання грифу Міністерства освіти та науки України на навчальні посібники:
Теорія ймовірностей та математична статистика в економіці : навч. посібник / В.С. Шебанін, О. В. Шебаніна, В.В. Клочан, М. А. Домаскіна, І. І. Хилько, А. М. Жорова. – Миколаїв : МДАУ, 2010. – 224 с. (Рекомендовано Міністерством освіти і науки України від 08.09.10р. № 1/11-8411);
Економетрія. Лабораторний практикум в EXCEL : навч. посібник / В. С. Шебанін, О. В. Шебаніна, І. І. Хилько, М. А. Домаскіна, С. І. Тищенко, А. М. Жорова, М. О. Єгорова. – Миколаїв : МДАУ, 2012. – 480 с. (Рекомендовано Міністерством освіти і науки України від 01.12.11р. № 1/11-11284).
Дослідження операцій : курс лекцій / О. В. Шебаніна, М. А. Домаскіна, І. І. Хилько, С. І. Тищенко, А. М. Жорова, М. О. Єгорова. – Миколаїв : МНАУ, 2015. – 248 с. (Рекомендовано Вченою радою Миколаївського національного університету від 26.05.15р., протокол № 9).
Прикладна математика : навчальний посібник / О. В. Шебаніна, В. П. Клочан, І. В. Клочан, С. І. Тищенко, Н. С. Ручинська, А. М. Могильницька, І. І. Хилько. – Миколаїв : МНАУ, 2018. – 164 с
На кафедрі розроблено нові навчальні програми з дисциплін: «Комунікації в публічному адмініструванні», «Моделювання в управлінні соціально-економічними системами», «Економічна кібернетика», «Математичні методи в управлінні інвестиціями», «Моделі економічної динаміки», «Моделювання економіки» тощо. Усі дисципліни навчального плану забезпечені робочими навчальними програмами, силабусами, у тому числі підготовлено програми виробничих практик з «Моделювання економіки», «Економічної кібернетики» та «Системи прийняття рішень».
Викладачі постійно розробляють методичні рекомендації для аудиторної та самостійної роботи, для контролю знань здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання, впроваджують нові інформаційні технології в навчальний процес, готують і проводять олімпіади зі здобувачами вищої освіти. Щорічно проводяться олімпіади з дисциплін «Математичне програмування», «Теорія ймовірності та математична статистика», «Прикладна математика» та інші.
Для проведення занять на кафедрі є 7 комп’ютерних класів, оснащених сучасною комп’ютерною технікою. Усі класи об’єднано в корпоративну мережу з виходом в Internet, а також є можливість підключення мобільних користувачів до Інтернету через Wi-Fi.
У процесі навчання здобувачі вищої освіти засвоюють методи роботи з базовими пакетами програм: Microsoft Office, Project Expert, Microsoft Project, СУБД “Access”, ABBY Fine Reader, Corel Draw, PhotoShop, Панорама-АГРО, AGRO-NET, “Растениеводство”, АдептИС, АГРАР-ОФИС, ScanMagic; а також засвоюють основи програмування мовами: Visual Basic, C++, HTML, Delphi. На старших курсах здобувачі вищої освіти вивчають сучасні інформаційні системи і технології: системи “Клієнт-сервер”, локальні та глобальні комп’ютерні мережі, систему “MapInfo” (під час вивчення дисципліни “Геоінформаційні системи та інформаційні технології”), системи захисту інформації, основи проектування інформаційних систем.
Одним з основних напрямів роботи кафедри залишається подальше удосконалення навчально-методичного забезпечення кафедри, зокрема викладачами кафедри постійно випускаються навчальні посібники, методичні розробки, монографії та наукові статті.
На кафедрі постійно йде процес поліпшення матеріальної, навчальної і методичної бази, започатковуються нові дисципліни, які відповідають освітнім стандартам.
Реєстр договорів (угод) про створення філій кафедри та меморандумів про співпрацю, строк дії яких розпочинається з 2018 року
Філії кафедри дозволяють:
здобувачам вищої освіти та викладачам кафедри ознайомитися з технологічним процесом, організацією виробництва, із системою інформаційного забезпечення на виробництві;
отримувати інформацію, щодо публічно доступних даних для написання курсових, кваліфікаційних та наукових робіт;
проходження здобувачами вищої освіти виробничої та переддипломної практик (безоплатно і без обов’язкового права подальшого працевлаштування);
підвищувати кваліфікації викладачів кафедри.
У 2016 році група ЕК 2/1 спеціальності 6.030502 «Економічна кібернетика» (куратор Хилько І.І.) стали переможцями у конкурсі «Золотий колос університету» у номінації «Краща група 2016».
У 2017 році група Е 4/1 (куратор Домаскіна М.А.) стали переможцями загальноуніверситетського конкурсу «Superгрупа–2017», а у номінації:
- «Найзгуртованіша група» – група ЕК 2/1 (куратор Хилько І.І.),
- «Найяскравіша група» – група ЕК 3/1 (куратор Хилько І.І.)
У 2018 році в конкурсі «Superгрупа–2018» переможцями стали у номінації:
- «Найзгуртованіша група» – група ЕК 1/1 (куратор Ручинська Н.С.),
- «Найдобріша група» – група ЕК 3/1 (куратор Хилько І.І.)
Здобувачі вищої освіти регулярно запрошувалися на засідання кафедри, де обговорюється стан їх успішності, поведінка на заняттях, причини пропусків занять та академічної заборгованості.
У травні 2018 року відбулося святкування 10-річчя кафедри економічної кібернетики і математичного моделювання. Під керівництвом доцента Марини Анатоліївни Домаскіної відбулися спортивні змагання з настільного тенісу та інтелектуальні змагання «Кібер-батли» для здобувачів вищої освіти спеціальності 051 «Економіка», 6.030502 «Економічна кібернетика». Переможцями стали здобувачі вищої освіти групи ЕК 4/1.
Науково-педагогічні працівники кафедри активно займаються профорієнтаційною роботою з учнями випускних класів м. Миколаєва:
- Миколаївський економічний ліцей №3 Миколаївської міської ради Миколаївської області
- Миколаївський ліцей №5 Миколаївської міської ради Миколаївської області
- Миколаївський економічний ліцей №34 Миколаївської міської ради Миколаївської області
- Миколаївський економічний ліцей №55 Миколаївської міської ради Миколаївської області
- Миколаївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів №7 Миколаївської обласної ради
Щороку викладачі кафедри С.І. Тищенко та І.І. Хилько активно залучаються до підготовки завдань та організації проведення Всеукраїнської олімпіади Миколаївського національного аграрного університету з математики.
Викладачі кафедри: доктор економічних наук, професор Шебаніна О.В. та кандидат фізико-математичних наук Могильницька А.М. пройшли закордонне стажування «Школа управління» Польща, Варшава 19.09.2015р — (Wyzsa szkola menedzerska, w Warszawie)
Викладачі кафедри усвідомлюють важливість роботи з розширення міжнародних зв’язків співробітництва у сфері науково-дослідної діяльності, обміну науковими кадрами, розроблення спільних науково-освітніх проектів, участі у міжнародних конкурсах і програмах та спрямовують свій науковий потенціал на реалізацію стратегічних пріоритетів у сфері міжнародних відносин.
Кафедра підтримує тісні зв’язки із багатьма вузами України та зарубіжжя і завжди рада бачити всіх зацікавлених на своїх конференціях та багато чисельних наукових заходах.
вул. Георгія Гонгадзе 3а (Навчальний корпус №5)