Завідувач кафедри
кандидат технічних наук, доцент
Грубань Василь Анатолійович
«Вчені вивчають те, що вже є;
інженери створюють те, чого ніколи не було»
Альберт Ейнштейн
Кафедру тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу (ТСГМЕТС) організовано 1 жовтня 2014 року (наказ №167 від 01.10.2014 р.) шляхом злиття кафедри тракторів та сільськогосподарських машин і кафедри транспортних технологій і технічного сервісу. Завідувач кафедри кандидат технічних наук, доцент Грубань Василь Анатолійович. Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані науково-педагогічні працівники та допоміжний персонал: кандидат технічних наук, доцент В.А. Грубань, кандидат технічних наук, доцент Д.Д. Марченко, кандидат педагогічних наук, доцент А.П. Галєєва, кандидат фізико-математичних наук, доцент О.О. Лимар; асистент О.В. Зубєхіна-Хайят, майстер виробничого навчання О.М. Тима; старший лаборант І.О.Будулуца.
На кафедрі протягом багатьох років створювалася та постійно вдосконалювалася матеріально-технічна база. Сьогодні навчальний процес забезпечують відповідно обладнані спеціальні лабораторії, серед яких унікальними є лабораторія з моделювання технологічних процесів ґрунтообробних та посівних машин (ґрунтовий канал розміром 40×6 м) та лабораторія з моделювання технологічних процесів кукурудзозбиральних машин. Функціонує лабораторія технічного обслуговування машинно-тракторного парку, яка обладнана робочими місцями та комплектами діагностичних приладів майстра.
Лабораторію паливо-мастильних матеріалів оснащено обладнанням для проведення лабораторних робіт з визначення температури застигання і помутніння паливо-мастильних матеріалів. Лабораторію «Ремонт машин» оснащено пристроєм для зміцнюючого обкатування циліндричних деталей роликами зі стабілізацією зусилля обкатування, а також пристроєм для зміцнення канатних блоків. Кафедра має у своєму розпорядженні два спеціалізовані кабінети, стендовий майданчик і два ангари для зберігання та демонстрації сільськогосподарської техніки. На кафедрі здійснюється підготовка студентів за двома робочими спеціальностями: водій категорії “В” та тракторист-машиніст. На базі “ ТОВ «Техноторг-Дон», «Ландтех», «Велес-Агро ЛТД», ФГ «Агролайф», ЧП «Курило», ТДВ «Південний колос створені філії кафедри, де щороку проходять заняття зі спеціальних дисциплін «Енергетичні засоби в АПК», «Машини та обладнання для АПВ», Науковий парк «Агроперспектива». Згідно з планом навчальної роботи на філії проводяться навчальні та виробничі практики: професійно-технологічна на отримання робочої професії (тракторист-машиніст) та експлуатаційно-ремонтна в сільськогосподарських підприємствах.
З метою формування практичних навичок в умовах, наближених до виробництва для здобувачів вищої освіти проводяться лабораторні і практичні заняття на філії кафедри в «НДІ сучасних технологій в АПК МНАУ», де є необхідне обладнання для занять з дисциплін: «Енергетичні засоби в АПК», «Машини та обладнання для АПВ», «Новітні механізовані технології», «Машиновикористання у рослинництві», «Ремонт машин та обладнання», «Експлуатація і технічний сервіс техніки в АПК».
На кафедрі здійснюється керівництво науковою роботою магістрів та пошукувачів факультету. Напрями їх досліджень – підвищення надійності зернозбиральної техніки шляхом удосконалення систем їх технічного обслуговування, дослідження та розробка технологій зміцнення деталей машин за допомогою поверхневої пластичної деформації, дослідження технологічних процесів та параметрів робочих органів сільськогосподарських машин, енергозберігаючі технології в АПК. За цими науковими напрямами на кафедрі створено наукову школу.
Грубань Василь Анатолійович – завідувач кафедри, кандидат технічних наук, доцент
Галєєва Антоніна Петрівна – кандидат педагогічних наук, доцент
Марченко Дмитро Дмитрович – кандидат технічних наук, доцент
Зубєхіна-Хайят Олександра Валеріївна – асистент
Лимар Олександр Олександрович – кандидат фізико-математичних наук, доцент
Тима Олег Миколайович – майстер виробничого навчання
Будулуца Ірина Олександрівна – старший лаборант
Науково-дослідна робота проводиться у співробітництві з Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національний університет кораблебудування, Опольський університет (Польша), Державний біотехнологічний університет, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», Меморандум про взаєморозуміння між компанією «MZURI WORLD», Польща, Львіський національний аграрний університет тощо Науково-дослідна робота проводиться за шістьома основними напрямами:
- системологія нових робочих органів та приводів сільськогосподарських машин;
- моделювання основних робочих органів збиральної техніки;
- раціональне використання енергетичних ресурсів підприємствами аграрного сектора;
- підвищення надійності зернозбиральної техніки шляхом удосконалення систем їх технічного обслуговування;
- дослідження та розробка технологій зміцнення деталей машин за допомогою поверхневої пластичної деформації;
- дослідження технологічних процесів та параметрів робочих органів машин для виділення насіння овочів.
У 2010 році на базі кафедри створена проблемна лабораторія для вивчення фізико-механічних властивостей кукурудзи, а також проведення теоретичних і експериментальних досліджень, які направлені на обґрунтування конструктивно-технологічних параметрів основних робочих органів збиральної техніки. Лабораторія складається зі стаціонарної експериментальної установки макета кукурудзозбирального комбайна з рухомим рядком, стаціонарної експериментальної установки макета качаноочисного апарату та 15 приладів і стендів для проведення експериментальних досліджень. З результатами досліджень щорічно публікується понад 25 наукових статей у різних виданнях; викладачі одержують два-три авторських свідоцтва.
НПП кафедри одержано авторські свідоцтва та патенти:
- u201802430 МПК F02B 47/02 Пристрій для вприскування водяної пари в двигун внутрішнього згорання (Гавриш В.І., Марченко Д.Д., Калініченко А.В.)
- №63564. Очисник качанів кукурудзи. (Бондаренко О.В., Грубань В.А)
- №56630. Кукурудзозбиральний комбайн. (Бондаренко О.В., Ракул О.І., Пилип В.Є., Грубань В.А.)
- №59758. Пристрій для очищення качанів кукурудзи від обгортки. (Бондаренко О.В., Грубань В.А., Ракул О.І.)
- №60288. Пристрій для транспортування та очищення качанів кукурудзи. (Бондаренко О.В., Грубань В.А., Ракул О.І., Пилип В.Є.)
- №66556. Прилад для дослідження закономірностей відокремлення качанів кукурудзи від стебел при розтягування плодоніжки. (Бондаренко О.В., Ракул О.І., Пилип В.Є, Грубань В.А.)
- №73879. Спосіб відокремлення качанів кукурудзи від стебел. (Бондаренко О.В., Ракул О.І., Пилип В.Є, Грубань В.А.)
- №84129. Модульний енергетичний засіб для збирання кукурудзи на зерно. (Бондаренко О.В., Ракул О.І., Пилип В.Є, Грубань В.А.)
- UA 76704 МПК F02В 35/00 Пристрій для автоматичного та примусового підтримування заданого температурного режиму двигуна ( Гріпачевський М.С., Марченко Д.Д.)
- UA 102155 МПК B21D 26/12, B21J 5/04 Спосіб електрогідравлічного роздавання втулок (Бутаков Б.І., Марченко Д.Д., Письмак С.В., Приймак А.Ю.)
- RU 2493954 МПК В24В 39/04, В21Н 1/22. Устройство для чистовой и упрочняющей обработки поверхностей тел вращения сложного профиля (Бутаков Б.И., Шебанін В.С., Бутакова Г.С., Марченко Д.Д.)
- UA 105993 МПК В62D 17/00 Пристрій для визначення кутів встановлення осі повороту передніх коліс автомобілів (Марченко Д.Д.)
- № 92871 Різець із замкнутим одноконтурним охолодженням (Лимар О.О.)
- № 69922 Пристрій для нанесення шарів з газової фази (Ю.В. Селезньов, В.І. Гавриш, М.В. Завірюха)
- № 2516195 Устройство для обкатывания крупных резьб и архимедовых червяков роликами (Бутаков Б.І., Зубєхіна-Хайят О.В.)
- № 100273 Зернодробарка (Горбенко О.А., Чернов І.В., Завірюха М.В.)
У рамках кафедри працює два студентських наукових гуртка:
- «Новітні механізовані технології в АПК»
- «Технології зміцнення деталей поверхневим пластичним деформуванням»
Здобувачі вищої освіти під керівництвом викладачів готують цікаві й змістовні доповіді за напрямами наукової тематики кафедри, з якими виступають на студентських науково-практичних конференціях, беруть участь у проведенні І та ІІ етапів Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсах наукових робіт.
Під керівництвом викладачів кафедри посіли призові місця наступні здобувачі вищої освіти:
- Водолага Вячеслав Андрійович, М5/1 маг – Харківський національний автомобільно-дорожній університет, «Транспорт. Автомобілі та трактори» – 2 ступінь. Науковий керівник – д.е.н., проф. Гавриш Валерій Іванович;
- Зарванський Ілля Віталійович, М4/3 – Центральноукраїнський (Кіровоградський) національний технічний університет, «Зварювання» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Маляран Антон Вікторович, М3/2 – Сумський державний університет, «Машинознавство» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Штура Григорій Григорович, М5/2маг – Таврійський державний агротехнологічний університет, «Обладнання переробних і харчових виробництв» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Стецюк Віктор Олександрович, М5/2 маг – Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, «Ремонт машин» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Ходарін Олексій Сергійович, М5/2 маг – Центральноукраїнський (Кіровоградський) національний технічний університет, «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Звягинцев Олександр Володимирович, М5/2 маг – Центральноукраїнський (Кіровоградський) національний технічний університет, «Процеси, машини та обладнання агропромислових підприємств» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Лень Сергій Володимирович, М5/1маг – Центральноукраїнський (Кіровоградський) національний технічний університет, «Транспортні технології та засоби в АПК» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Тульчій Валентин Дмитрович, М5/1маг – Центральноукраїнський (Кіровоградський) національний технічний університет, «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Качан Владислав Михайлович, М4/2 – Таврійський державний агротехнологічний університет, «Експлуатація машин і обладнання» – 2 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Балдук Антон Миколайович, М4/1 – Запорізький національний технічний університет, «Зварювання» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Болгарин Дмитро Володимирович, М4/1 – Запорізький національний технічний університет, «Зварювання» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Кромський Андрій Сергійович, М4/1 – Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, «Галузеве машинобудування (машини аграрно-лісового та транспортного комплексів)» – 2 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Пустовий Євгеній Романович, М4/2 – Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, «Транспортні технології (за видами)» – 2 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Фролова Наталія Віталіївна, М4/3 – Сумський державний університет, «Механічна інженерія» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Качан Владислав Михайлович, М1/1маг – Харківський національний автомобільно-дорожній університет, «Автомобільний транспорт. Автомобілі та трактори» – 2 ступінь. Науковий керівник – д.е.н., проф. Гавриш Валерій Іванович.
- Нагорний Олександр Олександрович, М1/3маг – Центральноукраїнський національний технічний університет, «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Петришин Богдан Ігорович, М4/2 – Центральноукраїнський національний технічний університет, «Процеси, машини та обладнання агропромислових підприємств» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Шолтоян Дмитро Михайлович, М1/2маг – Центральноукраїнський національний технічний університет, «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва» – 2 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Кромський Андрій Сергійович, М4/1 – Таврійський державний агротехнологічний університет, «Експлуатація машин і обладнання» – 2 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Таланов Анатолій Романович, М4/1 – Таврійський державний агротехнологічний університет, «Експлуатація машин і обладнання» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Гвозденко Дмитро Ігорович, М4/1 – Таврійський державний агротехнологічний університет, «Обладнання переробних і харчових виробництв» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Драган Олег Юрійович, М1/1маг – Центральноукраїнський національний технічний університет, «Транспортні технології та засоби в АПК» – 3 ступінь. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Данько Олександр Валерійович, НТУ «ХПІ», «Енергетичне машинобудування» дипломи ІІІ ступеня – Науковий керівник д.е.н., проф. Гавриш В.І.
- Тима Олег Миколайович, Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за напрямом «Суднобудування та водний транспорт», Секція «Енергетичне машинобудування» дипломи ІІІ ступеня – Науковий керівник д.е.н., проф. Гавриш В.І.
- Смик Олексій Олегович – Диплом 2 ступеня. Конкурс – Транспортні технології (за видами). Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Степанов Володимир Володимирович. – Диплом 2 ступеня. Конкурс – Механічна інженерія. Сумський державний університет Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Корж Дмитро Вадимович – Диплом 3 ступеня. Конкурс – Автомобільний транспорт (Секція – Екологічна безпека). Харківський національний автомобільно-дорожній університет. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Новіков Едуард Вадимович – Диплом 3 ступеня. Конкурс – Автомобільний транспорт (Секція – Екологічна безпека). Харківський національний автомобільно-дорожній університет. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Корж Дмитро Вадимович – Диплом 3 ступеня. Конкурс – Суднобудування та водний транспорт (Секція – Технічне обслуговування та ремонт суден). Одеський національний морський університет. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Новіков Едуард Вадимович – Диплом 3 ступеня. Галузеве машинобудування. Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка. Науковий керівник – к.т.н., доц. Марченко Дмитро Дмитрович.
- Жабський Микола Валерійович – Диплом 3 ступеня на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт заспеціальністю 208 «Агроінженерія» МНАУ. Науковий керівник – к. ф.-м. н. доц. Лимар О.О.
У вересні 2021 року почав роботу науковий гурток «Новітні механізовані технології в АПК» під керівництвом завідувача кафедри тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу кандидата технічних наук, доцента В.А. Грубаня та А.П Галєєвої. До його складу входять здобувачі вищої освіти інженерно-енергетичного факультету спеціальності 208 «Агроінженерія». На першому засіданні було складено план роботи гуртка. Набуті знання будуть використані при проведенні наукових досліджень. Їх результати оприлюднюються на наукових конференціях та конкурсах наукових робіт.
Розпочато роботу і в інших наукових гуртках кафедри: «Технології зміцнення деталей поверхневим пластичним деформуванням» під керівництвом канд. тех. наук, доцента Д.Д. Марченка та канд. фіз.-мат. наук, доцента О.О. Лимаря. Було складено плани роботи за напрямами й специфікою гуртків.
Графік засідань студентського наукового гуртка «Новітні механізовані технології в АПК» на І-ІІ семестр 2023-2024 н.р.
Графік засідань студентського наукового гуртка «Технології зміцнення деталей поверхневим пластичним деформуванням» на І-ІІ семестр 2023-2024 н.р.
Підготовка, удосконалення та систематизація оновлення комплексів навчальних дисциплін.
1)Перелік методичних розробок:
- Гавриш В.І. ас. Шатохін М. Ю. Інженерний менеджмент/методичні рекомендації для виконання курсової роботи здобувачами вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної та заочної форми навчання. Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Галєєва А.П.,Грубань В.А. Системи точного землеробства: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної та заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Артюх В.О., Лимар. О.О Технічний сервіс в АПК: методичні рекомендації для проведення лабораторних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напряму 6.100102 «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва» Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Артюх В.О. Лимар. О.О Технічний сервіс в АПК: довідкові матеріали до виконання лабораторних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напрям 6.100102 «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва» Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Марченко Д.Д. Технологія ремонту машин: курс лекцій для здобувачів вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Марченко Д.Д. Технологія ремонту машин: курс лекцій для здобувачів вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Марченко Д.Д. Транспортні процеси в АПК: курс лекцій для здобувачів вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Марченко Д.Д., Артюх В.О. Лимар. О.О. Експлуатація машин і обладнання: курс лекцій для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напрям 6.100102 «Процеси, машини та обладнання для АПВ» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Артюх В.О., Лимар. О.О. Паливно–мастильні та інші експлуатаційні матеріали:методичні рекомендації для проведення лабораторних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напрям 6.100102 «Процеси, машини та обладнання для АПВ» заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Марченко Д.Д., Зубєхіна-Хайят О.В. Технологія технічного обслуговування машин: методичні рекомендації до виконання лабораторних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» 1-2 модуль. Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Галєєва А.П., Грубань В.А., Шатохін М.Ю Машини та обладнання для АПВ: методичні рекомендації до виконання лабораторних робіт (Модуль № 7 «Машини після збиральної обробки зерна») для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Гавриш В.І., Галєєва А.П., Грубань В.А., Шатохін М.Ю. Методичні рекомендації для проходження навчальної практики: професійно-технологічна на здобуття робочої професії (тракторист–машиніст) для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напрям підготовки 208 «Агроіженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Гавриш В.І., Галєєва А.П., Грубань В.А., Шатохін М.Ю. Методичні рекомендації для проходження технологічної практики: експлуатаційно-ремонтна в сільськогосподарських підприємствах для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напрям підготовки 6.100102 «Процеси , машини та обладнання АПВ» денної форми навчанняМиколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Гавриш В.І., Галєєва А.П., Грубань В.А., Шатохін М.Ю. Методичні рекомендації для проходження закордонної практики: для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр», «Магістр» напрям підготовки 6.100102 «Процеси , машини та обладнання АПВ» та 208 «Агроіженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2018. – 30с.
- Гавриш В.І., Галєєва А.П., Грубань В.А. Енергозберігаючі та екологічні технології в АПК: методичні рекомендації для виконання курсової роботи здобувачами вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної та заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2019. – 64с.
- Марченко Д.Д., Технологія технічного обслуговування машин: курс лекцій для здобувачів вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2019. – 64с.
- Марченко Д.Д., Транспортні процеси в АПК: методичні рекомендації для виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2019. – 48с.
- Гавриш В.І., Галєєва А.П., Грубань В.А.Енергетичні засоби в АПК: методичні рекомендації до виконання курсової роботи для здобувачів вищої освіти денної та заочної форми навчання спеціальності 208 «Агроінженерія» та 015 « Професійна освіта (Технологія виробництва і переробки продуктів сільського господарства)» Миколаїв: МНАУ, 2019. – 48с.
- Марченко Д.Д., Зубєхіна-Хайят О.В. Проектування технологічних процесів технічного сервісу: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» спеціалізації «Технічний сервіс» денної та заочної форми навчання. Модуль 1-2 Миколаїв: МНАУ, 2019. – 32с.
- Марченко Д.Д., Артюх В.О. Паливно-мастильні та інші експлуатаційні матеріали: конспект лекцій для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напрям 6.100102 «Процеси машин та обладнання для АПВ» заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2019. – 48с.
- Марченко Д.Д., Артюх В.О., Лимар О.О. Експлуатація та технічний сервіс техніки в АПК: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напрям 6.100102 «Процеси машин та обладнання для АПВ» денної форми навчання. Модуль 2 Миколаїв: МНАУ, 2019. – 32с.
- Марченко Д.Д., Артюх В.О., Лимар О.О. Експлуатація та технічний сервіс техніки в АПК: довідкові матеріали до виконання практичних робіт (Модуль 2) для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напрям 6.100102 «Процеси машин та обладнання для АПВ» денної форми навчання. Миколаїв: МНАУ, 2019. – 144с.
- Марченко Д.Д., Артюх В.О. Експлуатація та технічний сервіс техніки в АПК: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» напрям 6.100102 «Процеси машин та обладнання для АПВ» денної форми навчання. Модуль 1 Миколаїв: МНАУ, 2019. – 32с.
- Марченко Д.Д., Зубєхіна-Хайят О.В., Лимар О.О. Ремонт машин і надійність технологічних систем: методичні рекомендації для проведення лабораторних робіт для здобувачів вищої освіти спеціальності 208 «Агроінженерія» денної та заочної форми навчання. Модуль 1-2 Миколаїв: МНАУ, 2019. – 48с.
- Гавриш В.І., Галєєва А.П., Грубань В.А. Проектування технологічних процесів у рослинництві: методичні рекомендації до виконання курсової роботи здобувачами вищої освіти ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної та заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2019. – 64с.
- Гавриш В.І., Новітні енергетичні засоби і сільськогосподарські машини: методичні рекомендації для виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної та заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2020. – 32с.
- Гавриш В.І., Галєєва А.П., Грубань В.А. Машиновикористання у рослинництві: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» денної та заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2020. – 29с.
- Грубань В.А.,Гавриш В.І., Галєєва А.П. Енергетичні засоби в АПК: методичні рекомендації завдання та додаткові матеріали до виконання курсової роботи для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» денної та заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2020. – 32с.
- Галєєва А.П., Зубєхіна-Хайят О.В. Проектування технологічних процесів у рослинництві: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» спеціалізації «Механізація рослинництва» денної та заочної форми навчання. Модуль 1-2 Миколаїв: МНАУ, 2020. – 32с.
- Марченко Д.Д. Надійність та ремонт машин і обладнання с.г. техніки: методичні рекомендації до виконання курсової роботи для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної та заочної форм навчання Миколаїв: МНАУ, 2020. – 64с.
- Марченко Д.Д. Ремонт машин: методичні рекомендації до виконання курсової роботи для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» спеціальності 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2020. – 64с.
- Артюх В.О., Лимар О.О. Паливо-мастильні та інші експлуатаційні матеріали: методичні рекомендації для виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2020. – 74с.
- Гавриш В.І., Куценко К.О. Основи електроенергетичного аудиту і менеджменту в АПК: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» денної та заочної форм навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Гавриш В.І., Галєєва А.П., Грубань В.А., Зубєхіна-Хайят О.В. Системи технологій (технологія зберігання, переробки та стандартизації сільськогосподарської продукції, механізація сільськогосподарського виробництва): методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Гавриш В.І., Галєєва А.П., Грубань В.А. Машини та обладнання для АПВ. Модуль №1 (Грунтообробні машини): методичні рекомендації до виконання розрахунково-графічних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» денної та заочної форм навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Грубань В.А., Гавриш В.І., Галєєва А.П. Енергетичні засоби в АПК: методичні рекомендації до виконання практичної роботи для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» денної та заочної форм навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 64с.
- Марченко Д.Д. Електропривод і автоматизація: курс лекцій для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної та заочної форм навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 64с.
- Марченко Д.Д. Електрообладнання та засоби автоматизації сільськогосподарської техніки: курс лекцій для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» заочної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 64с.
- Лимар О.О. Експлуатація та технічний сервіс техніки в АПК. Частина 1: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 36с.
- Марченко Д.Д. Технічне обслуговування та діагностика машино-тракторного парку: курс лекцій для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Марченко Д.Д. Технічне обслуговування та діагностика машино-тракторного парку: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Марченко Д.Д. Ремонт машино-тракторного парку: курс лекцій для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Марченко Д.Д. Ремонт машино-тракторного парку: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Грубань В.А. Сільськогосподарські машини: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Грубань В.А. Трактори і автомобілі: методичні рекомендації до виконання практичної роботи для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Грубань В.А. Основи керування автомобілем і безпека дорожнього руху: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 32с.
- Лимар О.О. Основи експлуатації машино-тракторного парку: курс лекцій для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 152с.
- Лимар О.О. Основи експлуатації машино-тракторного парку: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 36с.
- Галєєва А.П. Механізація, електрифікація та автоматизація сільськогосподарського виробництва: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 201 «Агрономія» денної форми навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 36с.
- Грубань В.А., Гавриш В.І., Галєєва А.П. Машини та обладнання для агропромислового виробництва: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» денної та заочної форм навчання Миколаїв: МНАУ, 2021. – 54с.
2) розробка і впровадження нових форм і технологій навчання:
- мультимедійні лекції і практичні заняття;
- ділові ігри;
- дистанційне навчання.
3) Розробка тестових завдань, задач для підсумкового і поточного контролю.
З метою підвищення ефективності навчального процесу, виконання спільних науково-дослідних проектів створено філії кафедри на базі Державного підприємства НДІ сучасних технологій в АПК МНАУ, ФГ «Агролайф», ТОВ «Ландтех», ЧП «Курило», ТОВ СП «НІБУЛОН», ФГ «Титан Агро», ТОВ «Велес-Агро ЛТД», У цих установах здобувачами вищої освіти кафедри тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу проводяться заняття в умовах виробництва, навчальні практики, науково-дослідна робота тощо.
1 | НДІ сучасних технологій в АПК МНАУ | Карпенко М.Д. | Миколаївська обл., Миколаївський р-н,
с. Благодарівка |
2 | ТОВ СП «НІБУЛОН» | Бурик Л.Б. | м. Миколаїв вул. Каботажний спуск, 1
54002 |
3 | ФГ «Агролайф» | Спінчевський Є.В. | с. Українка Вітовський р.-он Миколаївська обл. |
4 | ЧП «Курило» | Сергій Курило | М. Миколаїв, вул. 1 Інгульська 1/9 |
5 | ФГ «Титан Агро» | Сергій ДЗУМАН | Миколаївська область
Вітовський район село Прибузьке вул. Кошового, 24 |
6 | ТОВ «Велес-Агро ЛТД» | В.Л. Хомишинець | вул. Миколаївська дорога, 253, м. Одеса, 65013, |
7 | ТОВ «Ландтех» | Пінчук В.В. | 25002, Кіровоградська обл., м. Кропивницький, Ельворті,
Буд.№7 оф. 425 |
8 | ТОВ «ЕНЕЙТІ» | Сергій Карамавров | 67667, Одеська обл.
смт.Хліборобське, Тераспольське шосе 41, к.2 |
Галєєва Антоніна Петрівна – захист кандидатської дисертації за спеціальністю 13.00.07. – теорія і методика виховання на тему: «Організаційно-педагогічні умови виховної діяльності у вищому аграрному навчальному закладі» 2010 р., ДК №058541 від 26.05.2010 р.
Грубань Василь Анатолійович – захист кандидатської дисертації за спеціальністю 05.05.11. машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва на тему: «Обґрунтування параметрів і режимів роботи качановідокремлювального апарату технологічного модуля для збирання кукурудзи» 2016 р., ДК №039825 від 13.12.2016 р.
Марченко Дмитро Дмитрович – захист кандидатської дисертації за спеціальністю 05.02.04 – тертя та зношування в машинах на тему: «Підвищення зносостійкості і контактної міцності канатних блоків обкатуванням роликами» 2014 р., ДК №023203 від 26.06.2014 р.
Лимар Олександр Олександрович захист кандидатської дисертації за спеціальністю 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла на тему: «Коливання прямокутної пластини, що розділяє рідини різної щільності в прямокутному каналі з пружними підставами» 2019 р., ДК №051305 від 5.03.2019 р.
Над кандидатською дисертацією працює асистент: Зубєхіна-Хайят Олександра Валеріївна.
Викладачі кафедри беруть активну участь у міжнародних конференціях, семінарах, симпозіумах.
Щорічно за матеріалами студентської науково-дослідної роботи публікується 30-40 наукових робіт, 20-25 студентів беруть участь у студентських наукових конференціях. Студенти готують доповіді на наукові конференції та всеукраїнські конкурси. Кращі доповіді відзначено грамотами та дипломами.
Науково-педагогічні працівники кафедри тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу проводять профорієнтаційну роботу у закладах загальної середньої освіти (ЗЗСО) Баштанського та Березанського районів для формування абітурієнтної бази університету.
Учні ЗЗСО відвідують Миколаївський НАУ та приймають участь у заходах, що відбуваються на його базі, а саме: обласні зльоти «Лідери Миколаївщини»; Всеукраїнські олімпіади з навчальних предметів, які є конкурсними при вступі до університету; школи вибору професії «Профі-старт», тощо. Завдяки співпраці з директорами та класними керівниками ЗЗСО, кожного року їх випускники вступають до МНАУ.
У поточному році, завдяки співпраці з директорами ЗЗСО №1 (м. Баштанка), Березанкої ЗЗСО та Краснянської ЗЗСО відбулися екскурсії учнів до Миколаївського НАУ.
Традиційно на базі Миколаївського НАУ проводяться учнівські зльоти «Лідери Миколаївщини». Не став виключенням і 2021 рік. 17-19 вересня до МНАУ завітали відмінники навчання, які займають активну життєву позицію та відрізняються лідерськими якостями. Серед них були представники учнівської молоді Баштанського та Березанського районів.
Під час подібних заходів, представники кафедри знайомлять гостей з університетом, його матеріальною базою. Корисними є зустрічі з представниками приймальної комісії університету, які надають корисну інформацію майбутнім абітурієнтам.
Тренінг ПрофіSTAR «Економічне керування автомобілем»
Кафедра тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу Миколаївського національного аграрного університету проводить тренінг ПрофіSTAR «Економічне керування автомобілем» щомісячно (кожний останній четвер місяця) о 15:00 протягом навчального семестру.
Під час тренінгу учасники розглянуть:
- будову автомобіля;
Реєстрація на тренінг ПрофіSTAR: https://forms.gle/sUqKa9QgCcboZ6Th7
Модератор події: Зубєхіна-Хайят Олександра Валеріївна, асистентка
тел: +38 (099) 041 36 11, Е-mail: zubehinakhayat@gmail.com
Форма проведення: змішана (якщо плануєте доєднатися онлайн, обов’язково вкажіть при реєстрації свою пошту та номер телефону для отримання покликання на зустріч)
Адреса: Навчальний корпус Інженерно-енергетичного факультету МНАУ, (ауд. 106), вул. Євгенія Логвінова, 17-А.
Участь безкоштовна!
ТРЕНІНГ ПРОФІSTAR «ДІАГНОСТИКА І РЕМОНТ ВУЗЛІВ АВТОМОБІЛЕЙ І ТРАКТОРІВ»
Кафедра “Тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу” Миколаївського національного аграрного університету щомісячно (останній четверг місяця) о 16:00 проводить тренінг ПрофіSTAR «Діагностика і ремонт вузлів автомобілей і тракторів».
Під час тренінгу учасники розглянуть:
- Основні вузли автомобілей і тракторів;
- вдосконалення основних агрегатів
- іноваційні технології діагностування вузлів і агрегатів
- Сучасні методи відновлення та ремонту
Реєстрація на тренінг ПрофіSTAR
ZOOM: https://mnau-edu-ua.zoom.us/j/86882986691?pwd=G5mb5yAzE4LfcxGU1h9GpQfiOWP4LD.1
Протягом багатьох років на базі інженерно-енергетичного факультету проводяться міжнародні конференції за участю провідних учених України, Польщі, КНР, Латвія.
Кафедра плідно співпрацює з Опольським університетом (Ополе, Польща), Академія механізації сільського господарства (КНР), підписано Меморандум про взаєморозуміння між Латвійським університетом, компанією «MZURI WORLD».
Результатом співпраці є публікації наукових робіт у журналах, які входять до наукометричних баз Scopus та Web of Science: Agriculture, Sustainability, Energies, Applied Sciences, Journd of friction and wear тощо.
Міжнародна співпраця відбувається на основі підписаних угод із закордонними науковими, навчальними організаціями та підприємствами:
- КНР;
- Польща;
- Латвія.
Викладачі кафедри постійно приймають участь у Міжнародних конференціях та семінарах:
- International scientific and practical conference «International trends in science and technology», Warsaw. Poland
- Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача Конференція молодих учених «Підстригачівські читання»
- Міжнародна науково-практична конференція молодих учених, аспірантів і студентів м. Миколаїв,
- «Seminar on Agricultural Mechanization for Developing Countries», the Ministry of Commerce and organized by Chinese Academy of Agricultural Mechanization Sciences, in Beijing, the People’s Republic of China.
- Міжнародна науково-практична конференція «Інтеграція науки, виробництва та аграрної освіти в умовах розвитку експортно-орієнтованого сільського господарства», Кустанай, Казахстан.
- International Scientific and Practical Conference – “Development of New Technologies in Traditional and Alternative Energy and Prospects for Economic Development”, Костанай, Казахстан.
- International Conference on the Cooperation and Integration of Industry, Education, Research, and Application”, Harbin, China.
- Міжнародна науково-практична конференція «Problems and tasks of modern science and practice» Bordeaux, France.
- Міжнародна науково-практична конференція “Актуальні проблеми інженерної механіки” Одеса, Україна
- Перспективна техніка і технології. Міжнародна науково-практична конференція молодих учених, аспірантів і студентів;
- Причорноморська регіональна науково-практична конференція професорсько-викладацького складу
- International Conference on Modern Electrical and Energy Systems. Kremenchuk, Ukraine.
м. Миколаїв, Вул.Крилова 17а