Завідувач кафедрою
доктор технічних наук, професор
Ставинський Андрій Андрійович
«Спостерігати, вчитись, працювати»
М.Фарадей
Для забезпечення сільськогосподарських підприємств південного регіону України висококваліфікованими інженерами-енергетиками на інженерно-енергетичному факультеті у 2004 році вперше було здійснено набір студентів напряму підготовки “Енергетика сільськогосподарського виробництва”, а у вересні 2007 року створено кафедру енергетики аграрного виробництва, яку очолив кандидат технічних наук, доцент Р.А. Ставинський. З 2013 року роботою кафедри керував кандидат технічних наук, доцент Д.Л. Кошкін, а з 2014 року роботою кафедри керував кандидат технічних наук, доцент О.О. Плахтир. За рішенням вченої ради від 5 вересня 2016-го року кафедру було об’єднано з кафедрою “Електротехнологій і електропостачання” в одну кафедру “Електроенергетики, електротехніки та електромеханіки”. Починаючі з 2016 р. керує кафедрою доктор технічних наук, професор А.А. Ставинський.
Працівниками кафедри прикладено багато зусиль і організаторських здібностей для створення матеріально-технічної бази, науково-методичного забезпечення й успішного проходження акредитації напряму підготовки “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” за освітніми ступенями “Бакалавр” та “Магістр”.
На кафедрі створено лабораторії: навчально- наукова лабораторія новітніх електротехнологій, навчально-науковий полігон енергетичного обладнання, навчально-наукова лабораторія теплоенергетичних установок та систем, навчально-наукова лабораторія електродинаміки та електромагнетизму, навчально-наукова лабораторія електротехнічних систем, навчально-наукова лабораторія електроніки і мікропроцесорної техніки. Лабораторії кафедри обладнано сучасною технікою; лабораторні роботи з дисциплін електротехнічного напряму виконуються на стендах, які дають можливість наблизити умови виконання робіт до реальних, віртуальні лабораторні роботи виконуються на ПЕОМ.
Здобувачі вищої освіти мають можливість розробляти програмні модулі автоматизованих систем управління, використовуючи сучасні програмні продукти і засоби, та користуватися ресурсами глобальної інформаційної мережі INTERNET.
Викладачі кафедри працюють над втіленням актуальних питань сьогодення при викладанні дисциплін, оскільки перед всіма галузями країни, в тому числі і агропромисловим комплексом висувають вимоги прискорення науково-технічного прогресу, необхідність вдосконалення промислової електроенергетики, зокрема підготовки умов для широкого переведення її на енергозберігаючий процес розвитку та переоснащення на сучасний рівень технічного виробництва.
Ставинський Андрій Андрійович – завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор
Вахоніна Лариса Володимирівна – кандидат фізико-математичних наук, доцент
Кошкін Дмитро Леонідович – кандидат технічних наук, доцент
Мартиненко Володимир Олександрович – кандидат технічних наук, доцент
Садовий Олексій Степанович – кандидат технічних наук, старший викладач
Циганов Олександр Миколайович — кандидат технічних наук, старший викладач
Мардзявко Віталій Анатолійович– асистент
Руденко Андрій Юрійович – асистент
Чурило Руслан Євгенійович – майстер виробничого навчання кафедри
Власенко Лариса Сергіївна – майстер виробничого навчання кафедри
Графік проведення відкритих занять на ІI семестр 2018-2019 н.р.
Графік проведення консультацій та відпрацювань пропущених занять для здобувачів вищої освіти 2020-2021 н. р.
Графік консультацій на ІІ семестр 2021-2022 н.р.
Графік проведення занять в умовах філій на ІІ семестр 2021-2022 н.р.
Графік проведення занять в умовах філій на І семестр 2023-2024 н.р.
Графік проведення консультацій 1 семестр 2022-2023 н.р.
Графік проведення консультацій 2 семестр 2022-2023 н.р.
Графік проведення консультацій 1 семестр 2023-2024 н.р.
Графік проведення консультацій 2 семестр 2023-2024 н.р.
Графік проведення занять в умовах філій кафедри 1 семестр 2024-2025 н.р.
Крім фундаментальних та загальних дисциплін фізико-математичної, інженерної, комп’ютерної та гуманітарної підготовки за планом освіти викладаються наступні базові та професійні дисципліни електротехнічних напрямків:
Наукова робота кафедри виконується за такими електротехнічними напрямами:
- Технічні рішення зниження питомої і технологічної матеріаломісткості рухомих та електростатичних електромашин.
- Удосконалення та дослідження спеціальних технічних машин і трансформаторів.
- Структурно-параметричний синтез електромеханічних пристроїв та систем.
Завідувач кафедри Ставинський А.А. був науковим керівником 5 аспірантів, що успішно захистили дисертації. Під його керівництвом кандидатські дисертації за електромеханічним захистили співробітники кафедри Садовий О.С. та Циганов О.М. та отримали дипломи кандидата технічних наук.
Пріоритетним напрямом наукової діяльності кафедри є електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. З цім напрямом проводяться теоретичні дослідження за двома напрямками.
Першим напрямком є дослідження силового електрообладнання (однофазні та трифазні трансформатори, електродвигуни).
Другим пріоритетним напрямком є використання сучасних електротехнологій для бактерицидної обробки зернових культур, а також підвищення показників врожайності. Цей напрямок є важливим і актуальним та направлений на підвищення технічного рівня аграрного виробництва.
Викладачі кафедри є авторами понад 400 публікацій із них понад 30 публікацій в Scopus та в Web of Science, авторських свідоцтв і патентів України. Щорічно науково-педагогічні працівники кафедри публікують більше ніж 10 наукових статей у різних наукових виданнях, беруть участь у роботі міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій, виступаючи з доповідями та повідомленнями з проблем електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.
На кафедрі працюють науково-дослідні гуртки для здобувачів вищої освіти за напрямами: “Фізика”, “Монтаж електрообладнання та систем керування”, “Електромеханіка”. Під керівництвом викладачів кафедри обдарована молодь готує наукові роботи та доповіді, кращі з яких представлено на наукових конференціях і всеукраїнських конкурсах, де здобувачі вищої освіти завжди посідають призові місця. В 2022 році: на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Електричні машини та апарати» – 2 призових місця; на Міжнародний студентський професійний творчий конкурс «Аграрні науки та продовольство» – 4 призових місця. В 2023 році на Міжнародний студентський професійний творчий конкурс «Аграрні науки та продовольство» – 10 призових місць.
Викладачі та співробітники кафедри спрямовують значні зусилля на подальший розвиток наукового та методичного забезпечення кафедри, постійно оновлюють матеріальну базу та програмне забезпечення, створюють нові лабораторні роботи; успішно проводять інноваційні дослідження та пропонують їх впровадження для вдосконалення електротехнічного обладнання, приладів та засобів автоматизації сільськогосподарського та промислового виробництва.
Загальний напрям навчально-методичної роботи кафедри – підвищення теоретичного і практичного рівня набутих здобувачами вищої освіти знань, комп’ютеризація навчального процесу.
Викладачами кафедри розміщена інформація з дисциплін на платформі MOODLE для забезпечення комп’ютерізації навчального процесу. Удосконалені навчальні дистанційні курси, що викладаються викладачами кафедри.
Складом кафедри підготовлено та видано понад 50 методичних рекомендацій для проведення лабораторних робіт, практичних занять та виконання контрольних завдань, курсових проектів та курсових робіт.
Усі закріплені за кафедрою дисципліни забезпечено підручниками і навчальними посібниками, а також методичними розробками для виконання лабораторних і практичних занять, курсових проектів та курсових робіт.
Графік роботи наукових гуртків кафедри електроенергетики 2018-2019 н.р.
Графік роботи наукових гуртків кафедри електроенергетики 1 семестр 2022-2023 н.р.
Графік роботи наукових гуртків кафедри електроенергетики 2 семестр 2022-2023 н.р.
Графік роботи наукових гуртків кафедри електроенергетики 2 семестр 2023-2024 н.р.
Перевірка на плагіат курсової роботи (проекту)
Перевірка на плагіат випускних робіт спеціальності 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”
Для проведення практик здобувачів вищої освіти укладено договори з ОКП “МИКОЛАЇВОБЛТЕПЛОЕНЕРГО”, створено філії кафедри на ТОВ «Воделектросервіс», ТОВ «Райагроременергомонтаж», ТОВ «Промбуд-2», ПОП “ВІКТОРІЯ” та інших провідних підприємствах, які спеціалізуються на виготовленні, монтажі та сервісі сучасного електрообладнання.
Профорієнтаційна діяльність кафедри «Електроенергетики , електротехніки та електромеханіки» проводяться в ЗВО І-ІІ рівнів акредитації Миколаївської області:
- Державний вищий навчальний заклад «Миколаївський політехнічний коледж»;
- Миколаївський коледж транспортної інфраструктури Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна;
- Миколаївський будівелний коледж київського націщнального університету будівництва і архітектури;
- Миколаївський державний коледж економіки та харчових технологій;
- Південоукраїнський ліцей №1 та Південоукраїнський ліцей №2.
Кафедра електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Миколаївського національного аграрного університету щомісячно (в другу середу місяця) о 15:00 проводить тренінг ПрофіSTAR «Автоматизація процесів зрошення за допомогою використання датчиків контролю якості води та вологості ґрунтів».
Під час тренінгу учасники розглянуть:
- обладнання для оцінювання якості води;
- комплекс для спостереження та контролю вологості грунтів.
Реєстрація на тренінг ПрофіSTAR: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfUBXYyZm-zR2WpOTQbNBRt0RQ-qhaG0s2ORKUCcfvDlOZmSg/viewform?usp=pp_url
Працівники кафедри тісно співпрацюють із провідними науковими організаціями, зокрема з кафедрами електричних машин Одеського НТУ, Львівського НТУ, НТУ «ХПІ», кафедрою електричних машин та апаратів Кременчуцького національного технічного університету ім. Михайла Остроградського, кафедрою інтегрованих електротехнологій і процесів Харківського сільськогосподарського університету ім. Петра Василенка, кафедрою енергетики Львівського національного аграрного університету. Результатом такої співпраці є методичні видання та посібники працівників кафедри, а також супроводження самостійної роботи здобувачів вищої освіти в умовах віртуально-навчальних середовищ.
м. Миколаїв, Вул. Крилова 17а, ауд.203