Радий вітати Вас на сайті Миколаївського національного аграрного університету, провідного закладу вищої освіти Півдня України. Аграрний університет – це потужна матеріально-технічна база, центр інноваційного проектування, джерело кадрового потенціалу як для Південного регіону, так і для всієї України, має тісні зв’язки з виробництвом та плідно співпрацює з багатьма зарубіжними партнерами. А найголовніше, університет – це єдина родина студентів і науково-педагогічних працівників, яких об’єднує спільна мета, ідеї, прагнення.
Найбільшою нашою гордістю є студенти, які мають змогу здобути не тільки престижну освіту, а й всебічний духовний розвиток.
З повагою, Шебанін В’ячеслав Сергійович, ректор Миколаївського національного аграрного університету.
- Утворення університету розпочалося у 1984 році, коли в м. Миколаєві було організовано філію Одеського сільськогосподарського інституту, у зв’язку з великою потребою в фахівцях сільськогосподарського виробництва вищої кваліфікації, а саме: агрономах, зооінженерах, інженерах, економістах. У 1991 році контингент студентів складав 2232 особи, а навчальний процес забезпечували 126 викладачів (сьогодні більш ніж 8000 студентів та 427 викладачів). Тому постало питання про перетворення філії Одеського сільськогосподарського інституту в самостійний заклад вищої освіти й статус інституту було отримано. У 1997 році за рішенням Державної акредитаційної комісії України інституту надано найвищий ІV рівень акредитації, а у 1999 році – статус академії.
- Постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року №1208 на базі академії утворено Миколаївський державний аграрний університет.
- Указом Президента України від 21 вересня 2012 року №555/2012 Миколаївському державному аграрному університету надано статус національного.
- Сьогодні Миколаївський національний аграрний університет є провідним навчально-науковим закладом вищої освіти Півдня України.
Ректор: Шебанін В’ячеслав Сергійович, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік НААН України, академік АН ВШУ, повний кавалер ордена “За заслуги”.
- Миколаївський національний аграрний університет має 12 навчальних корпусів загальною площею 89731 кв.м, у тому числі 69237 кв.м навчально-лабораторних приміщень, 5 гуртожитків, 2045 га орної землі. Університет має технічно оснащені сучасні класи (близько 500 комп’ютерів, ЖК-телевізори або проектори в кожній лекційній аудиторії), Навчальний банк, Навчальна бухгалтерія та інші навчально-наукові лабораторії загальною площею 88,1 тис.кв.м. Загальна площа на 1 студента складає 14,6 кв.м. Забезпеченість навчальними площами на 1 студента складає 11,2 кв.м. На балансовому обліку Миколаївського національного аграрного університету згідно із затвердженими актами державної комісії – чотири власні котельні. Створення автономних теплогенеруючих систем дає можливість університету створювати належні умови для проживання в гуртожитках та навчання в теплих приміщеннях навчальних корпусів, а також дає можливість університету заощаджувати до 30% бюджетних коштів.
- Університет має свій автотракторний парк, що використовується як для навчального процесу, так і для виробничої діяльності на сільськогосподарських угіддях.
- До структури університету входять 6 інститутів: Науково-дослідний інститут нових агропромислових об’єктів та учбово-інформаційних технологій, Науково-дослідний інститут сучасних технологій в АПК, Навчально-науковий інститут економіки та управління, Науковий інститут інноваційних технологій та змісту аграрної освіти та Інститут післядипломної освіти.
- В університеті 10 проблемних лабораторій, 17 навчально-консультаційних відділень у районах області, які мають власні приміщення та необхідне обладнання для проведення навчального процесу. 30 кафедр університету створили 106 філій на виробництві. 25 філій підготовчих курсів факультету довузівської підготовки в районах області здійснюють підготовку абітурієнтів.
- Структурними підрозділами університету є 4 коледжі: Вознесенський, Мигійський , Новобузький та Технолого-економічний коледжі, кожен зі своєю потужною матеріально-технічною базою, до якої входять: лабораторії, дослідні поля, навчальні ферми, навчально-ремонтні майстерні та ін.
- Навчальний процес забезпечений необхідними приміщеннями, що оснащені сучасними технічними засобами. Це – науково-дослідні лабораторії, навчальні лабораторії, комп’ютерні класи, лекційні аудиторії, науково-технічні бібліотеки.
- В університеті реалізуються Положення Болонської декларації, відповідно до якої здійснюється підготовка студентів із робітничих професій (кожний студент згідно з вимогами Болонської декларації має можливість отримати 1-2 робітничі професії): оператор комп’ютерного набору; секретар керівника (організацій, підприємства, установи); водій автотранспортних засобів (категорія «В»); оператор комп’ютерного набору; слюсар з механоскладальних робіт; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А», «В», «С»); електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; плодоовочівник; квітникар; озеленювач; оператор машинного доїння; оператор із штучного осіменіння тварин та птиці; бонітувальник тварин; класувальник вовни та пуху.
- В університеті діє аспірантура за 10 спеціальностями: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством; 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності; 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка; 03.00.13 – фізіологія людини і тварин; 03.00.15 – генетика (сільськогосподарські науки); 06.01.01 – загальне землеробство; 06.01.03 – агроґрунтознавство та агрофізика; 06.01.09 – рослинництво; 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва; 06.02.01 – розведення і селекція тварин. Докторантура з 3 спеціальностей: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством; 06.02.01 – розведення та селекція тварин; 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва. У 2016 році проліцензовано аспірантуру зі спеціальностей 051 Економіка, 073 Менеджмент, 201 Агрономія, 204 Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва та докторантуру зі спеціальностей: 051 Економіка, 073 Менеджмент, 204 Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва.
- На базі університету функціонує спеціалізована вчена рада Д 38.806.01 із захисту докторських дисертацій зі спеціальностей 08.00.03 – економіка і управління національним господарством, 08.00.04 – економіка і управління підприємствами, 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, а також спеціалізована вчена рада Д 38.806.02 із захисту докторських дисертацій зі спеціальностей 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва та 06.02.01 – розведення та селекція тварин.
- Університет має свої друковані періодичні видання: науково-практичний фаховий журнал «Вісник аграрної науки Причорномор’я», газета «Агросвіт», є засновником електронного наукового фахового видання «Modern Economics» та співзасновником Міжнародного науково-виробничого журналу «Економіка АПК».
- Із 2011 року в університеті працює студентське телебачення «МНАУ-TV», яке здійснює підготовку випусків «Дайджеста Миколаївського НАУ», «Голос студента», «Агрофактор» та інші. Студенти університету є переможцями конкурсів короткометражного кіно всеукраїнського рівня.
- З метою впровадження енергозберігаючих технологій, а також економії бюджетних коштів в університеті створено навчально-виробничі майстерні з виготовлення корпусних меблів, дверей з ПВХ та алюмінію. Створення навчально-виробничих майстерень здійснено не тільки з метою оновлення матеріально-технічної бази кафедр, а й навчання студентів робітничим професіям, які передбачено навчальними планами.
- У 2009 році введено в експлуатацію новий навчальний корпус загальною площею 5,2 тис.кв.м.
- У 2012 році відкрито навчально-науковий полігон енергетичного обладнання на базі інженерно-енергетичного факультету.
- Миколаївський національний аграрний університет є співзасновником єдиного на півдні України Наукового парку Миколаївського НАУ «Агроперспектива», що дало можливість значно прискорити формування нової системи інноваційного розвитку агропромислового сектору економіки Південного регіону та процесу інтеграції «аграрна освіта – аграрна наука – аграрне виробництво».
- Найбільшою гордістю університету є студенти, що завжди радують своїми перемогами. За результатами II етапу Олімпіади та ІІ туру Конкурсу студентських наукових робіт студенти університету впродовж останніх трьох років займають більше 30 призових місць щорічно (2012 рік – 38, 2013 рік – 40, 2014 рік – 39, 2015 рік – 38, 2016 рік – 40, 2017 – 54).
- Студенти університету щорічно стають стипендіатами програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA».
- У щорічному обласному конкурсі наукових робіт молодих вчених Миколаївської області з 13 переможців – 6 молодих науковців університету (2017 р.).
- За ініціативою органів студентського самоврядування в університеті створено Молодіжну громадську організацію «Творити добро» та Центр працевлаштування випускників, що дає можливість ознайомлюватися із вакансіями робочих місць Миколаївської області кожному студентові Миколаївського НАУ через електронний банк даних щодо вакансій, розміщений у локальній мережі університету.
- Миколаївський національний аграрний університет на сьогодні є наймолодшим серед аграрних ВНЗ ІІІ-IV р.а. півдня України. Університет – це потужна матеріально-технічна база, центр інноваційного проектування, джерело кадрового потенціалу як для Південного регіону, так і для всієї України. А найголовніше – це діяльність усіх студентів і науково-педагогічних працівників університету, яких об’єднує спільна мета, ідеї, прагнення. В університеті здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів.
- Миколаївський національний аграрний університет включено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави (2017-2020 рр.)
- Миколаївський національний аграрний університет має 12 навчальних корпусів, до його структури входять 6 інститутів: науково-дослідний інститут нових агропромислових об’єктів та учбово-інформаційних технологій, науково-дослідний інститут сучасних технологій в АПК, навчально-науковий інститут економіки та управління, механіко-технологічний навчально-науковий інститут, інститут післядипломної освіти, науковий інститут інноваційних технологій і змісту аграрної освіти.
- Університет посідає 61 місце в Рейтингу закладів вищої освіти України «ТОП 200 Україна 2018».
- Університет нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004 р.).
- Понад 80 науково-педагогічних працівників мають державні нагороди та почесні звання Міністерства освіти і науки України і Міністерства аграрної політики та продовольства України.
- 8 штатних співробітників обрано академіками державних галузевих академій наук, а також 5 професорів обрано членами міжнародних академій наук.
Нагороди
- Золота медаль за кращу інноваційну технологію в номінації «Розробка та упровадження сучасних засобів навчання». Срібна медаль за кращі здобутки у міжнародній діяльності в номінації «Міжнародне співробітництво закладів освіти і наукових установ».
- У рамках проведення Міністерством освіти і науки України Четвертої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2013» Миколаївський національний аграрний університет було відзначено гран-прі «Лідер вищої освіти України».
- Диплом переможця у Першому загальноміському конкурсі “Благодійник року 2008».
- Почесне звання «Лідер сучасної освіти».
- У 2009 року введено в експлуатацію новий навчальний корпус загальною площею 5,2 тис.кв.м.
- У 2009 році отримано диплом Міністерства аграрної політики та продовольства України за перемогу в конкурсі серед аграрних ВНЗ України «Гуртожиток – наш дім».
- Миколаївський НАУ нагороджено дипломом «Лідер агропромислового комплексу України».
- Миколаївський національний аграрний університет є співзасновником єдиного на півдні України Наукового парку Миколаївського НАУ «Агроперспектива», що дало можливість значно прискорити формування нової системи інноваційного розвитку агропромислового сектору економіки Південного регіону та процесу інтеграції «аграрна освіта – аграрна наука – аграрне виробництво».
- На ХХVІ Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарку «Агро-2014» Університет нагороджено золотою медаллю у номінації «Інтенсифікація інноваційних технологій «аграрна освіта – наука – виробництво» за сприянням Наукового парку Миколаївського національного аграрного університету «Агроперспектива».
- Найбільшою гордістю університету є студенти, що завжди радують своїми перемогами. За результатами II етапу Олімпіади та ІІ туру Конкурсу студентських наукових робіт студенти університету впродовж 2012-2018 рр. займають більше 30 призових місць щорічно (2012 р. – 38, 2013 р. – 40, 2014 р. – 39, 2015 р. – 38, 2016 р. – 40, 2017 р. – 54, 2018 р. – 74).
- Студенти університету щорічно становляться стипендіатами програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA».
- В університеті реалізуються Положення Болонської декларації, відповідно до якої здійснюється підготовка студентів з робітничих професій (кожний студент згідно з вимогами Болонської декларації має можливість отримати 1-2 робітничі професії): оператор комп’ютерного набору; секретар керівника (організацій, підприємства, установи); водій автотранспортних засобів (категорія «В»); оператор комп’ютерного набору; слюсар з механоскладальних робіт; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А», «В», «С»); електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; плодоовочівник; квітникар; озеленювач; оператор машинного доїння; оператор із штучного осіменіння тварин та птиці; бонітувальник тварин; класувальник вовни та пуху.
- У 2012 році відкрито навчально-науковий полігон енергетичного обладнання на базі інженерно-енергетичного факультету.
- З метою впровадження енергозберігаючих технологій, а також економії бюджетних коштів в університеті створено навчально-виробничі майстерні з виготовлення корпусних меблів, дверей з ПВХ та алюмінію. Створення навчально-виробничих майстерень здійснено не тільки з метою оновлення матеріально-технічної бази кафедр, а й навчання студентів робітничим професіям, які передбачено навчальними планами.
- В університеті діє аспірантура за 10 спеціальностями: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством; 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності; 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка; 03.00.13 – фізіологія людини і тварин; 03.00.15 – генетика (сільськогосподарські науки); 06.01.01 – загальне землеробство; 06.01.03 – агроґрунтознавство та агрофізика; 06.01.09 – рослинництво; 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва; 06.02.01 – розведення і селекція тварин. Докторантура з 3 спеціальностей: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством; 06.02.01 – розведення та селекція тварин; 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва. У 2016 році проліцензовано аспірантуру зі спеціальностей 051 Економіка, 073 Менеджмент, 201 Агрономія, 204 Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва та докторантуру зі спеціальностей: 051 Економіка, 073 Менеджмент, 204 Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва.
- На базі університету функціонують 3 спеціалізованих вчених ради:
- Д 38.806.01 – по захисту докторських дисертацій зі спеціальностей 08.00.03 – економіка і управління національним господарством, 08.00.04 – економіка і управління підприємствами, 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка;
- Д 38.806.02 – по захисту докторських дисертацій зі спеціальностей 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва та 06.02.01 – розведення та селекція тварин;
- К 38.806.03 – по захисту кандидатських дисертацій зі спеціальності 06.01.09 – рослинництво.
- У щорічному обласному конкурсі наукових робіт молодих вчених Миколаївської області з 16 переможців – 7 молодих науковців університету (2018 р.).
- В університеті створено Національний інноваційний кластер «Родючість ґрунтів» з центром у м. Миколаєві, засновниками якого стали Миколаївський національний аграрний університет, Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського» НААН України, Інститут землеробства, геодезії та землеустрою південного регіону НААН України, Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара та Одеський державний аграрний університет.
- Університетом налагоджено дієві зв’язки з міжнародними науковими установами та навчальними закладами щодо стажування викладачів та обміну студентами. Завдяки чому, щорічно, більше 250 студентів мають можливість виїжджати на практику та стажування за кордон (США, Англія, Данія, Франція, Ірландія, Німеччина, Чехія, Польща та інших провідних країнах світу), ознайомлюючись із найсучаснішими технологіями виробництва та запозичуючи досвід роботи передових підприємств зарубіжжя.
- Миколаївський національний аграрний університет є членом таких престижних міжнародних освітніх та наукових організацій: Співдружність університетів Маgnа Сhагtа (ЕUА); Асоціація членства Інституту міжнародної освіти; Американська Рада з Міжнародної Освіти.
- За ініціативою органів студентського самоврядування в університеті створено Молодіжну громадську організацію «Творити добро» та Центр працевлаштування випускників, що дає можливість ознайомлюватися з вакансіями робочих місць Миколаївської області кожному студентові Миколаївського НАУ через електронний банк даних щодо вакансій, розміщений у локальній мережі університету.
- Університет має свої друковані періодичні видання: науково-практичний фаховий журнал «Вісник аграрної науки Причорномор’я», газета МНАУ «Агросвіт», є засновником електронного наукового фахового видання «Modern Economics» та співзасновником Міжнародного науково-виробничого журналу «Економіка АПК».
- З 2011 року в університеті працює студентське телебачення «МНАУ-TV», яке випускає програми «Дайджест Миколаївського НАУ», «Голос студента», «Агрофактор» та інші. Студенти університету є переможцями конкурсів короткометражного кіно всеукраїнського рівня.
- В останнє десятиліття Миколаївський національний аграрний університет перетворився на монолітний центр підготовки конкурентоспроможних фахівців аграрного сектора та здобув статус лідера аграрної освіти Півдня України.
- У 2015 році університет став співзасновником Освітньо-інноваційного кластеру «Агротехніка», яким передбачено об’єднання зусиль науковців і виробничників компанії «Лозівські машини» для впровадження сучасних ефективних технологій землеробства, покращення технічного рівня університету, виробництва нових поколінь вітчизняної техніки, яка не поступається зарубіжній.
- В університеті створено Національний інноваційний кластер «Родючість ґрунтів» з центром у м. Миколаєві, засновниками якого стали Миколаївський національний аграрний університет, Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського» НААН України, Інститут землеробства, геодезії та землеустрою південного регіону НААН України, Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара та Одеський державний аграрний університет.
- Університетом налагоджено дієві зв’язки з міжнародними науковими установами та освітніми закладами щодо стажування викладачів та обміну студентами. Завдяки цьому щорічно більше 250 студентів мають можливість виїжджати на практику та стажування за кордон (США, Англія, Данія, Франція, Ірландія, Німеччина, Чехія, Польща та інших провідних країнах світу), ознайомлюючись із найсучаснішими технологіями виробництва та запозичуючи досвід роботи передових підприємств зарубіжжя.
- Миколаївський національний аграрний університет є членом таких престижних міжнародних освітніх та наукових організацій: Співдружність університетів Маgnа Сhагtа (ЕUА); Асоціація членства Інституту міжнародної освіти; Американська Рада з Міжнародної Освіти.
- В останнє десятиліття Миколаївський національний аграрний університет перетворився на монолітний центр підготовки конкурентоспроможних фахівців аграрного сектора та здобув статус лідера аграрної освіти Півдня України.
- У 2015 році університет став співзасновником Освітньо-інноваційного кластеру «Агротехніка», яким передбачено об’єднання зусиль науковців і виробничників компанії «Лозівські машини» для впровадження сучасних ефективних технологій землеробства, покращення технічного рівня університету, виробництва нових поколінь вітчизняної техніки, яка не поступається зарубіжній.