1. Можливість багаторазового демонтажу і монтажу будівель.
2. Можливість, на бажання замовника, змінювати висоту, прогони і форми будівлі з використанням елементів тільки постачального комплекту.
3. Можливість одержати будівлі будь-якого об’ємно-планувального рішення – купол, тор, піраміда, багатогранник та їх комбінації.
Створення науково-дослідного інституту нових агропромислових об’єктів та навчально-інформаційних технологій – це один із етапів розвитку прикладної науки для потреб аграрної та виробничої сфери економіки нашої держави.
Інститут було створено за наказом Міністерства агропромислового комплексу України № 150 від 20 травня 1998 року на базі проблемної науково-дослідної лабораторії з питань розробки і освоєння полегшених універсальних каркасних структур збірно-розбірного типу.
Нині НДІ – це потужна наукова та виробнича структура.
Рішенням Держбуду України інститут внесено до переліку підприємств, яким надано право виконувати паспортизацію споруд, обстеження і розробку проектів підсилення конструкцій.
За 13 років існування інститутом виконано 9 держбюджетних теми загальною вартістю 580 тис. грн та понад 20 госпдоговірних робіт загальною вартістю понад 500 тис. грн. Однією з останніх тем, яка виконувалася за рахунок держбюджету є “Розробка серії типових полегшених металевих конструкцій каркасів прогинами 10-48 м”. Крім того, інститут бере участь у розробках систем радіовеж для компанії UMC, радіолокаційних веж для підприємства “Дельта-Лоцман” Міністерства транспорту України, обстеження металевих конструкцій інших підприємств України, а також відомих підприємств авіакосмічної та оборонної галузі.
Наказом Міністерства аграрної політики України інституту було визначено завдання, крім виконання комплексу теоретичних і експериментальних досліджень у рамках Національної програми організації виробництва обладнання, механізмів і споруд із забезпечення збирання, переробки та зберігання сільгосппродукції, виконувати роботи з технічного обстеження і паспортизації будівель і споруд, розробляти і впроваджувати сучасні інформаційні технології в навчальний процесс та виробництво.
Інститут має значний досвід наукової та практичної роботи, здатний виконати повний комплекс теоретичних і експериментальних досліджень у галузі будівництва, розробити і впровадити найновіші технічні рішення і технології.
За період з 1993 року по теперешній час спеціалістами інституту розроблено та реалізовано такі проекти:
– робочий проект реконструкції покриття для будівель МТТС и АТС-24;
– робочий проект радіовеж заввишки 40-70 м для стільникового зв’язку у Миколаївському регіоні;
– робочий проект будівництва споруд знезараження господарчо-побутових стоків Миколаївської інфекційної лікарні;
– розробка робочих креслень серії типових конструкцій сталевих каркасів прогинами 10-48 м (1995-2001 рр);
– розроблено і впроваджено технологію підсилення грунтів під фундаменти споруд та виконано ремонтно-будівельні роботи за цією технологією при ремонті лікувального корпусу морського торговельного порту та інших об’єктів;
– робочий проект складу готової продукції для винозаводу “Вина Коблево”;
– інженерні обстеження і розробка робочих проектів підсилення будівельних конструкцій виробничих будівель та споруд на багатьох підприємствах Миколаєва та області;
– технічну документацію на будівництво сталевих конструкцій радіолокаційних веж і щогл заввишки 27, 30, 35, 60 та 70 м на замовлення ДП “Дельта-Лоцман”;
– участь у розробці заходів щодо забезпечення безаварійного транспортування ракет СС20 від району діслокації у Миколаївській області до пункту знищення на замовленя американської фірми “BECTEL” (2000 р.);
– розробка нових типів збірно-розбірних універсальних силосів ємністю 20-500 т на замовленя Міністерства економіки України (2002-2004 рр);
– обстеження конструкцій ракетних комплексів С300 на замовлення підприємств Міноборони.
Основні напрями наукової та практичної діяльності:
1. Розробка нових конструктивних форм сталевих каркасів із універсальних елементів.
2. Дослідження роботи сталевих будівельних та машинобудівельних конструкцій за межами пружності та при зміненні розрахункової схеми.
3. Технічна діагностика будівель, споруд та їх елементів.
Одним із головних завдань діяльності інституту є науково-технічне співробітництво з підприємствами агропромислового комплексу, промислової політики, морського транспорту, оборони та іншими.