Соціальна стипендія у розмірі та порядку, визначеному у пункті 20 Постанові Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення», в обов’язковому порядку виплачується здобувачам вищої освіти, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості*, незадовільних результатів навчання та належать до однієї з таких категорій:
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;
- особи, які згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” мають пільги під час призначення стипендії;
- особи, які відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” мають право на призначення соціальних стипендій;
- особи, яким Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти” гарантується призначення соціальної стипендії.
* Академічна заборгованість виникає у разі, коли:
під час семестрового контролю з будь-якого навчального предмета (дисципліни) особа отримала менше балів, ніж визначена у навчальному закладі межа незадовільного навчання.
Ректорат
Шановні здобувачі вищої освіти! Зверніть будь ласка увагу! З січня 2017 року стипендія буде призначатись за новими вимогами відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення» та Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» (за результатами зимньої заліково-екзаменаційної сесії по рейтингу). Здобувачі вищої освіти, які претендують на соціальну стипендію, тобто відносяться до пільгових категорій, зазначених у постанові терміново подайте в деканати всі необхідні документи, які підтверджують ваш статус для отримання відповідної стипендії!
Нове суспільство висуває нові вимоги перед освітою. Реалізація нових завдань освіти потребує нових підходів, звернення до особистості студента з її потребами та інтересами.
Тільки активні форми інноваційного виховання створюють умови для ефективного нагромадження кожним студентом особистого досвіду, самостійного усвідомлення ним загальнолюдських цінностей, дозволяють йому проявити ініціативу, творчість, самостійність у процесі активної особистісно значущої діяльності, стимулюють його до природного самовираження та самореалізації.
В усіх моделях виховної роботи МНАУ слід підкреслити важливість співпраці органів студентського самоврядування та керівництва університету. Студентське самоврядування в нашому університеті є не просто самостійним явищем, а виступає суттєвим компонентом усього виховного процесу, що має особливе ідеологічне навантаження.
Виховна система у Миколаївському національному аграрному університеті вже упродовж багатьох років є одним із основних аспектів розвитку особистості студента, що забезпечує його конкурентоспроможність і спирається на взаємодію та співпрацю науково-педагогічних працівників і студентів у сферах їх спільної навчальної та позанавчальної діяльності, а також у процесі реалізації повноважень самоврядування. Томе не випадково питання виховання, соціального становлення сучасної молоді, розвиток системи самоврядування належить до пріоритетних напрямів державної молодіжної політики.
Важливою є роль студентської колегії у створенні позитивного іміджу університету, що охоплює наукову, навчальну та виховну роботу.
Провідними напрямами діяльності студентської колегії, до складу якої входить студентський президент, студентські декани факультетів, голови студентських рад гуртожитків, студентська редколегія університетської газети «Агросвіт», студентський профспілковий комітет, є вирішення проблем соціального захисту студентів, організація системи матеріальної допомоги, сприяння навчальній, науковій, виховній діяльності, роботі студентських гуртків, товариств, об’єднань, студій, клубів за інтересами, роботі студентських рад гуртожитків, вирішення соціально-побутових питань тощо
За ініціативи студентської колегії організовуються благочинні акції «Твори добро» для надання адресної допомоги інвалідам, ветеранам Великої Вітчизняної війни, ветеранам праці, людям похилого віку Міського притулку, студентам-інвалідам університету, учням Привільнянської школи-інтернату та ін.
Органи студентського самоврядування є важливою ланкою національного виховання молоді, керуючись концептуальними засадами громадянського виховання студентів університету, зокрема патріотичного, морально-етичного, екологічного, фізичного, правового, політичного тощо.
Студентська колегія університету є консультативно-дорадчим органом при ректораті університету, що дозволяє більш повно враховувати пропозиції студентів під час вирішення питань у сферах освіти, праці, соціального становлення та розвитку особистості, налагодження конструктивної взаємодії між адміністрацією університету і органами студентського самоврядування у вирішенні загальноуніверситетських справ.
Надія Прасова
Студентський декан факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва, стандартизації та біотехнології
Дубінка Єлизавета
Студентський президент Відокремленого структурного підрозділу «Технолого-економічний фаховий коледж» МНАУ