в.о завідувачки кафедри
кандидатка сільськогосподарських наук, доцентка
Каратєєва Олена Іванівна
“Даремне навчання без думки, небезпечна думка без навчання”
Конфуцій
Міжнародна науково-практична конференція
«БІОЛОГІЧНІ, БІОТЕХНОЛОГІЧНІ ТА ГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА
Кафедру було організовано у 1992 році та її початкова назва – «Годівлі та розведення сільськогосподарських тварин». Її першим завідувачем був доцент, старший науковий співробітник, кандидат сільськогосподарських наук Цуканов Віктор Тихонович. Саме під його керівництвом відбулася розбудова кафедри: була створена міцна навчальна й науково-дослідницька база, відкрита філія кафедри у Миколаївській державній сільськогосподарській дослідній станції Української академії аграрних наук (нині – ДУ “Миколаївська сільськогосподарська дослідна станція” Інституту зрошуваного землеробства, геодезії та землеустрою НААН України), проведена значна робота з укомплектування викладацьким і лаборантським персоналом. Доцент Цуканов В.Т. одночасно обіймав посаду декана зооінженерного факультету. Другим завідувачем кафедри став доцент, кандидат технічних наук (нині доктор економічних наук, професор, академік НАНВО) Кіщак Іван Теодорович; він обіймав і посаду декана зооінженерного факультету. З 2000 по 2014 рік кафедру очолював доктор сільськогосподарських наук, професор, Відмінник аграрної освіти і науки України ІІІ, ІІ ст., член НААН України, академік НАНВО України Гиль Михайло Іванович; він одночасно був деканом факультету. Відбулось покращення матеріальної бази лабораторій кафедри, а всі науково-педагогічні працівники стали докторами та кандидатами наук, розпочалася і міжнародна діяльність. З вересня 2014 року по грудень 2023 року завідувачем кафедри працював доктор сільськогосподарських наук, професор Луговий Сергій Іванович. З 01 вересня 2022 р. в результаті удосконалення структури управління освітнім процесом на факультеті «Технології виробництва і переробки продукції тваринництва, стандартизації та біотехнології» кафедру «Генетики, годівлі тварин та біотехнології» було реорганізовано в кафедру «Біотехнології та біоінженерії» та її основним призначенням стала підготовка молодших бакалаврів, бакалаврів та магістрів за спеціальністю 162-«Біотехнології та біоінженерія». Кафедра виконала ряд робіт по розробці та удосконаленню освітніх програм, їх акредитації НАЗЯВО України, а науково-педагогічні працівники стали дотичним і до освітніх компонент, і до базової спеціальності. Також, змінився і склад філій кафедри на виробництві. З січня 2024 року очолив кафедру доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Гиль Михайло Іванович. Розпочалася підготовка до ліцензування з аспірантури за спеціальністю 162-«Біотехнології та біоінженерія». З березня 2024 року виконувати обов’язки завідувача кафедри доручено кандидатці сільськогосподарських наук, доцентці Каратєєвій Олені Іванівні.
Каратєєва Олена Іванівна – в.о. завідувачки кафедри, кандидатка сільськогосподарських наук, доцентка, заступниця декана факультету ТВППТСБ з виховної роботи
Гиль Михайло Іванович – професор кафедри, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НАНВО України, член НААН України, декан факультету ТВППТСБ
Крамаренко Сергій Сергійович – професор кафедри, доктор біологічних наук, професор, академік НЙАН США
Стабніков Віктор Петрович – професор кафедри, доктор технічних наук, професор
Юлевич Олена Іванівна – доцентка кафедри, кандидатка технічних наук, доцентка
Баркарь Євген Володимирович – доцент кафедри, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, відповідальний секретар приймальної комісії Миколаївського НАУ
Крамаренко Олександр Сергійович – доцент кафедри, кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Люта Ірина Миколаївна – асистентка кафедри, магістерка з технології ВППТ
Посухін Вадим Олександрович – асистент кафедри, магістр з технології ВППТ, агрономії
Гуднікова Тетяна Вікторівна – завідувачка лабораторії кафедри
Пожиган Вячеслав Миколайоич – лаборант кафедри
Графік проведення консультацій та відпрацювань у І семестрі 2024-2025 н.р.
План проведення відкритих занять у І семестрі 2024-2025 н.р.
Графік проведення занять в умовах виробництва у І семестрі 2024-2025 н.р.
Інформація щодо залучення до викладання лекційного матеріалу та ведення експрес-курсів провідними українськими та закордонними науковцями у І семестрі 2024-2025 н.р.
Дисципліна вивчає питання біохімічного складу кормів, особливостей травлення у сільськогосподарських тварин, біологічних основ продуктивності, біохімічних тестів продуктивності.
Зміст дисципліни включає результати та перспективи використання біотехнології в сільськогосподарському виробництві з метою підвищення продуктивності, створення нових організмів, розглядає способи отримання цінних харчових білків і біологічно-активних речовин; знайомить з методами трансплантації ембріонів, одержанням трансгенних тварин; показує ефективність підвищення генетичного потенціалу та прискорення селекційного прогресу за допомогою методів біотехнології; надає знання методів біотехнологічної переробки продукції сільського господарства і його відходів в енергетичні та продовольчі ресурси.
Дисципліна вивчає теоретичні і практичні основи біотехнологічних процесів, взагалі базових закономірностей протікання біологічних процесів, їх застосування у промисловості. Вивчається можливість промислового використання біологічних агентів або їх систем (мікроорганізмів, рослинних та тваринних клітин і їх компонентів) для отримання цінних продуктів та здійснення цільових перетворень. Вивчаються методи і технології створення та використання генетично трансформованих біологічних об’єктів для інтенсифікації виробництва або одержання нових видів продуктів різного призначення.
Дисципліна навчає цитологічним і молекулярним основам спадковості, методу гібридологічного аналізу; з’ясовує закономірності успадкування ознак при взаємодії алельних та неалельних генів; вивчає генетичну суть успадкування статі хромосомну теорію спадковості; з’ясовує суть мутацій та мутагенезу. Дисципліна знайомить з генетичними основами онтогенезу тварин, їх аномалій та захворювань. Вивчає імуногенетичні особливості тварин і генетичні процеси в популяціях, знайомить з використанням генетичної інженерії в біотехнології с.-г. тварин та з генетикою основних видів с.-г. тварин, з біометричними параметрами і генетичними основами селекції тварин.
Дисципліна вивчає походження сільськогосподарських тварин та їх еволюцію, біорізноманіття і генофонд свійських тварин, генетичні основи їх доместикації; процеси породоутворення, класифікації та характеристики порід свійських тварин, їх породне районування, напрямки селекційно-племінної роботи із різними видами та породами сільськогосподарських тварин; структури, характеристики, значення та основні напрямки діяльності племінних підприємств України.
Дисципліна забезпечує вивчення впливу рівня годівлі тварин і птиці на підвищення їх продуктивності, рентабельне ведення тваринництва; вивчає потребу використання тваринами енергії, протеїну, амінокислот, ліпідів, вуглеводів, вітамінів, хімічних елементів, а також аналіз кормів і їх використання.
Дисципліна вивчає закономірності формування, існування та функціонування біологічних систем усіх рівнів (від організмів до біосфери) та їх взаємодію із зовнішніми умовами; знайомить з впливом забруднення повітря, ґрунтів та водоймищ на людей, тварин та с.-г. культури.
Силабус
Силабус (молодший бакалавр)
Дисципліна вивчає закономірності формування, існування та функціонування біологічних систем усіх рівнів (від організмів до біосфери) та їх взаємодію із зовнішніми умовами; знайомить з впливом забруднення повітря, ґрунтів та водоймищ на людей, тварин та с.-г. культури.
Вивчаютьсяя закономірності формування, існування та функціонування біологічних систем усіх рівнів – від організмів до біосфери – та їх взаємодію із зовнішніми умовами; знайомить з впливом забруднення повітря, ґрунтів та водоймищ на людей, тварин та с.-г. культури; розглядає заходи щодо збереження ґрунтового покрову, екологічно обґрунтований підхід до хімізації с.-г. виробництва; знайомить із засобами утилізації відходів тваринництва, аспектами безвідходного виробництва; аналізує особливості формування та існування агро- та урбаноекосистем.
Дисципліни вивчає результати та перспективи використання біотехнології в сільськогосподарському виробництві з метою підвищення продуктивності, створення нових організмів, розглядає способи отримання цінних харчових білків і біологічно-активних речовин; знайомить з методами трансплантації ембріонів, одержанням трансгенних тварин; показує ефективність підвищення генетичного потенціалу та прискорення селекційного прогресу за допомогою методів біотехнології; надає знання методів біотехнологічної переробки продукції сільського господарства і його відходів в енергетичні та продовольчі ресурси.
Дисципліна навчає основним властивостям живих організмів – спадковості і мінливості на молекулярному, субмолекулярному, хромосомному, клітинному, організменному і популяційному рівнях. Вивчаються матеріальна структура генів та геномів, мінливість геномів і функції генів в онтогенезі, взаємодія генів та розподіл хромосом у процесі ромноження організмів.
Дисципліна вивчає правила заповнення та використання форм зоотехнічного і племінного обліку в різних галузях тваринництва, принципи збору, накопичення, збереження та обробки інформації на підставі автоматизованих систем управляння по принципу “людина-машина”, системи управління процесами розведення, годівлі та утримання с.-г. тварин за допомогою ПЕОМ, табличні процесори для накопичення та обробки первинної зоотехнічної інформації, принципи зоотехнічних розрахунків на ПЕОМ за допомогою сучасного програмного обладнання (MS EXCEL, MS ACCESS).
Дисципліна вивчає правила заповнення та використання форм зоотехнічного і племінного обліку в різних галузях тваринництва, принципи збору, накопичення, збереження та обробки інформації на підставі автоматизованих систем управляння по принципу “людина-машина”, системи управління процесами розведення, годівлі та утримання с.-г. тварин за допомогою ПЕОМ, табличні процесори для накопичення та обробки первинної зоотехнічної інформації, принципи зоотехнічних розрахунків на ПЕОМ за допомогою сучасного програмного обладнання (MS EXCEL, MS ACCESS).
Дисципліна вивчає правила заповнення та використання форм зоотехнічного і племінного обліку в різних галузях тваринництва, принципи збору, накопичення, збереження та обробки інформації на підставі автоматизованих систем управляння по принципу “людина-машина”, системи управління процесами розведення, годівлі та утримання с.-г. тварин за допомогою ПЕОМ, табличні процесори для накопичення та обробки первинної зоотехнічної інформації, принципи зоотехнічних розрахунків на ПЕОМ за допомогою сучасного програмного обладнання (MS EXCEL, MS ACCESS).
Дисципліна вивчає явища життя на рівні макромолекул (головним чином білків і нуклеїнових кислот) в безклітинних структурах (рибосоми тощо), у вірусах, а також у клітинах. Важливе досягнення молекулярної біології – розкриття на молекулярному рівні механізму мутацій. Головну роль у ньому грають випадіння, вставки і переміщення відрізків ДНК, заміни пари нуклеотидів у функціонально значимих відрізках геному. Визначено важливу роль мутацій в еволюції організмів. Важливе практичне значення молекулярна біологія грає в розвитку сільського господарства (спрямована і контрольована зміна спадкового апарату тварин для отримання високопродуктивних порід).
Силабус
Силабус (молодший бакалавр)
Зміст дисципліни: прикладна зоологія є навчальною дисципліною, яка дає майбутнім фахівцям в галузі тваринництва комплекс наукових знань про найважливіші у практичному відношенні групи тварин, їх походження, положення у системі тваринного світу, характерні особливості морфо-функціональної організації, еколого-адаптаційну специфіку, своєрідність біотичних зв’язків та роль у різних сферах господарської діяльності людини.
Дисципліна навчає генетичним основам еволюції та імунітету тварин; з’ясовує генетичні принципи резистентності до хвороб та паразитів; вивчає генетичні параметри селекції свійських тварин та птиці за основними господарсько корисними ознаками, знайомить з генетичними основами імунітету і спадковими аномаліями, феногенетикою. Опрацьовуються методики розв’язання практичних завдань за генетичними факторами селекції свійських тварин та птиці.
Дисципліна вивчає процеси обміну речовин та механізми їх регуляції, способи регуляції споживання корму тваринами різних видів, процеси засвоєння їжі в організмі тварини, особливості травлення в різних відділах травного тракту, контроль повноцінності живлення тварин та прогнозування її впливу на якість тваринницької продукції, особливості хімічної будови речовин кормів, що визначають їх поживні властивості.
- розробка сучасних біотехнологічних, генетико-селекційних методів контролю і підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин, контролю розповсюдження їх спадкових аномалій в умовах Причорноморського регіону;
- біотехнологічні способи і методи регуляції репродуктивної функції організмів;
- біотехнологічні способи і методи регуляції протеїнового, мінерального та енергетичного живлення тварин, організмів;
-
фауна та екологія наземних молюсків півдня України.
- «Розроблення та впровадження на рівні сучасних вимог селекційно-генетичних та технологічних методів підвищення виробництва продукції тваринництва та птиці в південному регіоні» (за дорученням Міністерства аграрної політики України виконано науково-дослідні роботи згідно держбюджетної теми НТР №6.05.36 керівник – проф. Гиль М.І.).
- «Впровадження інноваційних технологій виробництва продукції свинарства за рахунок перспективного генофонду свиней в умовах промислової технології» (номер державної реєстрації 0116U004760, виконавці: проф. Крамаренко С.С., доц. Луговий С.І., доц. Лихач А.В., 2016-2017 рр.).
- «Наукове обґрунтування та розробка нових методів визначення племінної цінності та раннього прогнозування продуктивності сільськогосподарських тварин» (номер державної реєстрації 0117U000485, виконавці: доц. Лихач А.В., асп. Кузьмічова Н.І., асп. Рукавиця А.А., 2017-2019 рр.).
- «Підвищення м’ясної продуктивності свиней та овець на основі інноваційних технологічних та селекційних рішень» (номер державної реєстрації 0119U001042, виконавці: проф. Крамаренко С.С., доц. Луговий С.І., 2020-2021 рр.);
- «Розробка технології прогнозування м’ясної та молочної продуктивності с.-г. тварин на підставі багатовимірних інформаційно-статистичних методів» (номер державної реєстрації 0121U109492, виконавці: доц. Луговий С.І., проф. Крамаренко С.С., 2021-2022 рр.);
- «Розробка наукових підходів системного генетичного аналізу в розведенні та селекції худоби молочних порід, удосконалення технологічної системи продуктивного використання вітчизняних та імпортних генотипів в умовах Причорноморського регіону» (№держреєстрації 0110U003346; керівник – проф. Гиль М.І., виконавці – проф. Коваленко В.П., проф. Крамаренко С.С., доц. Галушко І.А., доц. Сметана О.Ю., доц. Каратєєва О.І., асп. Волков В.А., здоб. Тимофіїв М.М.);
- «Організація робіт по створенню племінного заводів з розведення свиней великої білої породи та української м’ясної породи. Розробка технології ефективного виробництва свинини в умовах СТОВ «Таврійські свині» Скадовського району Херсонської області” (керівник – проф. Топіха В.С., виконавці – доц. Лихач В.Я., доц. Луговий С.І., доц. Лихач А.В., проф. Крамаренко С.С.).
- «Науково-технологічне забезпечення та впровадження інтенсивної технології відтворення свиней в умовах СВК «АФ «Миг-Сервіс-Агро» (виконавці – доц. Кравченко О.О., асп. Когут О.С.);
- «Науково-технічне забезпечення та розробка інтенсивної технології відтворення овець в умовах ТОВ «Україна ІС» (виконавці – доц. Кравченко О.О., асп. Когут О.С.);
- «Науково-технічне забезпечення та розробка технології ефективного виробництва свинини в умовах ПАТ «Племзавод «Степной» (виконавці – доц. Луговий С.І., проф. Крамаренко С.С.).
- Генетика, селекція і біотехнологія відтворення,
- Годівля тварин та технологія кормів,
- Промислова і харчова біотехнологія,
- Екологія та охорона навколишнього середовища,
- Сільськогосподарська і ветеринарна біотехнологія.
- Системний генетичний аналіз полігенно зумовлених ознак худоби молочних порід (проф. Гиль М.І.);
- Фауна, екологія і внутрішньовидова мінливість наземних молюсків в урбанізованому середовищі (проф. Крамаренко С.С. та ін.);
- Проблема екологічного експерименту: Планування і аналіз спостережень (проф. Крамаренко С.С. та ін.);
- Математичні методи в біології та медицині (проф. Крамаренко С.С. та ін.);
- Вплив внутрішньопородного підбору з використанням спорідненого розведення і міжлінійних кросів на молочну продуктивність корів (проф. Гиль М.І.);
- Біотехнологія відтворення в племінному свинарстві (доц. Кравченко О.О.);
- Оцінювання генетичної структури та прогнозування продуктивності тварин південної м’ясної породи за ДНК-маркерами (доц. Крамаренко О.С.);
- Сучасні генетико-селекційні методи аналізу відтворювальних якостей свиней та овець (доц. Крамаренко О.С., проф. Луговий С.І., проф. Крамаренко С.С.);
- Генетичний аналіз господарськи цінних ознак Bos taurus (проф. Гиль М.І., проф. Черненко О.М., доц. Галушко І.А., доц. Сметана О.Ю., доц. Каратєєва О.І., Волков В.А., доц. Крамаренко О.С., Тимофіїв М.М., Грицієнко Ю.В.).
- Лекційна
- Лабораторія молекулярної, загальної та промислової біотехнології, імунобіотехнології;
- Лабораторія сільськогосподарської біотехнології, годівлі тварин та технології кормів;
- Лабораторія біоінформатики та молекулярної філогенетики;
- Лабораторія біоресурсів і екології, біології продуктивності та біотехнології розмноження організмів;
- Лабораторія генетики, культивування клітинних культур та біоінженерії.
Набуті знання і вміння викладачами кафедри внесені у наступні навчально-наукові видання, що одержали статус навчальних посібників з дозволу МОН та Міагрополітики України, вченої ради Миколаївського НАУ:
- Генетика з біометрією (проф. Гиль М.І. та ін.);
- Генетика популяцій (проф. Гиль М.І. та ін.);
- Генофонд свійських тварин України (проф. Гиль М.І. та ін.);
- Біологія продуктивності сільськогосподарських тварин (проф. Горбатенко І.Ю., проф. Гиль М.І.);
- Біологія собаки (доц. Іванова О.В., проф. Гиль М.І. та ін.);
- Біотехнологія (доц. Юлевич О.І., проф. Гиль М.І. та ін.);
- Дресирування собак (проф. Гиль М.І. та ін.);
- Методи непараметричної статистики (проф. Крамаренко С.С. та ін.);
- Аналіз структури популяцій (проф. Крамаренко С.С. та ін.);
- Генетика з біометрією: практикум (проф. Гиль М.І.);
- Собака /перелік генів/ (проф. Горбатенко І.Ю., проф. Гиль М.І.);
- Аналіз біометричних даних у розведенні та селекції тварин (проф. Крамаренко С.С., доц. Луговий С.І., доц. Лихач А.В.)
- Молекулярна генетика та технології дослідження генома (проф. Гиль М.І., доц. Сметана О.Ю., доц. Юлевич О.І., доц. Баркарь Є.В., проф. Горбатенко І.Ю.).
- Апоптоз – запрограмована смерть клітини. Curriculum vitae – життєвий шлях клітини (проф. Горбатенко І.Ю., проф. Гиль М.І. та ін.).
- Генетика популяцій : підручник (проф. Гиль М.І., доц. Сметана О.Ю. та ін.).
- Біологія продуктивності сільськогосподарських тварин : підручник (проф. Горбатенко І. Ю., Гиль М. І, доц. Галушко І.А., Дехтяр Ю.Ф. та ін.).
- Біотехнології та біоінженерія. Вступ до фаху : навчальний посібник (доц. Юлевич О.І., проф. Луговий С.І., доц. Каратєєва О.І., доц. Баркарь Є.В.).
План видання навчально-методичної літератури кафедри на 2024 рік
- Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів
- Херсонське державне підприємство – «Біологічна фабрика»
- Інженерно–технологічний інститут «Біотехніка» НААН
- Інститут розведення і генетики тварин ім. М.В.Зубця НААН
- Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова «Асканія Нова» – Національний науковий селекційно-генетичний центр з вівчарства НААН
- Інститут продовольчих ресурсів НААН
- Інститут тваринництва НААН
- Інститут біології тварин НААН
- ДП «Миколаївстандартметрологія»
- Миколаївський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України
- Миколаївська державна лабораторія Держпродспоживслужби
- Товариство з додатковою відповідальністю «ІнтерХім»
- ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв»
- ПрАТ «Племзавод «Степной»
- ФГ «Агролайф»
- ТОВ «Колос 2011»
- Державний біотехнологічний університет (м. Харків)
- Національний університет харчових технологій
- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Співробітниками кафедри за останні роки подано/підтверджено авторство на:
А) патенти:
- Спосіб одержання комплексних рідких і порошкоподібних кормових добавок (доц. Цуканов В.Т., доц. Юлевич О.І., доц. Дехтяр Ю.Ф., проф. Гиль М.І., проф. Коваленко В.П. та ін.);
- Спосіб оцінки та прогнозування лактаційних кривих молочної худоби за допомогою математичного моделювання (проф. Гиль М.І.);
- Спосіб оцінки сталості лактаційних кривих (проф. Гиль М.І.);
- Спосіб прогнозування молочної продуктивності корів (проф. Гиль М.І., проф. Коваленко В.П.);
- Спосіб прогнозування молочної продуктивності корів за параметрами динаміки кривої їх росту (проф. Гиль М.І.);
- Спосіб використання ентропійно-інформаційного аналізу кількісних ознак молочної худоби (проф. Гиль М.І., проф. Крамаренко С.С.);
- Метод оцінки перифітонних найпростіших за відносною чисельністю їх стадій розселення (проф. Крамаренко С.С.)
- Комбіноване чучело для отримання сперми від кнурів (доц. Мельник В.О., доц. Кравченко О.О., проф. Іванов В.О.)
- Пристрій для одержання секрету вагінальних залоз ремонтних свинок (доц. Мельник В.О., доц. Кравченко О.О., проф. Іванов В.О.)
- Чучело для привчання кнурців (доц. Мельник В.О., доц. Кравченко О.О., проф. Іванов В.О.)
- Спосіб синхронізації статевої охоти і овуляції у ремонтних свинок (доц. Мельник В.О., доц. Кравченко О.О., доц. Кот С.П.)
- Спосіб раннього відбору телиць південної м’ясної породи за швидкістю росту (Крамаренко О.С., проф. Крамаренко С.С., доц. Лихач В. Я., доц. Лихач А.В.)
- Спосіб раннього відбору свиноматок української м’ясної породи за відтворювальними якостями (доц. Луговий С.І., Крамаренко О.С., проф. Крамаренко С.С., доц. Лихач В. Я., доц. Лихач А.В.)
- № 22046 про реєстрацію авторського права на твір “Генетика популяцій” (проф. Гиль М.І. та ін.);
- № 22042 про реєстрацію авторського права на твір “Біологія продуктивності сільськогосподарських тварин” (проф. Гиль М.І., проф. Горбатенко І.Ю,);
- № 24845 про реєстрацію авторського права на твір науково-технічного характеру (доц. Кравченко О.О. та ін.);
- № 28062 про реєстрацію авторського права на твір науково-технічного характеру (доц. Кравченко О.О. та ін.);
- № 23606 про реєстрацію авторського права на твір науково-технічного характеру (проф. Крамаренко С.С. та ін.).
На засіданні кафедри розроблено і затверджено план профорієнтаційної роботи, а також графік виїзду викладачів у школи району.
Оновлено інформацію щодо реєстру шкіл та їх керівного складу в Новоодеській, Сухоєланецькій та Костянтинівській ОТГ.
За всіма закладами загальної середньої освіти закріплено НПП кафедри та проводяться профорієнтаційні заходи згідно затвердженої Програми.
Крім викладацького складу в профорієнтаційній роботі активну участь беруть і студенти факультету ТВППТСБ.
54020, м. Миколаїв, вул. Генерала Карпенко, 73, Миколаївський національний аграрний університет, навчальний корпус №1:
ауд. 211а – завідувач кафедри
ауд. 211 – лаборантська та аспірантська кафедри
ауд. 215 – викладацька кафедри