Завідуюча кафедрою
доктор сільськогосподарських наук, професор
Гамаюнова Валентина Василівна
«Якби суспільство недостатньо продумано відносилось до землеробства, не підтримувало родючості ґрунтів, воно б незворотньо гинуло, залишаючи після себе пустелю»
М.Г. Ліванов
Кафедру землеробства, геодезії та землеустрою створено на базі кафедри загального та зрошуваного землеробства, геодезії та землеустрою у 1991 році. Першим її завідувачем був кандидат сільськогосподарських наук, доцент М.О. Самойленко. Очолювали кафедру кандидат сільськогосподарських наук, доцент В. І. Болдуєв, доктор сільськогосподарських наук, професор Н. Х. Грабак.
З липня 2003 року кафедрою керував кандидат сільськогосподарських наук, доцент Д. Д. Волчо, відмінник аграрної освіти та науки України ІІІ ступеня.
З січня 2007 року кафедру очолює доктор сільськогосподарських наук, професор В. В. Гамаюнова, відмінник аграрної освіти та науки ІІІ та ІІ ступенів.
Гамаюнова Валентина Василівна – доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри
Манушкіна Тетяна Миколаївна – доцент, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри
Качанова Тетяна Володимирівна – доцент, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри
Янчук Володимир Петрович – кандидат економічних наук, доцент кафедри
Бульба Ігор Олександрович – кандидат сільськогосподарських наук, старший викладач кафедри
Смірнова Ірина Вікторівна – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри
Задорожній Юрій Володимирович – старший викладач кафедри
Попов Андрій Сергійович – доктор економічних наук, професор
Графік проведення відкритих кураторських годин по кафедрі землеробства, геодезії та землеустрою у II семестрі 2023-2024 н.р.
Графік проведення кураторських годин по кафедрі землеробства, геодезії та землеустрою у II семестрі 2023-2024 н.р.
Графік консультацій та відпрацювань занять по кафедрі землеробства, геодезії та землеустрою у II семестрі 2023-2024 н.р.
Графік виконання кваліфікаційних робіт по кафедрі землеробства, геодезії та землеустрою у II семестрі 2023-2024 н.р.
Графік відкритих лабораторних, практичних занять на II семестр 2023-2024 н.р. по кафедрі землеробства, геодезії та землеустрою
Графік відкритих лекцій на II семестр 2023-2024 н.р. по кафедрі землеробства, геодезії та землеустрою
Графік захисту курсових робіт кафедри землеробства, геодезії та землеустрою на II семестр 2023-2024 н.р.
Графік чергування викладачів кафедри землеробства, геодезії та землеустрою в навчальному корпусі №1 на II семестр 2023-2014 н.р.
Графік чергування викладачів кафедри землеробства, геодезії та землеустрою в студентському гуртожитку №2 на II семестр 2023-2014 н.р.
Досягнення сільськогосподарських і біологічних наук, розкриття сутності біологічних явищ, розробка методів контролю та обліку на посівах сільськогос-подарських культур дають змогу коригувати процеси формування врожаю і якості продукції. Наукові методи управління передбачають прогнозування, планування та організацію виробництва. Це дає змогу перевести процес виробництва певного виду рослинницької продукції на наукову строго контрольовану якісну основу і тим самим реалізувати в рослинництві елементи одного з найбільш перспективних напрямів науково-технічного прогресу – програмування врожаїв.
Завдання дисципліни – розробити комплекс своєчасних та взаємопов’язаних заходів, виконання яких забезпечує одержання запланованого врожаю при одночасному підвищенні родючості ґрунтів та забезпеченні екологічної безпеки довкілля при найбільш економному витрачанні наявних ресурсів.
Програмування врожаю передбачає розробку програми, тобто оптимального кількісного співвідношення регульованих факторів з урахуванням малорегульованих і нерегульованих погодних умов, які в системі технологічного процесу забезпечують одержання запланованої врожайності.
Основою програмування є ефективне використання сонячної енергії (ФАР), ресурсів тепла, вологи, вуглекислоти повітря, мінеральних, агроекологічних, організаційно-господарських та енергетичних передумов одержання високих врожаїв з мінімальними витратами на одиницю продукції.
Мета КУРСУ „Прогноз і програмування врожаїв сільськогосподарських культур” – вивчення теоретичних основ для практичної реалізації одержання програмованих врожаїв сільськогосподарських культур з високою якістю продукції та найменшими затратами праці й матеріально-технічних засобів на її виробництво.
Навчальна дисципліна “Прогноз і програмування врожаїв сільськогосподарських культур” в навчальному плані підготовки студентів в умовах основних положень Болонського процесу відповідає 1,5 заліковим кредитам – 54 години (24 год. – лекції, 16 год. – практичні заняття, 14 год. – самостійна робота студентів). Дисципліна складається з змістових модулів (основних її розділів), які містять у собі близькі за змістом теми лекцій та практичних занять, індивідуальні завдання та інші організаційні форми навчального процесу.
Одна з пріоритетних дисциплін, що викладаються на агрономічному факультеті. Із сучасних методів біотехнології в рослинництві інтенсивно використовуються методи культури клітин, тканин та органів, емріокультури, гаплоїдії і дигаплоїдії, сомаклональної варіабельності, а також клітинної та генетичної інженерії.
Мета дисципліни – надання майбутнім спеціалістам агрономічного профілю необхідних знань з біотехнології рослин.
Завдання дисципліни – розкрити теоретичні і практичні питання методів біотехнології рослин: культури калусних тканин та суспензійної культури, клітинної селекції, клонального мікророзмноження, культури протопластів та соматичної гібридизації, трансгенозу рослин та ДНК-технологій.
Обсяг дисципліни складає 108 годин, в тому числі 16 – лекційних, 16 – практичних і 76 – самостійних занять.
Екологія – наука, що вивчає взаємозв’язки живих організмів та їх угруповань між собою та з навколишнім середовищем.
Радіобіологія – наука, що вивчає вплив іонізуючого випромінювання на живі організми.
Знання про довкілля, розуміння різних видів взаємозв’язків, що виникають між людиною і навколишнім середовищем, є необхідною умовою взаємного узгодження економічних, екологічних та соціальних чинників сталого розвитку.
Мета дисципліни – сформувати комплексне розуміння структури взаємозв’язків між усіма компонентами на Землі, уміння і навики аналізу й визначення економічної ефективності природоохоронних заходів, оцінки збитків, що завдає навколишньому середовищу господарська діяльність людини та збитків господарству від забруднення окремих компонентів природи, управління процесом природокористування.
Завдання дисципліни – розкрити теоретичні і практичні питання структури біосфери, еколого-економічні засади використання природних ресурсів, особливості впливу антропогенних факторів на природне середовище, проблеми охорони і раціонального використання природних ресурсів.
Обсяг дисципліни складає 162 годин, в тому числі 32 – лекційних, 30 – практичних і 100 – самостійних занять.
Навчальна дисципліна передбачає вивчення питань методики польового досліду, в тому числі: сучасних методів планування польового досліду, спостережень і обліку, вибору та підготовки земельних ділянок, закладання і проведення досліду. Наводяться основи статистичної обробки результатів досліджень і техніки математичної обробки даних досліджень однофакторних і багатофакторних польових та вегетаційних дослідів з врахуванням досягнень науки та передового досвіду за останні роки.
Метою навчальної дисципліни є сформувати у студентів систему знань і навичок з методів і організації проведення досліджень у сфері землеробства, геодезії та землеустрою, рослинництва, агрохімії, фізіології рослин.
Обсяг дисципліни складає 90 годин, у тому числі 34 лабораторних і 56 самостійних занять.
Екологія – наука, що вивчає взаємозв’язки живих організмів та їх угруповань між собою та з навколишнім середовищем.
Знання про довкілля, розуміння різних видів взаємозв’язків, що виникають між людиною і навколишнім середовищем, є необхідною умовою взаємного узгодження економічних, екологічних та соціальних чинників сталого розвитку.
Мета дисципліни – сформувати комплексне розуміння структури взаємозв’язків між усіма компонентами на Землі, уміння і навики аналізу й визначення економічної ефективності природоохоронних заходів, оцінки збитків, що завдає навколишньому середовищу господарська діяльність людини та збитків господарству від забруднення окремих компонентів природи, управління процесом природокористування.
Завдання дисципліни – розкрити теоретичні і практичні питання структури біосфери, еколого-економічні засади використання природних ресурсів, особливості впливу антропогенних факторів на природне середовище, проблеми охорони і раціонального використання природних ресурсів.
Обсяг дисципліни складає 54 години, в тому числі 20 – лекційних, 20 – практичних і 14 – самостійних занять.
Одна з дисциплін, що викладається на 5 курсі денної форми навчання для студентів факультету агротехнологій.
Метою дисципліни є надання майбутнім спеціалістам сільського господарства необхідних знань про взаємозв’язки в агроекосистемах та зв’язок із довкіллям.
Основні завдання:
– вивчити процеси, що відбуваються в природних агроекосистемах;
– проаналізувати вплив господарської діяльності людини на природне середовище;
– оволодіти основами екологічно безпечного використання природних ресурсів для потреб народного господарства;
– підготувати спеціалістів сільського господарства, які володіють знаннями про екологічну експертизу, екологічний паспорт, екологічне право тощо.
Обсяг дисципліни для студентів 5 курсу факультету агротехнологій складає 54 години, з них 12 – лекційні, 12 – практичні і 30 – самостійні заняття, що складає 1,5 кредити.
Такий же обсяг дисципліни і для студентів 5 курсу факультету агротехнологій заочної форми навчання.
Проведення досліджень з удосконалення сівозмін, у тому числі добору сільськогосподарських культур у зв’язку з потеплінням клімату, способів обробітку грунту, систем удобрення, у тому числі на засадах ресурсозбереження, удосконалення агротехнічних заходів вирощування окремих культур в стаціонарному та короткострокових дослідах на полях дослідного господарства університету – ННПЦ МНАУ. Викладачі кафедри активно співпрацюють з філіями кафедри та коледжами університету, беруть участь у сумісних дослідженнях, публікаціях.
Науково педагогічними працівниками кафедри за 2017-2021 рр. видано 4 монографії, оформлено та одержано 23 державних патентів на винаходи та корисні моделі, опубліковано понад 270 наукових праць, у тому числі – 15 включених до наукометричної бази Scopus та Web of Science Core Collection; постійно оновлюються навчально методичні комплекси дисциплін.
Кафедра землеробства, геодезії та землеустрою співпрацює з НУБіП, Харківським національним аграрним університетом ім. В.В. Докучаєва, Львівським національним аграрним університетом, Сумським НАУ, Одеським державним аграрним університетом, Таврійським державним агротехнологічним університетом, Херсонським ДАЕУ, Уманським національним університетом садівництва, Житомирським національним агроекологічним університетом та ін. з метою обміну досвідом роботи та методичними і науковими розробками, науковими виданнями.
НПП кафедри одержано авторські свідоцтва та патенти:
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №78446 Літературно-письмовий твір науково- технічного характеру «Застосування інноваційних комплексних технологій живлення польових культур у сівозмінах зони Степу України» за 2017 рік» 19.04.2018. Автори: Гамаюнова В.В., Коваленко О.А., Хоненко Л.Г., Кабак О.О., Корхова М.М.
- Патент на корисну модель №127580 «Спосіб удосконалення агротехнічних прийомів вирощування рижію ярого сорту Степовий 1 в умовах Південного Степу України», 10.08.2018 Гамаюнова В.В., Москва І.С.
- Патент на корисну модель №127642 «Спосіб удосконалення агротехнічних прийомів вирощування соняшнику в умовах Південного Степу України», 10.08.2018 Гамаюнова В.В., Кудріна В.С.
- Патент на корисну модель №127896 «Спосіб удосконалення агротехнічних прийомів вирощування ячменю ярого в умовах Південного Степу України», 27.08.2018 Гамаюнова В.В., Касаткіна Т.О.
- Патент на корисну модель №128075 « Спосіб підвищення урожайності гібридів соняшнику в умовах Південного Степу України» Жарінов В.І., Гамаюнова В.В., Маркова Н.В.
- Патент на корисну модель №128943 «Спосіб удосконалення агротехнічних прийомів вирощування сої на Півдні України», 10.10.2018 Гамаюнова В.В., Шин К.М.
- Патент на корисну модель №130031 «Спосіб покращення якості насіння гібридів соняшнику в умовах Південного Степу України», 26.11.2018 Жарінов В.І., Гамаюнова В.В., Маркова Н.В.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №78626 Колективна монографія «Раціональне використання ресурсів в умовах екологічно стабільних територій» 26.04.2018. Автори: Гамаюнова В.В., Коваленко О.А., Хоненко Л.Г.
- Патент на корисну модель №134965 «Спосіб підвищення врожайності зерна ячменю ярого в умовах Південного Степу України», 10.06.2019 Панфілова А.В., Гамаюнова В.В.
- Патент на корисну модель №134966 «Спосіб підвищення врожайності зерна пшениці озимої в умовах Південного Степу України», 06.2019 Панфілова А.В., Гамаюнова В.В.
- Патент на корисну модель № 136223 «Спосіб удосконалення агротехнічних прийомів вирощування пшениці озимої в умовах Південного Степу України» Гамаюнова В.В., Смірнова І.В.
- Патент на корисну модель №136824 «Спосіб удосконалення агротехнічних прийомів вирощування нуту в умовах Південного Степу України», 10.09.2019 Гамаюнова В.В., Глушко Т.В., Базалій С.Ю.
- Патент на корисну модель № 136865 «Спосіб удосконалення технологічних прийомів вирощування сортів картоплі літнього садіння в умовах Півдня України», 10.09.2019 Гамаюнова В.В., Іскакова О.Ш.
- Патент на корисну модель № 136976 «Спосіб підвищення якості зерна пшениці озимої в умовах Південного Степу України», 25.09.2019 Панфілова А.В., Гамаюнова В.В., Федорчук М.І.
- Патент на корисну модель № 136977 «Спосіб підвищення якості зерна ячменю ярого в умовах Південного Степу України», 25.09.2019 Гамаюнова В.В., Панфілова А.В.
- Патент на корисну модель № 139250 «Спосіб удосконалення технології покращення мікробіологічної діяльності чорнозему південного в умовах Степу України», 26.12.2019 Панфілова А.В., Гамаюнова В.В.
- Патент на корисну модель № 139252 «Спосіб удосконалення технології покращення поживного режиму чорнозему південного в умовах Степу України», 26.12.2019 Гамаюнова В.В., Панфілова А.В.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №95172 Стаття «Урожайність пшениці озимої залежно від попередника та біодеструктора стерні» 08.01.2020. Автори: Панфілова А.В., Гамаюнова В.В., Дробітько А.В.
- Патент на корисну модель № 140714 «Спосіб удосконалення агротехнічних прийомів вирощування ячменю озимого в умовах Південного Степу України» від 10.03.2020, Гамаюнова В. В., Кувшинова А. О.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №95642 Стаття «Ріст, розвиток та формування продуктивності лаванди вузьколистої в умовах Південного Степу України» 27.01.2020. Автор: Манушкіна Т.М.
- Патент на корисну модель № 142303 «Спосіб удосконалення технології вирощування вівса в степовій зоні України», 25.05.2020. Автори: Качанова Т.В., Гамаюнова В.В., Дробітько А.В, Манушкіна Т.М., Маркова Н.В.
- Патент на корисну модель № 143769 «Спосіб вирощування лаванди вузьколистої при краплинному зрошенні», 10.08.2020. Автори: Андрійченко Л. В., Коваленко О. А., Саваріна І. П., Манушкіна Т. М.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №103635 Наукова стаття «Modeling the impact of weather and nutrition variants on the yield of spring barley varieties (Hordeum vulgare L.)» 31.03.2021 р. Автори: Панфілова А.В., Гамаюнова В.В., Могильницька А.М., Тищенко С.І., Дробітько А.В., Федорчук М.І.
Кафедра забезпечує роботу студентських наукових гуртків:
- «Землероб»;
- «Еколог»;
- «Меліоратор»;
- «Землевпорядник».
Студенти під керівництвом викладачів готують цікаві й змістовні доповіді за напрямами наукової тематики кафедри, з якими виступають на студентських науково-практичних конференціях, беруть участь у проведенні І та ІІ етапів Всеукраїнських студентських олімпіад з напряму «Агрономія» і «Геодезія та землеустрій» серед аграрних вищих навчальних закладів України, в конкурсах наукових робіт.
Під керівництвом викладачів кафедри посіли призові місця здобувачі вищої освіти:
- Зінов’єв В.С. – диплом ІІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Екологічна безпека» (Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, 5-7 квітня 2017 р.), науковий керівник – канд. с.-г. наук, доцент, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Манушкіна Т.М.;
- Зінов’єв В.С. – диплом ІІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Загальна екологія» (НУБіП, 25-28 квітня 2017 р.), науковий керівник – канд. с.-г. наук, доцент, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Манушкіна Т.М.;
- Зінов’єв В.С. – диплом ІІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Екологічна безпека» (Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, 4-6 квітня 2018 р.), науковий керівник – канд. с.-г. наук, доцент, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Манушкіна Т.М.;
- Краснощок М.Л. – диплом ІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму „Агрономія” (21-22 березня 2018 р., Вінницький НАУ), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Льовкіна А.В. – диплом ІІ ступеня та Тертична К.Ю. – диплом ІІІ ступеня Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Агроекологія» (24-26 квітня 2018 р., Львівський НАУ), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Льовкіна А.В. – диплом І ступеня, Киндилевич В.Д. – диплом ІІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з «Агрономії» (16-18 травня, 2018 р., Миколаївський НАУ), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Сокіл Л.С. – диплом І ступеня у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Агрономії» ( 26-28 березня, 2019 р., у Вінницькому НАУ), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Овакімян О.І. – диплом ІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Агроекологія» (9-11 квітня 2019 р., Львівський НАУ), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Серафим С.С. – диплом ІІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Агрономія» (9-11 квітня, 2019 р., Львівський НАУ), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Овакімян О.І. – диплом І ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Агрономія» (Миколаївський НАУ, 28-30 травня 2019 р.), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Серафим С.С. – ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Агрономія» (Миколаївський НАУ, 28-30 травня 2019 р.), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Лоюк Д.О. – диплом І ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Прогноз і програмування врожаю сільськогосподарських культур» (Миколаївський НАУ, 28-30 травня 2019 р.);
- Лопаткевич В.А. – диплом ІІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Прогноз і програмування врожаю сільськогосподарських культур» (Миколаївський НАУ, 28-30 травня 2019 р.).
- Серафим С. С. – диплом ІІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Екологічна безпека» (Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, 3-5 квітня 2019 р.), науковий керівник – канд. с.-г. наук, доцент, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Манушкіна Т.М.;
- Котрус М. А. – диплом ІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Загальна екологія» для неекологічних спеціальностей (НУБіП, 17-19 квітня 2019 р.), науковий керівник – канд. с.-г. наук, доцент, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Манушкіна Т.М.;
- Геращенко О. А. – диплом ІІ ступеня у Міжнародному конкурсі «Black Sea Science 2020» за напрямом екологія та охорона навколишнього середовища. 2020 р., науковий керівник – канд. с.-г. наук, доцент, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Манушкіна Т.М.;
- Серафим С.С. – диплом І ступеня, Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Агрономія», 25-27.03.2020 р., науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Піскова Ю. П. – диплом ІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності «Садово-пакорве господарство», 2020 р., науковий керівник – канд. с.-г. наук, доцент, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Манушкіна Т.М.;
- Тригуб Т.О. – диплом ІІІ ступеня у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2019-2020 н. р. зі спеціальності «Геодезія та землеустрій» 26-27 березня 2020 р., науковий керівник – канд. с.-г. наук, старший викладач Іскакова О.Ш.;
- Мороз Г.А. – диплом ІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020-2021 н. р. зі спеціальності «Агрономія» (7-9 квітня 2021 р., Вінницький НАУ), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Крицька Я.С. – диплом І ступеня у ІІ етапі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 201 «Агрономія» (науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.; (науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.; » (8-10 червня, 2021 р., Миколаївський НАУ), науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.;
- Коломієць Н.В. – диплом ІІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Садово-паркове господарство», 2021 р., науковий керівник – канд. с.-г. наук, доцент, доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Манушкіна Т.М.;
- Пліндик О.І. – диплом ІІІ ступеня у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 201 «Агрономія», 2021 р.
- Голяковська В.І. – диплом І ступеня у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 201 «Агрономія», 2022 р., науковий керівник – канд. с.-г. наук, ассистент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Смірнова І.В.
Робота гуртків:
Перше засідання студентського наукового гуртка «Землероб» було проведене 13.09.2021 р. завідувачем кафедри землеробства, геодезії та землеустрою В.В. Гамаюновою та представником ТОВ «Полетехніка», канд. с.-г. наук, випускницею факультету агротехнологій В.С. Кудріною. До його складу окрім здобувачів 3 курсу залучено й студентів групи А (мб) 2 факультету агротехнологій за їх власним бажанням. На засіданні було розглянуто план роботи гуртка. Здобувачами вищої освіти висловлено ряд побажань і тем для розгляду на засіданнях гуртка з метою набуття необхідних додаткових знань у тому числі й проведення наукових досліджень за наступного оприлюднення здобутих результатів на наукових конференціях та конкурсах наукових робіт. Секретарем гуртка «Землероб» було обрано студентку 3 курсу К.С. Плохотнюк.
Успішно розпочато роботу і в інших наукових гуртках кафедри. Усі склали й обговорювали цікаві плани роботи для молодої наукової спільноти за напрямами й специфікою гуртків, визначили тематики й установи (підприємства) для проведення екскурсій і виїзних занять.
Вже 15 вересня більшість гуртківців «Землероб» разом зі здобувачами А (мб) 2 у Навчально-науково-практичному центрі МНАУ оглянули ділянки сортів і гібридів соргових рослин, соняшнику, овочевих на відповідних полігонах та демонстраційних полях.
Разом з викладачами визначили стан основних показників родючості ґрунту візуально й відібрали зразки ґрунту і рослин для роботи з ними (проведення аналізу) в лабораторії університету.
Гарному настрою сприяла тепла й сонячна погода. Здобувачі отримали задоволення від такого плідного і цікавого заняття. Більшість із них визначилися щодо обрання сільськогосподарської культури і теми для наступних наукових досліджень. Адже перші ідеї, що виникли від цікавого побаченого, слід негайно втілювати у реальних наукових студентських пошуках. То ж бажаємо усім успіху, обіцяємо допомагати й підтримувати гарні починання!
На кафедрі землеробства, геодезії та землеустрою проходять стажування та набувають досвіду викладачі інших ЗВО та коледжів, що є структурними підрозділами Миколаївського національного аграрного університету.
В останні роки науковцями та аспірантами кафедри землеробства, геодезії та землеустрою розробляються нові, ефективні та сучасні підходи до структури посівних площ, обробітку ґрунту, систем удобрення, захисту рослин, охорони довкілля; удосконалюються інші пріоритетні напрями актуальних наукових досліджень, виконуються дослідження за держбюджетними тематиками.
Графік засідань студентського наукового гуртка Еколог на І семестр 2023-2024 н.р.
Графік засідань студентського наукового гуртка Землевпорядник на І семестр 2023-2024 н.р.
Графік засідань студентського наукового гуртка Землероб на І семестр 2023-2024 н.р.
Графік засідань студентського наукового гуртка Меліоратор на І семестр 2023-2024 н.р.
Підготовка, удосконалення та систематизація оновлення комплексів навчальних дисциплін.
Перелік напрямків навчально-методичної роботи:
1) підготовка та видання методичних матеріалів до виконання лабораторних і практичних робіт:
- Агрономія [Електронний ресурс] : метод. реком. для підготовки студентів аграрних та технічних закладів вищої освіти України ІІІ-ІV рівнів акредитації до Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Агрономія” / уклад. Д. В. Бабенко, А. В. Дробітько, А. В. Панфілова, В. В. Гамаюнова, С. Г. Чорний, М. І. Федорчук, О. А. Коваленко, Л. Г. Хоненко. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2019. – 24 с.
- Адаптивні системи землеробства [Електронний ресурс] : метод. реком. до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня “магістр” спеціальності 201 “Агрономія” денної та заочної форми навчання / уклад. В. В. Гамаюнова, І. В. Смірнова. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2019. – 64 с.
- Землевпорядне проектування [Електронний ресурс] : метод. реком. до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня “бакалавр” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” денної форми навчання / уклад. : О. Ш. Іскакова. — Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2019. – 35 с.
- Землеробство [Електронний ресурс] : метод. реком. до виконання практичних занять для здобувачів вищої освіти ступеня “бакалавр” денної форми навчання спеціальності 201″Агрономія” / уклад. В. В. Гамаюнова, Т. В. Качанова, О. Ш. Іскакова. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2019. – 36 с.
- Землеустрій [Електронний ресурс] : метод. реком. до виконання курсової роботи для здобувачів вищої освіти ступеня “бакалавр” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” / уклад. : В. В. Гамаюнова. О. Ш. Іскакова. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2019. – 49 с.
- Ландшафтознавство [Електронний ресурс] : метод. реком. до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня “бакалавр” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” денної форми навчання / уклад. Ю. В. Задорожній. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2019. – 64 с.
- Прогноз і програмування врожаю сільськогосподарських культур [Електронний ресурс] : метод. реком. для підготовки студентів аграрних та технічних закладів вищої освіти ІІІ-IV рівнів акредитації до Всеукраїнської студентської олімпіади / уклад. : Д. В. Бабенко, А. В. Дробітько, В. В. Гамаюнова, Н. В. Маркова, Т. М. Манушкіна, І. В. Смірнова. — Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2019. – 24 с.
- Екологія за фаховим спрямуванням [Електронний ресурс] : метод. реком. для самостійної роботи здобувачів вищої освіти ступеня “бакалавр” спеціальності 201 “Агрономія” денної та заочної форми навчання / уклад. Т. М. Манушкіна. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2019. – 32 с.
- Гамаюнова В.В., Коваленко О.А., Хоненко Л.Г. та ін. Методика розробки технологічних карт та розрахунку витрат на вирощування с. – г. культур: навчально-практичні рекомендації – Миколаїв: МНАУ, 2019. – 36с.
- Агрономія [Електронний ресурс] : метод. реком. для підготовки студентів аграрних та технічних закладів вищої освіти України ІІІ-ІV рівнів акредитації до Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Агрономія» / уклад. Д. В. Бабенко, А. В. Дробітько, В. В. Гамаюнова, С. Г. Чорний, М. І. Федорчук, О. А. Коваленко, Л. Г. Хоненко, А В. Панфілова. — Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2020. – 24 с.
- Адаптивні системи землеробства [Електронний документ]: метод. реком. до виконання самостійної роботи для здобувачів вищої освіти ступеня «магістр» спеціальності 201 «Агрономія» денної форми навчання / уклад. В. В. Гамаюнова, І.В.Смірнова. – Миколаїв МНАУ, 2020. – 36 с.
- Біотехнологія в рослинництві[Електронний ресурс] : метод. реком. до виконання самостійної роботи для здобувачів вищої освіти ступеня “магістр” спеціальності 201 “Агрономія” денної та заочної форм навчання / уклад. Т. М. Манушкіна. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2020. – 28 с.
- Землеробство [Електронний ресурс] : метод. реком. до виконання самостійної роботи для здобувачів вищої освіти ступеня “бакалавр” спеціальності 201 “Агрономія” денної форми навчання / уклад. : В. В. Гамаюнова, Т. В. Качанова, О. Ш. Іскакова. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2020. – 37 с.
- Землевпорядне проектування : метод. реком. до виконання самостійної роботи для ступеня “бакалавр” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” денної форми навчання здобувачів вищої освіти / уклад. : О. Ш. Іскакова. Миколаїв : МНАУ, 2020. 28 с
- Прогноз і програмування врожаю сільськогосподарських культур[Електронний ресурс] : методичні рекомендації для підготовки студентів аграрних та технічних закладів вищої освіти ІІІ-IV рівнів акредитації до Всеукраїнської студентської олімпіади / уклад. : Д. В. Бабенко, А. В. Дробітько, В. В. Гамаюнова, Н. В. Маркова, Т. М. Манушкіна, І. В. Смірнова, Т. В. Качанова. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2020. – 24 с.
- Системи технологій (технологія виробництва продукції рослинництва, технологія виробництва продукції тваринництва) Модуль І : метод. реком. для виконання практичних занять для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 071 «Облік і аудит» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми навчання / уклад. Т. В. Качанова. Миколаїв : МНАУ, 2020. 38 с.
- Системи технологій (технологія виробництва продукції рослинництва, технологія виробництва продукції тваринництва) Модуль І : методичні рекомендації до виконання самостійної роботи для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 071 «Облік і аудит» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми навчання / уклад. Т. В. Качанова. Миколаїв : МНАУ, 2020. 31 с.
- Системи технологій (ТВПР) [Електронний ресурс] : метод. реком. до виконання самостійної роботи для здобувачів вищої освіти ступеня “бакалавр” спеціальності 071 “Облік і аудит” та 072 “Фінанси, банківська справа та страхування” денної форми навчання / уклад. : Т. В. Качанова. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2020. – 11 с.
- Топографія [Електронний ресурс] : метод. реком. до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти ступеня “бакалавр” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” денної форми навчання / уклад. Ю. В. Задорожній. – Електрон. текст. дані. – Миколаїв : МНАУ, 2020. – 48 с.
- Введення до майбутньої професії: метод. реком. для навчальної практики з агрономічних дисциплін і ознайомчої практики та аналізу агрономічної діяльності господарств для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія» денної форми навчання / уклад. : А. В. Дробітько, В. В. Гамаюнова, С. Г. Чорний, О. А. Коваленко, Н. В. Нікончук, Н. В. Маркова, Т. М. Манушкіна. Миколаїв : МНАУ, 2021. 26 с.
- Введення до майбутньої професії: навчальна практика з рослинництва та землеробства : метод. реком. для навчальної практики для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня “Молодший бакалавр” початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 201 “Агрономія” денної форми навчання / уклад. : В. В. Гамаюнова, О. А. Коваленко. Миколаїв : МНАУ, 33 с.
- Геодезичні роботи при землеустрої : метод. реком. до виконання практичних занять для здобувачів вищої освіти ступеня “Бакалавр” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” денної форми навчання / уклад. Ю. В. Задорожній. Миколаїв : МНАУ, 2021. 47 c.
- Попов А.С., Іскакова О.Ш. Галузеві кадастри : метод. реком. для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв, МНАУ. 2021. 96 с.
- Державна атестація: метод. реком.для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня “Молодший бакалавр” початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 201 “Агрономія” денної форми навчання / уклад. : А. В. Дробітько, В. В. Гамаюнова, С. Г. Чорний, О. А. Коваленко, Н. В. Нікончук, Н. В. Маркова, Т. М. Манушкіна. Миколаїв : МНАУ, 2021. 12 с.
- Землеробство : метод. реком. до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня “Молодший бакалавр” початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 201 “Агрономія” денної форми навчання / уклад. : В. В. Гамаюнова, Т. В. Качанова, О. Ш. Іскакова. Миколаїв : МНАУ, 2021. 80 с.
- Землеробство : методичні рекомендації для навчальної практики для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня “Молодший бакалавр” початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 201 “Агрономія” денної форми навчання / уклад. : В. В. Гамаюнова, Т. В. Качанова, О. Ш. Іскакова. Миколаїв : МНАУ, 2021. 40 с.
- Основи дослідницької справи [Електронний документ] : метод. реком. до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія» початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти – молодший бакалавр / уклад. І. В. Смірнова. Миколаїв : МНАУ, 2021. 48 с.
- Основи дослідницької справи [Електронний документ] : конспект лекцій для здобувачів вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія» початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти – молодший бакалавр / уклад. І. В. Смірнова. Миколаїв : МНАУ, 2021. 76 с.
- Основи екології: метод. реком. до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня “Молодший бакалавр” початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 201 “Агрономія” денної форми навчання / уклад. : Т. М. Манушкіна, Г. М. Воронкова. Миколаїв : МНАУ, 2021. 48 с.
- Основи екології: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ступеня вищої освіти Молодший бакалавр спеціальності 242 Туризм денної форми навчання / уклад. Т. М. Манушкіна. Миколаїв : МНАУ, 2021. 32 с.
- Екологія : метод. реком. до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня “Молодший бакалавр” початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 071 “Облік і оподаткування” денної форми навчання / уклад. : Т. М. Манушкіна, Г. М. Воронкова. Миколаїв : МНАУ, 2021. 36 с
- Екологія : методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ступеня вищої освіти Молодший бакалавр спеціальності 242 Туризм денної форми навчання / уклад. Т. М. Манушкіна. Миколаїв : МНАУ, 2021. 32 с.
- Адаптивні системи землеробства : метод. реком. для виконання курсової роботи здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної та заочної форм здобуття вищої освіти / уклад. В. В. Гамаюнова, І. В. Смірнова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 39 с.
- Біотехнологія в рослинництві: методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Т. М. Манушкіна. Миколаїв : МНАУ, 2022. 47 с.
- Гербологія : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Т. В. Качанова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 37 с.
- Геодезія : методичні рекомендації для виконання курсової роботи здобувачами першого бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Ю. В. Задорожній. Миколаїв : МНАУ, 2022. 54 с.
- Геодезія та землевпорядкування : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Ю. В. Задорожній. Миколаїв : МНАУ, 2022. 47 с.
- Попов А.С. Галузеві кадастри : робоч. зошит для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв, МНАУ. 2022. 34 с.
- Галузеві кадастри : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. А. С. Попов, О. Ш. Іскакова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 99 с.
- Землеробство : методичні рекомендації до виконання практичних занять для здобувачів вищої освіти ступеня «бакалавр» денної форми навчання спеціальності 201«Агрономія» / уклад. В. В. Гамаюнова, Т. В. Качанова, О. Ш. Іскакова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 36 с.
- Землеустрій : методичні рекомендації до виконання курсової роботи для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ступеня вищої освіти Бакалавр спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми навчання / уклад. А. С. Попов. Миколаїв : МНАУ, 2022. 80 с.
- Землевпорядне проектування : методичні рекомендації до виконання курсової роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти « / уклад. А. С. Попов. Миколаїв : МНАУ, 2022. 150 с.
- Землевпорядне проектування : методичні рекомендації до підготовки і написання курсової роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. А. С. Попов. Миколаїв : МНАУ, 2022. 31 с.
- Методи та організація досліджень в агрономії : метод. реком. для виконання самостійної роботи здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної та заочної форм здобуття вищої освіти / уклад. І. В. Смірнова, В. В. Гамаюнова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 43 с.
- Методи наукових досліджень : метод. реком. для виконання практ. робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП “Геодезія та землеустрій” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” денної та заочної форм здобуття вищої освіти / уклад.: І. В. Смірнова, О. Ш. Іскакова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 56 с.
- Методичні рекомендації до підготовки, написання і публічного захисту кваліфікаційної роботи на здобуття ступеня вищої освіти “Магістр” освітньо-професійної програми “Геодезія та землеустрій” другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 “Геодезія та землеустрій” для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання/ уклад. : А. С. Попов, В. В. Гамаюнова, О. Ш. Іскакова, Т. М. Манушкіна, Ю.В. Задорожній. Миколаїв : МНАУ, 2022. 57 с.
- Методичні рекомендації до підготовки, написання і публічного захисту кваліфікаційної роботи на здобуття ступеня вищої освіти «Бакалавр» освітньо-професійної програми «Геодезія та землеустрій» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання / уклад. А. С. Попов та ін. Миколаїв : МНАУ, 2022. 52 с.
- Основи наукових досліджень : методичні рекомендації для виконання самостійної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної та заочної форм здобуття вищої освіти / уклад. І. В. Смірнова, В. В. Гамаюнова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 39 с.
- Організація землевпорядних робіт : метод. реком. до виконання самост. роботи здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП “Геодезія та землеустрій” спеціальності 193 Геодезія та землеустрій денної форми здобуття вищої освіти / уклад. В. П. Янчук, І. О. Бульба. Миколаїв : МНАУ, 2022. 32 с.
- Організація землевпорядних робіт : метод. реком. до виконання курсової роботи здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП “Геодезія та землеустрій” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” денної форми здобуття вищої освіти / уклад. В. П. Янчук, І. О. Бульба. Миколаїв : МНАУ, 2022. 20 с.
- Планування використання земель населених пунктів : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. О. Ш. Іскакова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 32 с.
- Прогноз і програмування врожаїв сільськогосподарських культур : метод. реком. для виконання самостійної роботи здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної та заочної форм здобуття вищої освіти / уклад. В. В. Гамаюнова, І. В. Смірнова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 32 с.
- Технологія виробництва продукції рослинництва : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Т. В. Качанова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 35 с.
- Технологія виробництва продукції рослинництва : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Облік і оподаткування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Т. В. Качанова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 35 с.
- Технології автоматизованого проектування в землеустрої : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. А. С. Попов. Миколаїв : МНАУ, 2022. 74 с.
- Територіальний землеустрій. Модуль 1. Проведення територіального землеустрою на регіональному рівні : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. А. С. Попов, О. Ш. Іскакова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 93 с.
- Територіальний землеустрій. Модуль 2. Проведення територіального землеустрою на місцевому рівні : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. А. С. Попов, О. Ш. Іскакова. Миколаїв : МНАУ, 2022. 70 с.
- Попов А.С., Іскакова О.Ш. Територіальний землеустрій : метод. реком. для виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП Геодезія та землеустрій спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти / у 2 част. Миколаїв, МНАУ. 2022. Ч. 1. 88 с.
- Попов А.С., Іскакова О.Ш. Територіальний землеустрій : метод. реком. для виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП Геодезія та землеустрій спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми здобуття вищої освіти / у 2 част. Миколаїв, МНАУ. 2022. Ч. 2. 69 с.
- Територіальний землеустрій : метод. реком. до виконання курсової роботи здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП “Геодезія та землеустрій” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” денної форми здобуття освіти / уклад. А. С. Попов. Миколаїв : МНАУ, 2022. 113 с.
- Екологія та радіобіологія (за фаховим спрямуванням): методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Т. М. Манушкіна. Миколаїв : МНАУ, 2022. 52 с.
- Управління земельними ресурсами : метод. реком. для виконання практ. робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП “Геодезія та землеустрій” спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” денної форми здобуття вищої освіти / уклад. А. С. Попов. Миколаїв : МНАУ, 2022. 111 с.
- Адаптивні системи землеробства : конспект лекцій для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної та заочної форм здобуття вищої освіти / В. В. Гамаюнова, І. В. Смірнова. Миколаїв : МНАУ, 2023. 63 с.
- Геодезичний і дистанційний моніторинг : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної та заочної форм здобуття вищої освіти / уклад. І. О. Бульба. Миколаїв : МНАУ, 2023. 40 с.
- Гербологія : метод. реком. для виконання контр. робіт здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП “АГРОНОМІЯ” спеціальності 201 “агрономія” заочної форми здобуття вищої освіти / уклад. Т. В. Качанова. Миколаїв : МНАУ, 2023. 40 с.
- Гербологія : метод. реком. для виконання самост. роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП “Агрономія” спеціальності 201 “Агрономія” денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Т. В. Качанова. Миколаїв : МНАУ, 2023. 42 с.
- Методи і організація досліджень в агрономії : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної та заочної форм здобуття вищої освіти / І. В. Смірнова. Миколаїв : МНАУ, 2023. 44 с.
- Прогноз і програмування врожаїв сільськогосподарських культур : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної та заочної форм здобуття вищої освіти / В. В. Гамаюнова, І. В. Смірнова. Миколаїв : МНАУ, 2023. 63 с.
- Основи біотехнології рослин : метод. реком. для виконання лабор. робіт здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП “Біотехнології та біоінженерія” спеціальності 162 “Біотехнології та біоінженерія” денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Т. М. Манушкіна. Миколаїв : МНАУ, 2023. 37 с.
- Основи біотехнології у рослинництві : метод. реком. для виконання практ. робіт здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП “Агрономія” спеціальності 201 “Агрономія” денної форми здобуття вищої освіти / уклад. Т. М. Манушкіна. Миколаїв : МНАУ, 2023. 37 с.
- Сучасні проблеми агроекології : методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія» денної форми здобуття вищої освіти / уклад. В. В. Гамаюнова. Миколаїв : МНАУ, 2023. 81 с.
2) розробка і впровадження нових форм і технологій навчання:
- мультимедійні лекції і практичні заняття;
- інтерактивні заняття;
- ділові ігри;
- дистанційне навчання.
3) Розробка тестових завдань, задач для підсумкового і поточного контролю.
З метою підвищення ефективності навчального процесу, виконання спільних науково-дослідних проектів створено філії кафедри на базі Державного підприємства «Дослідного господарства «Реконструкція» селекційно-генетичного інституту – національного центру насіннєзнавства та сортовивчення», ФГ «Агролайф, ДП «Миколаївського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою», НДІ «Миколаївська астрономічна обсерваторія», Інституту фізіології рослин і генетики НАНУ, Інженерно технічного інституту «Біотехніка» НААНУ, НДІ сучасних технологій в АПК МНАУ, Миколаївська державна сільськогосподарська дослідна станція «Інституту зрошуваного землеробства НААНУ», ТОВ «Сумісне підприємство «Південна Аграрно-Експортна Компанія», ФГ «Олена», ПП «Дворецький».
У цих установах аспірантами й здобувачами вищої освіти кафедри землеробства, геодезії та землеустрою проводяться заняття в умовах виробництва, навчальні практики, науково-дослідна робота.
Розроблено програму досліджень та закладено досліди в ННПЦ МНАУ, Миколаївській державній сільськогосподарській дослідній станції «Інституту зрошуваного землеробства НААНУ», ФГ «Олена» та ін. Викладачі є постійними учасниками університетських та міжнародних наукових конференцій, де ознайомлюються з передовими методиками, новітніми технологіями і науковими досягненнями для подальшого впровадження їх у навчальний процес.
Кафедра землеробства, геодезії та землеустрою має філії у найкращих господарствах та підприємствах Миколаївської, Херсонської, Одеської, Київської, Львівської областей, підтримує творчі наукові зв´язки з іншими ВНЗ та провідними науково-дослідними установами НААН України, зокрема:
-
- Інститут фізіології рослин і генетики НАН України
- Науково-дослідний інститут «Миколаївська астрономічна обсерваторія»
- ДП «Миколаївський інститут землеустрою»
- ФГ «Агролайф»
- ДП ДГ «Реконструкція» СГІ НАЦ НАІС
- ТОВ СП «Південна Аграрно-Експортна Компанія»
- Львівський національний аграрний університет
- ФГ «Олена»
- ПП «Дворецький В.Ф.»
- СГК «Колос»
- ФГ «Лаванда»
- ФГ «Шевченко плюс»
- ФОП «Здражевська Руслана Олегівна»
- ФОП «Семенов Сергій Дмитрович»
- ТОВ «Миколаївський земельно-кадастровий інститут»
- ТОВ «ЗЕМЛЕВПОРЯДНИК»
- ТОВ «ЮГЗЕМСЕРВІС»
- ФГ «Черненко С.»
- ФОП «Черненко Інна»
- Наказ про створення філії кафедри землеробства, геодезії та землеустрою на базі ФГ «Черненко С.»
№
п/п |
Назва підприємства | Прізвище, ініціали керівника філії | Юридична адреса підприємства |
1 | Інститут фізіології рослин і генетики НАН України | Моргун В.В. | 03022, м. Київ,
вул. Васильківська 31/17 |
2 | Науково-дослідний інститут «Миколаївська астрономічна обсерваторія» | Шульга О.В. | 54030, м. Миколаїв,
вул. Обсерваторна 1 |
3 | ДП «Миколаївський інститут землеустрою» | Сандольська О.Є. | 54034, м. Миколаїв, пр. Миру, 34 |
4 | ФГ «Агролайф» | Хомут В.П. | 57281, Миколаївська обл., Жовтневий р-н, с. Українка, тел. +380505730157 |
5 | ДП ДГ «Реконструкція» СГІ НАЦ НАІС | Чернухін А.А. | 56234, с. Лепетиха, Березнегуватський р-н, Миколаївська обл., тел. +380516893618 |
6 | ТОВ СП «Південна Аграрно-Експортна Компанія» | Донченко О.В. | 54030, м. Миколаїв, вул. Спаська, 19 |
7 | Львівський національний аграрний університет | Стойко Н.Є. | 80381, Львівська обл., Жовківський р-н., м. Дубляни, вул. В.Великого,1 |
8 | ФГ «Олена» | Дробітько О.М. | 55472, Миколаївська обл., Вознесенський р-н, Братська ОТГ, с. Іванівка, вул. Садова, буд. 5 тел. +38 (098) 425-60-08 |
9 | ПП «Дворецький В.Ф.» | Дворецький В.Ф. | 54000, м. Миколаїв, Центральний р-н, вул. Архітектора Старова, 4к, кв.59 тел. +38 (067) 515-20-31 |
10 | СГК «Колос» | Локатир В.В. | 56156, Миколаївська область,
Баштанський район, с. Добре, вул. Степова, 1-А тел. +38 (050) 9714531 |
11 | ФГ «Лаванда» | Химич Л.М. | 57320, Миколаївська область,
с. Червона Долина, вул. Степна, буд. 4 тел. +38 (096) 9092898 |
12 | ФГ «Шевченко плюс» | Шевченко Т.Г | 28500, Кіровоградська область,
м. Долинська, вул. Чумацький шлях, 25 тел. +38 (097) 0994184 |
13 | ФОП «Здражевська Руслана Олегівна» | Здражевська Р.О. | 57342, Миколаївська область,
Баштанський район, с. Афанасівка, вул. Молодіжна, 5 тел. +38 (050) 73-90-566 |
14 | ФОП «Семенов Сергій Дмитрович» | Семенов С.Д. | 56156, Миколаївська область, Баштанський район, с. Добре,
вул. Командовського, 34 тел. +38 (098) 0038388 |
15 | ТОВ «Миколаївський земельно-кадастровий інститут» | Сандольська О.Є. | 54034, Миколаївська область,
м. Миколаїв, пр. Миру 34/1, офіс 401а тел. +38 (095) 5175248 |
16 | ТОВ «ЗЕМЛЕВПОРЯДНИК» | Люткевич І.Г. | 55200, Миколаївська область,
м. Первомайськ, вул. Леоніда Федорова 4а, кв.27 тел. +38 (067) 3003736 |
17 | ТОВ «ЮГЗЕМСЕРВІС» | Пуховой С.С. | 54001, Миколаївська область,
м. Миколаїв, вул. Адміральська 32/6, тел. +38 (093) 8482733 |
18 | ФГ «Черненко С.» | Черненко І.М. | 57140, Миколаївська область,
Миколаївський район, с. Нечаяне, вул. Огністова, 30, тел. +38 (095) 9043668 |
18 | ФОП «Черненко Інна» | Черненко І.М. | 57140, Миколаївська область,
Миколаївський район, с. Нечаяне, вул. Огністова, 30, тел. +38 (095) 9043668 |
Гамаюнова В.В.:
- 2019 р. Грамота Миколаївського національного аграрного університету;
- 2021 р. Подяка Міністерства освіти і науки України.
- 2021 – Certificate of acknowledgement, in recognition of her excellent work as a scientific supervisor for the winner of the Student Scientific Works «AGRICULTURAL SCIENCES AND FOOD», Ministry of Education and Science of Ukraine;
- Захист дисертацій під науковим керівництвом д-ра с.-г. наук, професора, завідувача кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнової В.В.:
Шевель В.І., захист кандидатської дисертації за спеціальністю 06.01.09 – «Рослинництво» на тему: «Формування продуктивності зерна сортів проса залежно від строків сівби і фонів живлення в умовах півдня України»; 2017 р.; ДК №042015 від 27.04.2017 р.
Дворецький В.Ф., захист кандидатської дисертації на тему: «Удосконалення елементів агротехніки вирощування ярих пшениці та тритикале в умовах Південного Степу України»; 2019 р.; ДК № 051936 від 23.04.2019 р.
Литовченко А.О., захист кандидатської дисертації на тему: «Продуктивність сортів пшениці озимої залежно від попередника і фону живлення в умовах Південного Степу України»; 2019 р.; ДК №051937 від 23.04.2019 р.
Панфілова А.В., захист докторської дисертації за спеціальністю 06.01.09 – «Рослинництво» на тему: «Агроекологічне обґрунтування технологій вирощування пшениці озимої та ячменю ярого за різних систем живлення в умовах Південного Степу України»; 2021 р., Диплом ДД № 011588 від 29.06.2021 р.
Смірнова І.В., захист кандидатської дисертації за спеціальністю 06.01.09 – «Рослинництво» на тему: «Продуктивність сортів пшениці озимої залежно від фону живлення в умовах Південного Степу України»; 2021 р., ДК № 061573 від 29.06.2021 р.
Касаткіна Т.О., захист кандидатської дисертації за спеціальністю 06.01.09 – «Рослинництво» на тему: ««Оптимізація елементів технології вирощування ячменю ярого в умовах Південного Степу України»; 2021 р., ДК № 061569 від 29.06.2021 р.
Москва І.С., захист кандидатської дисертації за спеціальністю 06.01.09 – «Рослинництво» на тему: «Удосконалення елементів агротехніки вирощування рижію ярого в умовах Південного Степу України»; 2021 р., ДК № 061572 від 29.06.2021 р.
Кудріна В.С., захист кандидатської дисертації на тему: «Формування продуктивності соняшнику залежно від елементів технології вирощування в умовах Південного Степу України»; ДК № 061571 від 29.06.2021 р.
Манушкіна Т.М.:
- 2019 р. – Подяка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького;
- 2020 р. – Подяка Міністерства освіти і науки України, Сумський національний аграрний університет;
- 2020 р. – Certificate of acknowledgement, Odessa National Academy of Food Technologies;
- 2020 р. – Подяка Сумського національного агарного університету;
- 2021 р. – Certificate of acknowledgement, in recognition of her excellent work as a scientific supervisor for the winner of the Student Scientific Works «AGRICULTURAL SCIENCES AND FOOD», Ministry of Education and Science of Ukraine;
- 2021 р. – Certificate of acknowledgement, for quality and highly skilled work on the Student Scientific Works «AGRICULTURAL SCIENCES AND FOOD», Ministry of Education and Science of Ukraine.
- 2023 р. – Подяка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького
Качанова Т.В.:
Смірнова І.В.:
Задорожній Ю.В.:
Викладачі кафедри землеробства, геодезії та землеустрою проводять активну профорієнтаційну роботу у ЗОШ Доманівського району для розширення абітурієнтної бази. Щороку учні загальноосвітніх закладів середньої освіти Доманівського району відвідують МНАУ та приймають участь у різних заходах, зокрема: обласний учнівський зліт «Лідери Миколаївщини»; Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Розбудовуємо Україну, готуймося до європейського майбутнього»; Всеукраїнські олімпіади для професійної орієнтації вступників Миколаївського HAУ із навчальних предметів, які є конкурсними при вступі до університету; школа вибору професії «ПрофіСтарт: стань успішним!» та багатьох інших. Кожен рік молодь із закріплених шкіл вступає до університету. Дякуємо усім директорам та класним керівникам шкіл Доманівського району за багаторічну плідну співпрацю з Миколаївським національним аграрним університетом!
17-19 вересня на базі Миколаївського національного аграрного університету відбувся IV учнівський зліт «Лідери Миколаївщини». До університету завітали відмінники навчання, які займають активну життєву позицію та мають високий лідерський потенціал. Серед учнівської молоді Миколаївщини були і представники ЗОШ Доманівської ОТГ, запрошені науково-педагогічними працівниками кафедри землеробства, геодезії та землеустрою.
Представники кафедри радо зустріли молодь, ознайомили їх із університетом, його навчальною та матеріально-технічною базою. Учнівська молодь взяла активну участь у фотосесії «На згадку про Миколаївський національний аграрний університет».
За створені фото учениці Доманівського ліцею «Успіх» Проценко Руслана та Шмарговська Марина посіли почесне ІІІ місце та були нагороджені грамотою. У спортивних змаганнях «Молодь і спорт єдині» учень Мостівського НВК Гонтарук Олег посів І місце. Учнівська молодь була вражена високим рівнем організації та висловила щирі слова подяки організаторам заходу!
Дякуємо Богдану Віталію Вікторовичу – директору Доманівського ліцею «Успіх», Паламар Тетяні Костянтинівні – директору Сухобалківської ЗОШ, Чорному Сергію Віталійовичу – директору Мостівського НВК, Гуді Віті Василівні – вчителю Доманівського ліцею «Успіх» та Горобець Світлані Володимирівні – вчителю Сухобалківської ЗОШ за співпрацю і участь в учнівському зліті «Лідери Миколаївщини».
Викладачі кафедри постійно приймають участь у Міжнародних конференціях та семінарах:
- Міжнародна науково-практична конференція «Вдосконалення гідротехнічних систем та водогосподарських технологій» (Шапошниковські читання) 25-26 травня 2017 р., м. Херсон, Україна;
- Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми підвищення родючості грунтів та застосування агрохімічних засобів в агрофітоценозах» (07-09 червня 2017 р.), м. Львів, Україна;
- Міжнародна науково-практична конференція «Ефективність використання екологічного аграрного виробництва», Науково-методичний центр «Агроосвіта» (2 листопада, 2017 р.), м. Київ, Україна;
- ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Стан і перспективи впровадження ресурсоощадних, енергозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур» (2017 р.), м. Дніпро, Україна;
- Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Новітні технології вирощування сільськогосподарських культур» (29 березня 2018р.), м. Вінниця, Україна;
- IV Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 95-річчю сортовипробування в Україні «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку» (7 червня 2018 р.), м. Київ, Україна;
- Міжнародна науково-практична конференція «Гончарівські читання», присвяченої 90-річчю з дня народження доктора с.-г. наук, професора Гончарова Миколи Дем`яновича (24-25 травня 2019 р.), м. Суми, Україна;
- Міжнародна науково-практична конференція «Наукові читання до 100-річчя від дня народження професора Івана Вікторовича Яшовського» (14-15 серпня 2019 р.), ННЦ «Інститут землеробства НААН», м. Київ, Україна;
- Міжнародна науково-практична конференція «Поєднання науки, освіти, практичного виробництва і справедливого продажу якісної органічної продукції» (12 вересня 2019 р.), м. Вінниця, Україна;
- III Міжнародна науково-практична конференція «Рослинництво XXI століття: виклики та інновації. До 120-ти річчя кафедри рослинництва НУБіП України» (25-26 вересня 2019 р.), м. Київ, Україна;
- Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні підходи до вирощування, переробки і зберігання плодоовочевої продукції» (18-20 березня 2020 р.), м. Миколаїв, Україна;
- Міжнародна науково-практична online конференція молодих вчених, присвяченої Дню науки «Науково практичні основи формування інноваційних агротехнологій – новітні підходи молодих вчених» (19 травня 2020 р., ІЗЗ НААН), м. Херсон, Україна;
- Book of Abstracts 11th international Conferense of Biosystems Engineering 2020 (May 6-8, 2020), Estonia: Estonian University of Life Sciences;
- International Science Group ISG – KONF.COM. «Science and practice of today» IX scientific and practical conference (16-19 november, 2020), Ankara, Turkey;
- Міжнародна науково-практична конференція «Органічне агровиробництво: Освіта і наука» (2020 р.), м. Київ, Україна;
- ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток аграрної галузі та впровадження наукових досліджень у виробництво» (4-6 листопада 2020 р.), м. Миколаїв. Миколаїв : МНАУ, Україна;
- Міжнародна наукова інтернет-конференція: «Сучасний стан науки в сільському господарстві та природокористуванні: теорія і практика» (20 листопада 2020р.), м. Тернопіль, Україна;
- IV Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Ефективне функціонування екологічно-стабільних територій у контексті стратегії стійкого розвитку: агроекологічний, соціальний та економічний аспекти» (18 грудня 2020 р.), м. Полтава, Україна;
- V Міжнародна науково-практична конференція «Стан і перспективи розробки та впровадження ресурсоощадних, енергозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур» (26 листопада 2020 р.), м. Дніпро, Україна;
- ІV Міжнародна науково-практична конференція «Кліматичні зміни та сільське господарство. Виклики для аграрної науки та освіти» (квітень 2021 р.), м. Київ: Науково-методичний центр ВФПО, Україна;
- Міжнародна науково-практична конференція Міжнародного форуму «Стратегія інтеграції аграрної освіти, науки, виробництва: глобальні виклики продовольчої безпеки та змін клімату» ( 27-28 травня 2021 р.), м. Миколаїв, Україна;
- ІІІ Міжнародна науково-практична конференція присвячена 75-ти річчю від дня народження професора Валентини Василівни Калитки (26 травня 2021 р), м. Мелітополь, Україна;
- Internaţionale «Direcţiile de modernizare a cercetărilor ameliorative şi tehnologice la culturilor cerealiere şi leguminoase» (29-30 iunie 2021), Republica Moldova, Bălţi;
- Ispec 7th International conference on Agriculture, Animal Sciences and Rural Development (september 18-19, 2021), Mus Alparslan University, Turkey;
- International Conference on Sustainable, Circular Management and Environmental Engineering (ISCMEE 2021), April 16, 2021. Odessa, Ukraine;
- International Forum on Climate Change and Sustainable Development: New Challenges of the Century, September, 9–11, 2021. Mykolaiv, Ukraine;
- XІІІ Міжнародна наукова конференція “Корми і кормовий білок”, 6 серпня 2021 р., Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН, Вінниця, Україна.
- Попов А.С. один з керівників та учасник міжнародного проєкту TEMPUS IV «Розвиток освіти в питаннях управління земельними ресурсами в Македонії та Україні» (2009-2012).
- Попов А.С. керівник та учасник програми DAAD «Навчальний курс: Управління інтернаціоналізацією та німецько-українська академічна співпраця 2020-2021».
- Попов А.С. експерт у міжнародному проєкті ФАО «Технічна допомога Міністерству аграрної політики та продовольства України з питань політики підтримки сільського господарства, експорту продукції садівництва та консолідації земель» (TCP/UKR/3601), 2017.
- Попов А.С. консультант ФАО із земельних питань щодо аналізу ринку землі та доступу до землі сільськогосподарського призначення в Україні (TCP/UKR/3705/C4), листопад 2021 – лютий 2022 рр.
- Попов А.С. науковий керівник з реалізації двох міжнародних мінігрантів за темами «Новий підхід до оцінки земельних ділянок, заснований на показниках, на підтримку сталого об’єднання земель: український контекст» та «Витрати, вигоди та перешкоди на шляху впровадження та збереження польових захисних смуг в українському сільському господарстві» у рамках Чеського проєкту “Interuniversity cooperation as a tool for enhancement of quality of selected universitites in Ukraine” 2019-2021).
- Попов А.С. науковий керівник з реалізації мінігранту «Удосконалення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів: екологічний контекст» у рамках Чеського проєкту “Interuniversity cooperation as a tool for enhancement of quality of selected universities in Ukraine” 2019-2021).
- Попов А.С., Іскакова О.Ш., Бульба І.О. учасники робочої групи ініціативи Регіонального офісу Європи та Центральної Азії ФАО щодо розробки Загальної навчальної програми курсу з консолідації землі та земельного банку, 09.07.2022–15.12.2022 р.
На факультеті агротехнологій запроваджено Міжнародний конкурс студентських наукових робіт галузі знань «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 201 «Агрономія»
Голова журі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт галузі знань «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 201 «Агрономія» з 2020 р. – завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою, д-р с.-г. наук, професор Гамаюнова В.В.;
Організаційний секретар журі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 201 «Агрономія» з 2020 р. – доцент кафедри землеробства, геодезії та землеустрою, канд. с.-г. наук, доцент Манушкіна Т.М.
Під керівництвом НПП кафедри землеробства, геодезії та землеустрою було підготовлено 4 наукових роботи, з яких дві стали переможцями конкурсу, а саме:
Крицька Я.С. – диплом І ступеня у ІІ етапі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт галузі знань «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 201 Агрономія (науковий керівник – д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В.В.);
Пліндик О.І. – диплом ІІІ ступеня у ІІ етапі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт галузі знань «Аграрні науки та продовольство» зі спеціальності 201 Агрономія.
м. Миколаїв, Карпенка 73