в.о. завідувача кафедри
кандидат економічних наук, доцент
«Те, що ми знаємо, – обмежене, а те, чого ми не знаємо, – нескінченне»
Лаплас П.
Кафедра загальнотехнічних дисциплін була організована у 1984 році, з початку заснування філії, а потім – інституту, академії і університету. Очолює кафедру з 2014 р. кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри загальнотехнічних дисциплін Полянський Павло Миколайович. Першим завідувачем кафедри з початку її заснування був заслужений працівник народної освіти України, кандидат технічних наук, професор Бабенко Дмитро Володимирович.
Професійна діяльність кафедри загальнотехнічних дисциплін спрямована на підвищення якості викладання загальнотехнічних дисциплін, застосування новітніх технологій згідно з Болонською декларацією з метою забезпечення конкурентоспроможності випускників та престижу університету в світовому просторі.
Полянський Павло Миколайович – в.о. зав. кафедри, кандидат економічних наук, доцент
Бабенко Дмитро Володимирович – кандидат технічних наук, професор
Доценко Наталія Андріївна – доктор педагогічних наук, професор
Іванов Геннадій Олександрович – кандидат технічних наук, доцент
Чорній Олександр Васильович – кандидат економічних наук, доцент
Степанов Сергій Миколайович – старший викладач
Баранова Олена Володимирівна – асистент
Шульгін Максим Петрович – майстер виробничого навчання
Карнацька Надія Владиславівна – старший лаборант
Нарієвський Володимир Миколайович – лаборант
Графік проведення консультацій та відпрацювання пропущених занять здобувачами вищої освіти у ІІ семестрі 2023-2024 н.р. кафедри загальнотехнічних дисциплін
Графік проведення відкритих навчальних занять у ІІ семестрі 2023-2024 н.р. кафедри загальнотехнічних дисциплін
Графік проведення кураторських годин у ІІ семестрі 2023-2024 н.р. кафедри загальнотехнічних дисциплін
Графік проведення засідань студентських наукових гуртків кафедри загальнотехнічних дисциплін на ІІ семестр 2023-2024 н.р
Навчальна практика проводиться після теоретичного вивчення курсу «Матеріалознавство і ТКМ». Основним завданням є закріплення теоретичних знань, формування та розвиток професійних умінь та навичок для прийняття самостійних рішень з відповідного напрямку діяльності.
При підготовці фахівців із спеціальності 208 «Агроінженерія» у процесі проведення навчальної практики передбачається одержання практичних навичок роботи, підготовка здобувачів вищої освіти до механіко-технологічної практики, ознайомлення з технологічним устаткуванням курсу «Технологія конструкційних матеріалів».
208 «Агроінженерія» – бакалавр
У практиці інженера базовим засобом для фіксування композиційних думок у процесі конструювання майбутньої машини є побудування площинного зображення просторового об’єкту. Це зображення має повністю відображати усі основні елементи конструктивного характеру: форму, положення, розміри, пропорції. Розробкою методів відображення просторових форм предметів, їх геометричних властивостей при допомозі зображень на площині і займається навчальна дисципліна.
Навчальна дисципліна «Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів» надає здобувачам вищої освіти необхідні відомості про сучасні методи добування і обробки металів та інших конструкційних матеріалів, про їх властивості і будову, способи обробки шляхом лиття, зварювання, кування, різання тощо для надання їм заданої форми і розмірів.
Вивчення даного курсу є передумовою до успішного засвоєння ряду спеціальних дисциплін, формуючих технічний кругозір інженера-механіка. Ознайомлення з сучасними способами отримання гірських і кольорових металів та інших конструкційних матеріалів, знання їх основних властивостей і методів обробки, що надають їм потрібні експлуатаційні властивості, необхідні для правильного вибору і використання цих матеріалів.
Теоретична механіка – це одна з фундаментальних дисциплін фізико-математичного циклу. Дисципліна вивчає найзагальніші закономірності механічного руху і рівноваги матеріальних тіл і систем.
Задачею даного курсу є вивчення методів визначення закономірностей руху механічних систем, сил які діють на неї.
Мета дисципліни полягає в тому, щоб навчити майбутнього інженера правильно обирати конструкційний матеріал, форми і розміри деталей, конструкцій, граничні навантаження, забезпечити надійну і безпечну роботу машин, обладнання.
Основні завдання – навчити здобувача вищої освіти складати розрахункові схеми, робити розрахунки на міцність, надійність, стійкість деталей, конструкцій, споруд машин. Він повинен вміти, підібрати конструкційний матеріал, економічно доцільні розміри і граничні робочі навантаження, вміти аналізувати різні варіанти, створювати прості моделі реальних об’єктів, враховуючи накопичений досвід та експериментальні дослідження. Вивчення механіки матеріалів і конструкцій відіграє важливу роль в інженерній освіті, яка пов’язує математику, теоретичну механіку з загальнотехнічними і спеціальними дисциплінами.
Роль дисципліни «Теорія механізмів і машин» (ТММ) – вивчення основі прийомів дослідження структурного, кінематичного, динамічного аналізу машин і механізмів, а також їх синтезу.
ТММ розглядає будову і класифікацію механізмів, проектування їхніх схем, які є загальними для механізмів і машин різного призначення. Ці знання необхідні майбутнім агроінженерам для створення сучасних машин, умілого їх використання.
Здобувач вищої освіти, закінчивши вивчення курсу і успішно його склавши, повинен вміти застосувати в розрахунках і проектуванні сільськогосподарських машин: методи структурного, кінематичного та динамічного аналізу механізмів.
Перелік дисциплін що складають базу для вивчення курсу «Теорія механізмів і машин»:
– Вища математика – інтегральне обчислення, диференційні рівняння, математична статистика і теорія ймовірності.
– Фізика – енергія, робота, закони руху твердих тіл – поступальне, обертальне та плоско паралельне переміщення.
– Теоретична механіка – основи статики, кінематики і динаміки твердого тіла.
– Нарисна геометрія та машинобудівне креслення – зображення схем, діаграм, зубчастих зачеплень і кулачкових механізмів на кресленні.
– Обчислювальна техніка – основи програмування і вміння користуватися персональною технікою.
За цільовим призначенням ТММ готує здобувачів вищої освіти до вивчення наступних загальноінженерних та профільних дисциплін – деталі машин і підйомно-транспортних пристроїв, тракторів, сільськогосподарських машин та до розв’язання інженерних задач, проектування схем механізмів і машин.
Метою викладання навчальної дисципліни «Деталі машин і основи конструювання» є вивчення основ розрахунку і конструювання деталей та вузлів загального призначення з врахуванням режиму роботи і строку служби машин.
Мета вивчення дисципліни – здобуття майбутніми фахівцями теоретичних знань і практичних навичок із використання та додержання вимог систем загально технічних стандартів (ЄСДП, ЄСТД, ЄСТПВ, ЄСКД, ДСС, ДСВ), виконання належних розрахунків і метрологічного забезпечення при виготовленні, експлуатації та ремонті сільськогосподарської техніки.
У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати: загальні положення, поняття і визначення у галузі стандартизації, державну систему стандартизації та її роль в розвитку науково-технічного прогресу і інтенсифікації виробництва, підвищення якості сільськогосподарської техніки і економічної ефективності, основи теорії взаємозамінності та технічних вимірювань, стандарти Єдиної системи допусків і посадок, правила позначення норм точності в конструкторській і технологічній документації, методики розрахунку стандартних посадок типових з’єднань деталей машин, розрахунок розмірних ланцюгів, будову засобів вимірювання лінійних і кутових величин, їх настроювання, правила експлуатації і методику вибору, мати уявлення про систему керування якістю продукції на всіх етапах її життєвого циклу.
Мета дисципліни – дати студентам знання про властивості основних сільськогосподарських матеріалів, які використовуються в процесі вибору і обґрунтування параметрів та режимів роботи машин і знарядь.
Вивчення дисципліни базується на використанні знань із землеробства, геодезії та землеустрою, рослинництва, математики, фізики, хімії, механіки матеріалів і конструкцій. Знання механіко-технологічних властивостей сільськогосподарських матеріалів потрібні для засвоєння таких дисциплін як «Сільськогосподарські машини», «Машиновикористання в рослинництві», « Машиновикористання в тваринництві», «Механізація переробки та зберігання сільськогосподарської продукції».
Дисципліна «Основи технічної творчості» покликана дати знання морфології технічних систем, основних закономірностей її розвитку, суті та галузі застосування системно-морфологічного методу, методу фокальних об’єктів, алгоритму розв’язання винахідницьких задач, фонду фізичних ефектів, методів; уміння застосовувати на практиці метод морфологічного аналізу, знаходити з його допомогою нові технічні рішення; навики в застосуванні методів при пошуку нових технічних рішень, аналізі безлічі різних варіантів, синтезі і відборі найкращих, прищепити навики постановки та розв’язання інженерних (технічних) задач, які характеризуються двома основними ознаками: невизначеним полем пошуку і багатоваріантністю вирішень.
Мета дисципліни – дати глибокі знання з будови та використання підйомно-транспортних засобів, що застосовуються у сільськогосподарському виробництві, методів їх розрахунку і раціонального вибору.
Отримані знання будуть корисні при вивченні спеціальних дисциплін і при виконанні науково-дослідницьких і конструкторських робіт.
Завдання дисципліни – вивчити теоретичні основи підйомно-транспортних машин, методику їх розрахунку, будову різних типів підйомно-транспортного обладнання, проектування сучасних засобів механізації та автоматизації установчих і пересувних операцій, в тому числі конвеєрів, транспортерів, роботів, маніпуляторів, а також засобів малої механізації.
Навчальна практика проводиться після теоретичного вивчення курсу «Матеріалознавство і ТКМ». Основним завданням є закріплення теоретичних знань, формування та розвиток професійних умінь та навичок для прийняття самостійних рішень з відповідного напрямку діяльності.
У процесі проходження навчальної практики передбачається одержання практичних навичок роботи, закріплення і поглиблення теоретичних знань з технології металів, отримання навиків практичної роботи на слюсарних верстатах.
Завдання: вивчити технологічні процеси оброблювання деталей, будову обладнання, інструментів, пристроїв та організацію робіт; набути навики практичної роботи на робочих місцях верстатника і слюсаря механоскладальних робіт.
Навчальна практика проводиться після теоретичного вивчення всього курсу «Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів». Основним завданням є закріплення теоретичних знань з усіх розділів курсу, формування та розвиток професійних умінь та навичок для прийняття самостійних рішень з відповідного напрямку діяльності.
Мета: закріплення і поглиблення теоретичних знань з технології металів, отримання навиків практичної роботи на металорізальних верстатах.
Завдання: вивчити технологічні процеси оброблювання деталей, будову обладнання, інструментів, пристроїв та організацію робіт. Набути навики практичної роботи на робочих місцях верстатника і слюсаря механоскладальних робіт.
141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – Бакалавр
У практиці інженера базовим засобом для фіксування композиційних думок у процесі конструювання майбутньої машини є побудування площинного зображення просторового об’єкту. Це зображення має повністю відображати усі основні елементи конструктивного характеру: форму, положення, розміри, пропорції. Розробкою методів відображення просторових форм предметів, їх геометричних властивостей при допомозі зображень на площині і займається навчальна дисципліна.
Теоретична механіка – це одна з фундаментальних дисциплін фізико-математичного циклу. Дисципліна вивчає найзагальніші закономірності механічного руху і рівноваги матеріальних тіл і систем.
Задачею даного курсу є вивчення методів визначення закономірностей руху механічних систем, сил які діють на неї.
Мета дисципліни полягає в тому, щоб навчити майбутнього інженера вірно вибирати конструкційний матеріал, форми і розміри деталей, конструкцій, граничні навантаження, забезпечити надійну і безпечну роботу машин, обладнання. Основні завдання – навчити здобувача вищої освіти складати розрахункові схеми, робити розрахунки на міцність, надійність, стійкість деталей, конструкцій, споруд машин. Він повинен знати, підібрати конструкційний матеріал, економічно доцільні розміри і граничні робочі навантаження, вміти аналізувати різні варіанти, створювати прості моделі реальних об’єктів, враховуючи накопичений досвід та експериментальні дослідження.
Навчальна дисципліна складає основу загальнотехнічної підготовки техніків-енергетиків. При вивченні означеної дисципліни в повній мірі використовуються відомості, отримані здобувачами вищої освіти при вивченні загальноосвітніх дисциплін в середній загальноосвітній школі, а також паралельно отримані знання із загальнонаукових та загальноінженерних дисциплін у вищому навчальному закладі, таких як «Вища математика», «Фізика», «Інженерна та комп’ютерна графіка» тощо.
Будучи комплексною дисципліною «Прикладна механіка» містить в собі основні положення дисциплін «Опір матеріалів», «Теорія механізмів і машин», «Деталі машин».
015 «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» – бакалавр.
У практиці інженера базовим засобом для фіксування композиційних думок у процесі конструювання майбутньої машини є побудування площинного зображення просторового об’єкту. Це зображення має повністю відображати усі основні елементи конструктивного характеру: форму, положення, розміри, пропорції. Розробкою методів відображення просторових форм предметів, їх геометричних властивостей при допомозі зображень на площині і займається навчальна дисципліна.
Навчальна дисципліна «Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів» надає здобувачам вищої освіти необхідні відомості про сучасні методи добування і обробки металів та інших конструкційних матеріалів, про їх властивості і будову, способи обробки шляхом лиття, зварювання, кування, різання тощо для надання їм заданої форми і розмірів.
Вивчення даного курсу є передумовою до успішного засвоєння ряду спеціальних дисциплін, формуючих технічний кругозір інженера-механіка. Ознайомлення з сучасними способами отримання гірських і кольорових металів та інших конструкційних матеріалів, знання їх основних властивостей і методів обробки, що надають їм потрібні експлуатаційні властивості, необхідні для правильного вибору і використання цих матеріалів.
Навчальна дисципліна «Матеріалознавство» надає здобувачам вищої освіти необхідні відомості про сучасні методи добування і обробки металів та інших конструкційних матеріалів, про їх властивості і будову, способи обробки для надання їм заданої форми і розмірів.
Вивчення даного курсу є передумовою до успішного засвоєння ряду спеціальних дисциплін, формуючих технічний кругозір інженера-механіка. Ознайомлення з сучасними способами отримання гірських і кольорових металів та інших конструкційних матеріалів, знання їх основних властивостей і методів обробки, що надають їм потрібні експлуатаційні властивості, необхідні для правильного вибору і використання цих матеріалів.
Теоретична механіка – це одна з фундаментальних дисциплін фізико-математичного циклу. Дисципліна вивчає найзагальніші закономірності механічного руху і рівноваги матеріальних тіл і систем.
Задачею даного курсу є вивчення методів визначення закономірностей руху механічних систем, сил які діють на неї.
Мета дисципліни полягає в тому, щоб навчити майбутнього інженера правильно обирати конструкційний матеріал, форми і розміри деталей, конструкцій, граничні навантаження, забезпечити надійну і безпечну роботу машин, обладнання.
Основні завдання – навчити здобувача вищої освіти складати розрахункові схеми, робити розрахунки на міцність, надійність, стійкість деталей, конструкцій, споруд машин. Він повинен вміти, підібрати конструкційний матеріал, економічно доцільні розміри і граничні робочі навантаження, вміти аналізувати різні варіанти, створювати прості моделі реальних об’єктів, враховуючи накопичений досвід та експериментальні дослідження. Вивчення механіки матеріалів і конструкцій відіграє важливу роль в інженерній освіті, яка пов’язує математику, теоретичну механіку з загальнотехнічними і спеціальними дисциплінами.
Роль дисципліни «Теорія механізмів і машин» (ТММ) – вивчення основі прийомів дослідження структурного, кінематичного, динамічного аналізу машин і механізмів, а також їх синтезу.
ТММ розглядає будову і класифікацію механізмів, проектування їхніх схем, які є загальними для механізмів і машин різного призначення. Ці знання необхідні майбутнім агроінженерам для створення сучасних машин, умілого їх використання.
Здобувач вищої освіти, закінчивши вивчення курсу і успішно його склавши, повинен вміти застосувати в розрахунках і проектуванні сільськогосподарських машин: методи структурного, кінематичного та динамічного аналізу механізмів.
Перелік дисциплін що складають базу для вивчення курсу «Теорія механізмів і машин»:
– Вища математика – інтегральне обчислення, диференційні рівняння, математична статистика і теорія ймовірності.
– Фізика – енергія, робота, закони руху твердих тіл – поступальне, обертальне та плоско паралельне переміщення.
– Теоретична механіка – основи статики, кінематики і динаміки твердого тіла.
– Нарисна геометрія та машинобудівне креслення – зображення схем, діаграм, зубчастих зачеплень і кулачкових механізмів на кресленні.
– Обчислювальна техніка – основи програмування і вміння користуватися персональною технікою.
За цільовим призначенням ТММ готує здобувачів вищої освіти до вивчення наступних загальноінженерних та профільних дисциплін – деталі машин і підйомно-транспортних пристроїв, тракторів, сільськогосподарських машин та до розв’язання інженерних задач, проектування схем механізмів і машин.
Мета вивчення дисципліни – здобуття майбутніми фахівцями теоретичних знань і практичних навичок із використання та додержання вимог систем загально технічних стандартів (ЄСДП, ЄСТД, ЄСТПВ, ЄСКД, ДСС, ДСВ), виконання належних розрахунків і метрологічного забезпечення при виготовленні, експлуатації та ремонті сільськогосподарської техніки.
У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати: загальні положення, поняття і визначення у галузі стандартизації, державну систему стандартизації та її роль в розвитку науково-технічного прогресу і інтенсифікації виробництва, підвищення якості сільськогосподарської техніки і економічної ефективності, основи теорії взаємозамінності та технічних вимірювань, стандарти Єдиної системи допусків і посадок, правила позначення норм точності в конструкторській і технологічній документації, методики розрахунку стандартних посадок типових з’єднань деталей машин, розрахунок розмірних ланцюгів, будову засобів вимірювання лінійних і кутових величин, їх настроювання, правила експлуатації і методику вибору, мати уявлення про систему керування якістю продукції на всіх етапах її життєвого циклу.
Метою викладання навчальної дисципліни «Деталі машин і основи конструювання» є вивчення основ розрахунку і конструювання деталей та вузлів загального призначення з врахуванням режиму роботи і строку служби машин.
Дисципліна «Основи технічної творчості» покликана дати знання морфології технічних систем, основних закономірностей її розвитку, суті та галузі застосування системно-морфологічного методу, методу фокальних об’єктів, алгоритму розв’язання винахідницьких задач, фонду фізичних ефектів, методів; уміння застосовувати на практиці метод морфологічного аналізу, знаходити з його допомогою нові технічні рішення; навики в застосуванні методів при пошуку нових технічних рішень, аналізі безлічі різних варіантів, синтезі і відборі найкращих, прищепити навики постановки та розв’язання інженерних (технічних) задач, які характеризуються двома основними ознаками: невизначеним полем пошуку і багатоваріантністю вирішень.
Мета вивчення дисципліни – навчити студентів керувати навчальним процесом. Для цього, в першу чергу, їм слід навчитися проектувати свою діяльність на занятті, що дозволило їм в майбутньому керувати діяльністю студентів. Здобуті знання дозволять досягти мета найбільш оптимальним шляхом.
Навчальна практика проводиться після теоретичного вивчення всього курсу «Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів». Основним завданням є закріплення теоретичних знань з усіх розділів курсу, формування та розвиток професійних умінь та навичок для прийняття самостійних рішень з відповідного напрямку діяльності.
Мета: закріплення і поглиблення теоретичних знань з технології металів, отримання навиків практичної роботи на металорізальних верстатах.
Завдання: вивчити технологічні процеси оброблювання деталей, будову обладнання, інструментів, пристроїв та організацію робіт. Набути навики практичної роботи на робочих місцях верстатника і слюсаря механоскладальних робіт.
204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» – Бакалавр
У практиці інженера базовим засобом для фіксування композиційних думок у процесі конструювання майбутньої машини є побудування площинного зображення просторового об’єкту. Це зображення має повністю відображати усі основні елементи конструктивного характеру: форму, положення, розміри, пропорції. Розробкою методів відображення просторових форм предметів, їх геометричних властивостей при допомозі зображень на площині і займається навчальна дисципліна.
Мета дисципліни полягає в тому, щоб навчити майбутнього інженера вірно вибирати конструкційний матеріал, форми і розміри деталей, конструкцій, граничні навантаження, забезпечити надійну і безпечну роботу машин, обладнання. Основні завдання – навчити здобувача вищої освіти складати розрахункові схеми, робити розрахунки на міцність, надійність, стійкість деталей, конструкцій, споруд машин. Він повинен знати, підібрати конструкційний матеріал, економічно доцільні розміри і граничні робочі навантаження, вміти аналізувати різні варіанти, створювати прості моделі реальних об’єктів, враховуючи накопичений досвід та експериментальні дослідження.
Навчальна дисципліна «Матеріалознавство та теплотехніка» дає здобувачам вищої освіти необхідні відомості про сучасні методи добування і обробки металів та інших конструкційних матеріалів, про їх властивості і будову, способи обробки шляхом лиття, зварювання, кування, різання тощо для надання їм заданої форми і розмірів. Вивчення даного курсу є передумовою до успішного засвоєння ряду спеціальних дисциплін, формуючих технічний кругозір інженера-технолога. Ознайомлення з сучасними способами отримання чорних і кольорових металів та інших конструкційних матеріалів, знання їх основних властивостей і методів обробки, що дають їм потрібні експлуатаційні властивості, необхідні для правильного вибору і використання цих матеріалів.
Вивчення дисципліни ґрунтується на засвоєнні емпіричного закону збереження енергії. Розумінні фізичного змісту функцій стану: внутрішньої енергії, ентальпії та ентропії. Оволодінні поняттями оборотних та необоротних процесів, першого та другого начал термодинаміки з використанням понять ентропії, ексергії та анергії, що є основою для розуміння процесів теплообміну, теплопередачі, принципів роботи теплових машин, холодильників, компресорів та вентиляторів.
162 «Біотехнології та біоінженерія» – Бакалавр
У практиці інженера базовим засобом для фіксування композиційних думок у процесі конструювання майбутньої машини є побудування площинного зображення просторового об’єкту. Це зображення має повністю відображати усі основні елементи конструктивного характеру: форму, положення, розміри, пропорції. Розробкою методів відображення просторових форм предметів, їх геометричних властивостей при допомозі зображень на площині і займається навчальна дисципліна.
Мета дисципліни полягає в тому, щоб навчити майбутнього інженера вірно вибирати конструкційний матеріал, форми і розміри деталей, конструкцій, граничні навантаження, забезпечити надійну і безпечну роботу машин, обладнання. Основні завдання – навчити здобувача вищої освіти складати розрахункові схеми, робити розрахунки на міцність, надійність, стійкість деталей, конструкцій, споруд машин. Він повинен знати, підібрати конструкційний матеріал, економічно доцільні розміри і граничні робочі навантаження, вміти аналізувати різні варіанти, створювати прості моделі реальних об’єктів, враховуючи накопичений досвід та експериментальні дослідження.
У практиці інженера базовим засобом для фіксування композиційних думок у процесі конструювання майбутньої машини є побудування площинного зображення просторового об’єкту. Це зображення має повністю відображати усі основні елементи конструктивного характеру: форму, положення, розміри, пропорції. Розробкою методів відображення просторових форм предметів, їх геометричних властивостей при допомозі зображень на площині і займається навчальна дисципліна.
181 «Харчові технології» – Бакалавр
У практиці інженера базовим засобом для фіксування композиційних думок у процесі конструювання майбутньої машини є побудування площинного зображення просторового об’єкту. Це зображення має повністю відображати усі основні елементи конструктивного характеру: форму, положення, розміри, пропорції. Розробкою методів відображення просторових форм предметів, їх геометричних властивостей при допомозі зображень на площині і займається навчальна дисципліна.
193 «Геодезія та землеустрій» – Бакалавр
У практиці інженера базовим засобом для фіксування композиційних думок у процесі конструювання майбутньої машини є побудування площинного зображення просторового об’єкту. Це зображення має повністю відображати усі основні елементи конструктивного характеру: форму, положення, розміри, пропорції. Розробкою методів відображення просторових форм предметів, їх геометричних властивостей при допомозі зображень на площині і займається навчальна дисципліна.
122 «Комп’ютерні науки» – Бакалавр
Основи організації та обробки графічної інформації, принципи побудови й особливості використання прикладних графічних програм, виконання графічних проектів засобами комп’ютерного програмного забезпечення.
Вивчення даного курсу є передумовою до успішного засвоєння ряду спеціальних дисциплін, формуючих технічний кругозір. Ознайомлення з сучасними способами отримання чорних і кольорових металів та інших конструкційних матеріалів, знання їх основних властивостей, що дають їм потрібні експлуатаційні властивості, необхідні для правильного вибору і використання цих матеріалів. Значний обсяг матеріалу присвячено діелектричним матеріалам, опису властивостей та кількісних характеристик матеріалів, найбільш поширених у практичному використанні при конструюванні та виробництві електротехнічних пристроїв.
Предметом вивчення є системи, які використовуються для обробки зорових сигналів, тобто сигналів, що несуть інформацію про візуальні властивості об’єктів і середовища. Така обробка використовується, зокрема, для покращення якості вхідного сигналу, а також під час редагування відеофайлів на комп’ютері за допомогою спеціальних програм – відеоредакторів.
Метою курсу є формування науково-професійної орієнтації та навичок використання засобів методів цифрової обробки зображень у повсякденній діяльності бакалавра спеціальності 122.
Професорсько-викладацький склад кафедри займається науковою діяльністю за напрямами дисциплін, які викладаються на кафедрі, і які зосереджуються на актуальних проблемах розвитку агропромислового комплексу в Україні.
З тематики наукових досліджень науково-педагогічними працівниками кафедри за останні роки опубліковано значна кількість статей у вітчизняних та міжнародних виданнях які включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science Core Collectionу, надруковані підручники, посібники, монографії, методичні рекомендації для виконання лабораторних і самостійних робіт, тестові завдання.
Всі розробки з дисциплін постійно оновлюються в системі дистанційного навчання в системі Moodle.
https://moodle.mnau.edu.ua/course/index.php?categoryid=20.
https://moodle.mnau.edu.ua/course/view.php?id=1208.
Кафедра забезпечує роботу 6 наукових гуртків:
- Матеріалознавство і ТКМ;
- Взаємозамінність деталей машин;
- Механіка матеріалів і конструкцій;
- Нарисна геометрія;
- Деталі машин;
- Теорія механізмів і машин;
Студенти під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри готують цікаві та змістовні доповіді за напрями наукової роботи кафедри з якими виступають на наукових заходах, та активно приймають участь у міжнародних, всеукраїнських студентських творчих конкурсах та олімпіадах.
29 листопада 2017 року на базі Миколаївської обласної універсальної бібліотеки імені Гмирьова відбулося чергове засідання наукової студії «Освіта Миколаївщини: наукові орієнтири» за темою «Винахідницька та раціоналізаторська діяльність в Україні» на якій виступив здобувач вищої освіти інженерно – енергетичного факультету Мудрий Олександр (група М3/2) із доповіддю на тему «Винахідницька діяльність та інноваційна політика: перспективи і проблеми» наукові керівники кандидат економічних наук, доцент Полянський П.М., асистент Баранова О.В.
Під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри посіли призові місця наступні здобувачі вищої освіти:
Гаврилюк М.Д – диплом І ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2023 р., науковий керівник – старший викладач Степанов С.М.
Мегесь Д.В. – диплом І ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2023 р., науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Полянський П.М.
Саламаха Д.А. – диплом ІІІ ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2023 р., науковий керівник – асистент Баранова О.В.
Охріменко І.С. – диплом ІІІ ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2023 р., науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Доценко Н.А.
Осипов Н.В. – диплом ІІІ ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2023 р., науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Полянський П.М.
Шульгін М.П. – диплом ІІІ ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2023 р., науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Іванов Г.О.
Вахна О.А. – диплом ІІ ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2022р., науковий керівник – асистент Баранова О.В.
Курченко В.В. – диплом ІІІ ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2022 р., науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Полянський П.М.
Хустик О.О. – диплом ІІІ ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2022 р., науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Полянський П.М.
Назаров А.А. – диплом ІІІ ступеня у Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2022 р., науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Іванов Г.О.
Шостенко І.І. – диплом ІІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія», Сумський державний університет. 2022 р., науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Полянський П.М.
Саламаха Д.А. – диплом ІІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія», Сумський державний університет. 2022 р., науковий керівник – асистент Баранова О.В.
Нор Р.Б. – диплом ІІ ступеня у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2021 р., науковий керівник – асистент Баранова О.В.
Мусієнко А.О. – диплом ІІІ ступеня – Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія», Сумський державний університет. 2021 р., науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Полянський П.М.
Гнатенко С.А. – диплом ІІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія», Сумський державний університет. 2021 р., науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Іванов Г.О.
Мусієнко А.О. – диплом ІІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі знань «Матеріалознавство», Харківський національний автомобільно-дорожній університет. 2021 р., науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Полянський П.М.
Мусієнко А.О. – диплом ІІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія». Сумський державний університет. 2020 р., науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Полянський П.М.
Васильєв О.С. – диплом І ступеня у Всеукраїнській студентській олімпіаді по дисципліні «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання». 2019 р., науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Іванов Г.О.
Чех Д.А. – диплом ІІІ ступеня у Всеукраїнській студентській олімпіаді по дисципліні «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання». 2019 р., науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Іванов Г.О.
Красносьолов В.Ю. – диплом І ступеня у Всеукраїнській студентській олімпіаді по дисципліні «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання». 2018 р., науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Іванов Г.О.
Дюлгер О.М. – ІІІ ступеня у Всеукраїнській студентській олімпіаді по дисципліні «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання». 2018 р., науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Іванов Г.О.
Кафедра є незмінним організатором в підготовці і проведенні ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання».
- 2018 рік.
- 2017 рік.
- 2016 рік.
Запрошення
Оголошення
Результати
- 2015 рік.
- 2014 рік.
З 2013 р. щорічно у квітні на базі інженерно-енергетичного факультету кафедрою проводиться всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів «Сучасні проблеми взаємозамінності та стандартизації у машинобудуванні» за результатом якої друкується збірник праць.
- 2018 рік. VI всеукраїнська науково-практична конференція.
Збірник VІ-ї конференції 2018 р.
- 2017 рік. V всеукраїнська науково-практична конференція.
Результати
Збірник V-ї конференції 2017 р.
- 2016 рік. IV всеукраїнська науково-практична конференція.
Запрошення
Оголошення
Результати
Результати
Збірник ІV-ї конференції 2016 р.
- 2015 рік. III всеукраїнська науково-практична конференція.
Оголошення
Результати
Збірник ІІІ-ї конференції 2018 р.
- 2014 рік. II всеукраїнська науково-практична конференція.
Збірник ІІ-ї конференції 2018 р.
- 2013 рік. I всеукраїнська науково-практична конференція.
НПП кафедри одержано авторські свідоцтва і патенти:
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №117756. Навчальний посібник «Механіка матеріалів і конструкцій. Частина І: практикум для навчання на основі графічно-цифрового контенту». Автори: професор Бабенко Д.В., доценти Доценко Н.А., Горбенко О.А. Дата реєстрації: 3 квітня 2023 р.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №117755. Навчальний посібник «Механіка матеріалів і конструкцій. Частина 2: практикум для навчання на основі графічно-цифрового контенту». Автори: професор Бабенко Д.В., доценти Доценко Н.А., Горбенко О.А. Дата реєстрації: 3 квітня 2023 р.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №115448. Підручник «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання. Лабораторний практикум».Автори: доцент Іванов Г.О., академік Шебанін В.С., професор Бабенко Д.В., доцент Полянський П.М. Дата реєстрації: 25 жовтня 2022 р.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №115449. Підручник «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання. Курсове проектування з використанням програм розрахунків типових з’єднань на персональних комп’ютерах».Автори: доцент Іванов Г.О., академік Шебанін В.С., професор Бабенко Д.В., доцент Полянський П.М. Дата реєстрації: 25 жовтня 2022 р.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №115483.Навчальний посібник « Інженерна та комп’ютерна графіка: практикум для навчання в умовах інформаційно- освітнього середовища». Автори: професор Бабенко Д.В., доценти Доценко Н.А., Горбенко О.А., старший викладач Степанов С.М. Дата реєстрації: 27 жовтня 2022 р.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №115482.Навчальний посібник «Механіка матеріалів і конструкцій: практикум в умовах інформаційно- освітнього середовища». Автори: професор Бабенко Д.В., доценти Доценко Н.А., Горбенко О.А. Дата реєстрації: 27 жовтня 2022 р.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №109866, Підручник «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання. Практикум». доцент Іванов Г.О., академік Шебанін В.С., професор Бабенко Д.В., доцент Полянський П.М. Дата реєстрації: 29 листопада 2021 р.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №110028, Підручник «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання». доцент Іванов Г.О., академік Шебанін В.С., професор Бабенко Д.В., доцент Полянський П.М. Дата реєстрації: 3 грудня 2021 р.
- Бабенко Д.В., Доценко Н.А., Горбенко О.А. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №105892 на навчальний посібник «Теорія механізмів і машин: практикум для навчання в умовах інформаційно-освітнього середовища». Авт.свід. Дата: 30.06.21.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №107094, Україна. Навчальне видання «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання». Дата реєстрації 05 серпня 2021 р. Автори: Іванов Г.О., Бабенко Д.В.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №107456, Україна. Навчальний посібник «Взаємозамінність та технічні виміри». Дата реєстрації 18 серпня 2021 р. Іванов Г.О., Бабенко Д.В.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №107457, Україна. Навчальний посібник «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання. Курсове проектування. Дата реєстрації 18 серпня 2021 р. Автори: Іванов Г.О., Бабенко Д.В.
- Патент на корисну модель №147470 «Шнековий прес для відокремлення рослинної олії з пароутворюючим пристроєм для вологотермічної обробки м’ятки». (авт. Горбенко О.А., Доценко Н.А., Бацуровська І.В., Кім Н.І) – зареєстровано в державному реєстрі України корисних моделей 12.05.2021 року.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 103967. Навчальне видання «Механіка матеріалів і конструкцій: практикум: навчальний посібник» (авт. Бабенко Д.В., Горбенко О.А., Доценко Н.А.). Дата реєстрації 13 квітня 2021року.
Навчальне навантаження викладачів кафедри складається з лекційних, практичних занять та інших видів робіт, серед яких керівництво навчальними практиками здобувачів вищої освіти, підготовка навчально-методичної літератури та наукових статей.
Для забезпечення викладання загальноінженерних та фундаментальних дисциплін на кафедрі створено спеціалізовані кабінети та 3 лабораторії:
- лабораторія механіки матеріалів і конструкцій (ауд. 006);
- лабораторія деталі машин і основ конструювання (ауд. 218);
- лабораторія взаємозамінності (ауд. 220).
В розпорядженні кафедри є комп’ютерний клас оснащений сучасною комп’ютерною технікою з виходом в Internet та графічним пакетом AutoCAD (ауд. 221).
Тут проходить навчальна практика з інженерної та комп’ютерної графіки для здобувачів вищої освіти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія».
Навчальні практики: слюсарно-ремонтна та механіко-технологічна для здобувачів вищої освіти спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта» 1 та 2 курсів проходять на базі механічних майстерень; навчально-науково-практичного центру Миколаївського національного аграрного університету; Миколаївського бронетанкового заводу та на закордонних підприємствах.
http://ua-news.mnau.edu.ua/2018/06/208.html.
Одним з основних напрямів роботи кафедри залишається подальше удосконалення навчально-методичного забезпечення кафедри, зокрема викладачами кафедри постійно випускаються підручники, навчальні посібники, методичні розробки та наукові статті.
- Механіка матеріалів і конструкцій. Частина 2. Практикум для навчання на основі інтерактивного графічно – цифрового контенту. Миколаїв.: Видавничий відділ МНАУ, 2023. Укладачі:Бабенко Д.В, Доценко Н.А., Горбенко О.А.
- Прикладна механіка: методичні рекомендації для виконання практичних та лабораторних робіт здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Біотехнології та біоінженерія») спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» денної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2023. –156 с. Укладачі: Іванов Г. О., Полянський П.М.
- Прикладна механіка: курс лекцій для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Біотехнології та біоінженерія») спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» денної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2023. –160 с. Укладачі: Іванов Г. О., Полянський П.М.
- Деталі машин: Модуль 1 «Загальні принципи конструювання і розрахунку машин. Передачі»: методичні рекомендації для виконання самостійної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Агроінженерія» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної та заочної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2023. – 188 с. Укладачі: Баранова О.В.
- Деталі машин: Модуль 1 «Загальні принципи конструювання і розрахунку машин. Передачі»: методичні рекомендації для виконання самостійної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» спеціальності 015 «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» денної та заочної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2023. – 188 с. Укладачі: Баранова О.В.
- Інженерна та комп’ютерна графіка: конспект лекцій з використанням засобів інформаційно – освітнього середовища для здобувачів початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» денної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2023. – 136 с. Укладач: Доцено Н.А.
- Інженерна та комп’ютерна графіка: методичні рекомендації для виконання самостійних робіт з використанням засобів інформаційно – освітнього середовища здобувачами початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» спеціальності141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» денної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2023. – 48 с. Укладач: Доцено Н.А.
- Інженерна та комп’ютерна графіка: методичні рекомендації для виконання лабораторних робіт з використанням засобів інформаційно – освітнього середовища здобувачами початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» денної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2023. – 72 с. Укладач: Доцено Н.А.
- Теоретична механіка: конспект лекцій для здобувачів початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ОПП «Агроінженерія» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми здобуття вищої освіти / О. Баранова, Миколаїв: МНАУ, 2023р. – 107 с.
- Теоретична механіка: методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ОПП «Агроінженерія» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми здобуття вищої освіти /О. Баранова, Миколаїв: МНАУ, 2023р. – 60 с.
- Теоретична механіка: методичні рекомендації для виконання самостійної роботи здобувачами початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ОПП «Агроінженерія» спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми здобуття вищої освіти /О. Баранова, Миколаїв: МНАУ, 2023р. – 20 с.
- Механіка матеріалів і конструкцій. Частина І. Практикум для навчання на основі інтерактивного графічно – цифрового контенту. Миколаїв.: Видавничий відділ МНАУ, 2021. 11 др. арк.
- Теоретична механіка: Кінематика: курс лекцій для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Агроінженерія» і «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 015 (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» денної та заочної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2022. –76 с. Укладачі: Іванов Г. О., Бабенко Д.В., Полянський П.М., Степанов С.В., Баранова О.В.
- Теоретична механіка: Динаміка: курс лекцій для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Агроінженерія» і «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 015 (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» денної та заочної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2022. –84 с. Укладачі: Іванов Г. О., Бабенко Д.В., Полянський П.М., Степанов С.В., Баранова О.В.
- Прикладна механіка: методичні рекомендації для виконання практичних робіт здобувачами початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ОПП «Агроінженерія» спеціальностей 208 «Агроінженерія» денної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2022. – 64 с. Укладачі: Баранова О.В., Полянський П.М., Іванов Г. О., Степанов С.В.
- Навчальна практика: слюсарно-ремонтна: рекомендації для виконання практичних та самостійних робіт здобувачами початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти ОПП «Агроінженерія» спеціальностей 208 «Агроінженерія» денної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2022. – 56 с. Укладачі: Полянський П.М., Іванов Г. О., Степанов С.В., Баранова О.В.
- Деталі машин: Модуль 3 «З’єднання різного призначення. Муфти»: рекомендації для виконання самостійної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Агроінженерія» і «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 015 (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» денної та заочної форми здобуття вищої освіти. Миколаїв 2022. –70 с. Укладачі: Полянський П.М., Г.О.Іванов, Степанов С.М., Баранова О.В.
- Бабенко Д. В., Доценко Н.А., Горбенко О.А., Степанов С.М. Інженерна та комп’ютерна графіка: практикум для навчання в умовах інформаційно-освітнього середовища. Навчальний посібник. Миколаїв: МНАУ, 2020. 256 с., 16.др.а.
- Деталі машин. Модуль № 2: «Вали та осі механічних передач. Підшипники»: методичні рекомендації до виконання самостійної роботи для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» денної та заочної форм навчання. Асистент Баранова О.В., старший викладач Степанов С.М. МНАУ, 2021с.(3,5.др.а.).
- Теоретична механіка. Статика: методичні рекомендації до вивчення курсу лекцій для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» денної та заочної форм навчання канд. техн. наук, доцент Іванов Г.О., канд. техн. наук, професор Бабенко Д.В., канд. екон. наук, доцент Полянський П.М., старший викладач Степанов С.М., асистент Баранова О.В. МНАУ. 104с.(6,5др.а.).
- Теоретична механіка. Статика: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» денної та заочної форм навчання канд. техн. наук, доцент Іванов Г.О., канд. техн. наук, професор Бабенко Д.В., канд. екон. наук, доцент Полянський П.М., старший викладач Степанов С.М., асистент Баранова О.В. МНАУ. 2021. 108с.(6,75др.а.).
- Теорія механізмів і машин: методичні рекомендації до виконання практичних та самостійних робіт в умовах інформаційно – освітнього середовища для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» денної та заочної форм навчання. д-р.пед.наук, доцент Доценко Н.А. МНАУ. 2021. 56с. (3,5др.а.).
- Методика викладання загальнотехнічних дисциплін в умовах інформаційно-освітнього середовища: методичні рекомендації д-р.пед.наук, доцент Доценко Н.А. МНАУ. 68с.(4,25др.а.).
- Теоретична механіка. Статика: методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання. канд. техн. наук, доцент Іванов Г.О., канд. техн. наук, професор Бабенко Д.В., канд. екон. наук, доцент Полянський П.М., старший викладач Степанов С.М., асистент Баранова О.В. МНАУ. 82с.(5,13 др.а.).
- Матеріалознавство і ТКМ. Модуль №1 «Матеріалознавство»: методичні рекомендації до виконання практичних та самостійних робіт для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Молодший бакалавр» початкового рівня (короткий цикл) спеціальності 208 «Агроінженерія» денної форми навчання., канд. екон. наук, доцент Полянський П.М., канд. техн. наук, доцент Іванов Г.О. старший викладач Степанов С.М., асистент Баранова О.В. МНАУ. 60с.(3.75 др.а.).
- Деталі машин. тестові завдання та методичні рекомендації до виконання самостійної роботи для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» денної та заочної форм навчання. Асистент Баранова О.В. МНАУ. 2021. 80с. (5др.а.).
Кафедра загальнотехнічних дисциплін має філії у найкращих підприємствах у Миколаївській та Київській областей України, підтримує творчі та наукові зв’язки з іншими закладами вищої освіти, зокрема:
- ДП «Миколаївський бронетанковий завод».
- ФОП Громов.
- ТОВ «ПУЛЬСАР ЕКСПО УКРАЇНА».
- Львівський національний університет природокористування.
- Харківський національний автомобільно-дорожній університет.
Полянський Павло Миколайович – захист кандидатської дисертації за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) на тему: «Формування механізмів удосконалення структури виробництва та використання продукції аграрних підприємств» 2012р. ДК № 009255 від.26.10.2012 р, Доцент кафедри загальнотехнічних дисциплін 12ДЦ №045184 від 15 грудня 2015 р.
Іванов Геннадій Олександрович – захист кандидатської дисертації за спеціальністю 05.08.05 – суднові енергетичні установки та їх елементи (головні та допоміжні) на тему: «Експлуатаційна надійність головних малообертових двигунів транспортних суховантажних суднів» 1972р. МТН № 074186 від.14.04.1972р.
– професор Миколаївського національного аграрного університету 2016р. АП МНАУ №001 від. 29.11.2016р.
Доценко Наталія Андріївна – захист кандидатської дисертації за спеціальністю 05.01.02 -стандратизація, сертифікація та метрологічне забезпечення на тему : « Розробка методології оцінювання систем управління якістю підприємств з урахуванням вимог міжнародних стандартів» 2015 р. ДК №028481 від : 28.04.2015 р,
– захист докторської дисертації за спеціальністю – 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти на тему: « Теорія і методика професійної підготовки бакалаврів агроінженерії в умовах інформаційно-освітнього середовища »2020р. ДД № 010068 від.24.09.2020 р.
– професор кафедри загальнотехнічних дисциплін АП №005566 від 25 жовтня 2023 р.
Бабенко Дмитро Володимирович – захист кандидатської дисертації за спеціальністю 05.23.01 – будівельні конструкції і матеріали на тему: «Подовжений опір стержнів з високи-ми коефіцієнтами армування » 1982р. ТН №052490 від.21.04.1982 р.,професор кафедри опору матеріалів, 1992р. ПР №00052 від.26.04.1992р.
Чорній Олександр Васильович – захист кандидатської дисертації за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (економіка сільського господарства і АПК ) на тему:«Шляхи підвищення економічної ефективності і використання матеріально – технічного потенціалу АПК регіону »2013р. ДК № 011159 від 25.01.2013р.
Над кандидатською дисертацією працює асистент: Баранова Олена Володимирівна
Бабенко Дмитро Володимирович – почесна відзнака голови Миколаївської обласної державної адміністрації «Святий Миколай Чудотворець» III ступеня. 26.08.2021 р.
Доценко Наталія Андріївна – стипендія для молодих вчених згідно із постановою президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 04 листопада 2022 р. №6 за поданням Міністерства освіти і науки України .
Полянський П.М. – організаційний секретар Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2023.
Доценко Н.А. – стипендія Кабінету Міністрів України для молодих вчених в галузі науки і техніки.04.11.2022р.
Іванов Г.О. (CERTIFICATE №С0062 від 20.04.2022 Opole). курс англійської мови В2.
Полянський П.М. – організаційний секретар Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2022.
Полянський П.М., Іванов Г.О. – Члени галузевої конкурсної комісії II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія», Сумський державний університет. 2022 р.
Бабенко Д.В. – Почесна відзнака голови Миколаївської обласної державної адміністрації «Святий Миколай Чудотворець» III ступеня! 26 серпня 2021 року.
Полянський П.М. – друга вища освіта (магістерського рівня) 281 «Публічне управління» Диплом магістра М21№ 011494 12 лютого 2021 року.
Полянський П.М. – голова апеляційної комісії Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» 2021.
Полянський П.М., Іванов Г.О. – члени галузевої конкурсної комісії ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія», Сумський державний університет. 2021 р.
Доценко Н.А. Дисертація за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти»; Науковий ступінь доктора педагогічний наук, ДД № 010068 2020 р.
Всеукраїнська студентська олімпіада по дисципліні «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» 2018-2019 навчального року. Голова журі – Іванов Г.О., Член журі – Полянський П.М. Член апеляційної комісії – Степанов С.М.
Всеукраїнська студентська олімпіада по дисципліні «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» 2017-2018 навчального року. Голова журі – Іванов Г.О., Член журі – Полянський П.М. Член апеляційної комісії – Степанов С.М.
12 грудня 2017 року кандидату технічних наук Доценко Н.А. присвоєно вчене звання доцента кафедри загальнотехнічних дисциплін.
29 листопада 2016 року рішенням вченої ради МНАУ кандидату технічних наук, доценту Іванову Г.О. присвоєно вчене звання професора МНАУ.
15 грудня 2016 року Почесною грамотою Верховної Ради України за особливі заслуги перед українським народом був нагороджений перший проректор МНАУ, кандидат технічних наук, професор Бабенко Д.В.
У 2016 Департамент науки і освіти облдержадміністрації, рада ректорів вищих навчальних закладів Миколаївської області році нагородила кандидати технічних наук Доценко Н.А. дипломом переможця обласного конкурсу робіт молодих учених Миколаївської області у номінації «Технічні науки»
Науково-педагогічні працівники кафедр загальнотехнічних дисциплін проводять індивідуальне консультування батьків випускників через он-лайн бесіди, смс-інформування та соціальні мережі. Викладачі кафедри проводять індивідуальні екскурсії, Zoom-конференції, розповсюджують рекламні проспекти про Університет та сприяють залученню до участі у підготовчих курсів та Всеураїнської олімпіади МНАУ для випускників загальноосвітніх шкіл закріплених територіальних громад: Очаківська, Куцурубська та Чорноморська.
- Зум конференції:
https://ua-news.mnau.edu.ua/2022/09/11_22.html
https://ua-news.mnau.edu.ua/2022/09/11-2.html
https://ua-news.mnau.edu.ua/2022/05/zoom-2022.html
https://ua-news.mnau.edu.ua/2021/11/Suchasna-osvita-dlia-suchasnoi-molodi.html
https://ua-news.mnau.edu.ua/2021/11/Suchasna-osvita-dlia-suchasnoi-molodi_01762163059.html
- Екскурсії.
https://ua-news.mnau.edu.ua/2019/10/proforiientatsiina-robota-kafedry-ztd.html
http://ua-news.mnau.edu.ua/2018/10/blog-post_5.html
http://ua-news.mnau.edu.ua/2017/10/MNAU-zustrichaye-hostey-z-Ochakivskykh-ZOSH.html
http://ua-news.mnau.edu.ua/2018/11/robotashkolyvyboruprofesiyi.html.
- Олімпіади:
- Батьківські збори:
- Учнівський зліт:
Протягом багатьох років на базі інженерно-енергетичного факультету проводяться міжнародні конференції за участю провідних учених ЗВО як України так і закордонних.
Викладачі кафедри постійно приймають участь у міжнародних конференціях, семінарах та проходять міжнародне стажування.
Результатом співпраці є публікації наукових робіт у міжнародних виданнях які включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science Core Collectionу.
м. Миколаїв, вул. Крилова 17-а. Кабінет 222